Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2017 (Trandafirasi de Iulie 2017)

sarcina gravida iulie 2017

635 raspunsuri la acest subiect

#371
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 17 februarie 2017 - 19:58

Multumesc mult de sfaturi fetelor. Va pup. Sa auzim numai de bine. 



#372
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 17 februarie 2017 - 20:00

Mai am firicele de sange. Asa ca maine ma duc la medic din nou. 



#373
Nikoletysys

Nikoletysys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 18 februarie 2017 - 08:57

Buna burtici ,ma bucur pentru cele care sunteți bine.Felicitări celor care au aflat ce comoara poartă in burtica si aveti grija de voi cele cu problemute.



#374
Nikoletysys

Nikoletysys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 18 februarie 2017 - 09:02

Acu am si eu o problema am primit rezultatele la analize si am rh negativ. ....reactia asistentei a fost" ai si doi,nu e bine"sunt disperată nu ma lămurit nimeni,nu mi au zis ce se intampla doar ca tre sa fac in martie analiza pt anticorpi si apoi cică ar fi un vaccin...nu stiu nu e prea mult pana atunci,vor fi bb mei bine??????Sunt disperata.



#375
denysa88

denysa88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 18 februarie 2017 - 10:27

Acu am si eu o problema am primit rezultatele la analize si am rh negativ. ....reactia asistentei a fost" ai si doi,nu e bine"sunt disperată nu ma lămurit nimeni,nu mi au zis ce se intampla doar ca tre sa fac in martie analiza pt anticorpi si apoi cică ar fi un vaccin...nu stiu nu e prea mult pana atunci,vor fi bb mei bine??????Sunt disperata.

Nu te speria. 

Si eu am Rh negativ. primul copil are tot rh negativ deci nu au fost probleme. la prima sarcina de obicei nu sunt probleme doar daca exista sangerari si copilul are rh pozitiv iar mama in contact cu sangele emite anticopri care ataca bebelusul si ii poate provoca anemie severa. daca nu ai avut sangerari, eu zic sa stai linisita. 

In primul rand eu te-as sfatui sa faci acum analiza de depistare a anticorpilor rh, nu in martie, ca sa vezi exact daca sunt sau nu prezenti. ideal e sa fie absenti.  in caz ca apar prezenti sa primesti cat de repede vaccinul. in cazul in care sunt absenti tot e posibil sa primesti vaccinul pt preventie. 



#376
evaioanna

evaioanna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 18 februarie 2017 - 15:33

Buna tuturor, nu am mai apucat de mult sa intru in casuta. Bun venit fetelor nou venite si felicitari tuturor pt vestile de la eco?
Nicoletysys, vorbeste direct cu medicul de rh-ul negativ, sa nu fie ceva diferit in cazul sarcinii gemelare.
Piersica, ai ajuns la medicul tau? Ce a zis de sangerare? Care a fost cauza?
Intreba cineva de Filantropia. Nu.mai.stiu cine. Eu voi naste acolo.
Noi am.fost ieri la eco, s-a confirmat ca e baietel, totul f ok. Urmatoarea eco va fi morfologia de trim II pe 8 martie. Maine voi avea 18 sapt.



#377
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 18 februarie 2017 - 17:15

Buna fetelor. Azi am fost la Filantropia. Bebe  e ok. Dr a spus ca nu-si da seama de unde am sangerarile. In rest mi-a spus ca sunt ok. Bebe e fetita. Am vb de sarcina cu risc. A fost de acord sa-mi dea scrisoare medicala. Pup.



#378
evaioanna

evaioanna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 18 februarie 2017 - 17:36

Buna fetelor. Azi am fost la Filantropia. Bebe e ok. Dr a spus ca nu-si da seama de unde am sangerarile. In rest mi-a spus ca sunt ok. Bebe e fetita. Am vb de sarcina cu risc. A fost de acord sa-mi dea scrisoare medicala. Pup.

 

Bravo,exact ceea ce iti trebuia! La ce doctor mergi la Filantropia? Eu la d-l dr Popescu Florin



#379
Cristina_sto

Cristina_sto

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 18 februarie 2017 - 17:41

Acu am si eu o problema am primit rezultatele la analize si am rh negativ. ....reactia asistentei a fost" ai si doi,nu e bine"sunt disperată nu ma lămurit nimeni,nu mi au zis ce se intampla doar ca tre sa fac in martie analiza pt anticorpi si apoi cică ar fi un vaccin...nu stiu nu e prea mult pana atunci,vor fi bb mei bine??????Sunt disperata.

Si eu am RH negativ. Nu este nimic de speriat. Doar sa fii atenta ca daca sangerezi, vaccinul trebuie facut in 72 de ore. Deci trebuie anuntat imediat medicul. De asemenea mare atentie sa nu te lovesti la burta. In rest se fac anticorpii. Eu i-am facut dupa prima morfo si au iesit absenti. Voi repeta analizele si dupa morfo de trim 2. In rest stai linistita! Pana la urmatoarea vizita pune pe hartie toate intrebarile si informeaza-te la medicul tau. El te va linistii! Asa am procedat eu!



#380
simonam88

simonam88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 19:36

Buna fetele!

 

Am si eu o intrebare: voi ce credeti despre recoltarea de celule stem? V-ati gandit la optiunea asta? O luati in considerare? Eu sunt inca nehotarata...

 

pupici!





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2017

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -