Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Manifestatii sustinere familia traditionala


654 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 octombrie 2016 - 18:15

Manifestatii de sustinere a familiei traditionale la Oradea si Satu Mare.

Peste 8.000 de persoane (potrivit estimarilor jandarmilor, 10.000 potrivit organizatorilor) au participat, sambata, la Oradea, la o manifestatie in favoarea familiei traditionale, formata dintr-un barbat si o femeie, si impotriva casatoriilor intre persoane de acelasi sex, scrieEBihoreanul.ro. Un miting de sustinere a modificarii Constitutiei, in sensul definirii familiei ca fiind casatoria dintre un barbat si o femeie, a avut loc si la Satu Mare, la manifestatie adunanadu-se in jur de 200 de participanti, potrivit Agerpres.

 

http://www.hotnews.r...anti-oradea.htm

 

Ei, bine, nici cu asta nu sunt de acord. Cu schimbarea Constitutiei in sensul dorit de acele persoane.

 

Si mai ales nu inteleg cum vine asta "manifestatii de sustinere a familiei traditionale" pentru ca familia traditionala nu este in pericol, nu e amenintata de nimeni si cred domnii astia de la Coalitia pentru familie ca daca or sa scrie in Constitutie ca familia e formata din femeie si barbat or sa dispara brusc, peste noapte persoanele cu alta orientare sexuala?

 

Nu reusesc sa inteleg cu ce este amenintata familia traditionala daca 2 persoane de acelasi sex stau intr-un parteneriat civil.

 

Mai curand familia traditionala e amenintata de divorturi, de batai, de alte fenomene din societatea noastra.



#2
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 22 octombrie 2016 - 18:24

Perfect de acord viviana. Dar habotnici sunt peste tot inclusiv ascunsi in spatele unui ortodoxism relaxat. Ii f... grija cu cine se culca vecina/vecinu' dar daca sunt casatoriti legal faptul ca-si mai trag cate o bataie e OK.

#3
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 22 octombrie 2016 - 18:30

Da, zici ca toate problemele sint rezolvate, numai asta a mai ramas! [batcap]



#4
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 22 octombrie 2016 - 19:31

Ne intoarcem cu 100 de ani in urma?

 

Familia traditionala nu merita aparata si pastrata cu orice pret. Cand apar abuzuri, umiliri, certuri, sau poate oamenii aia pur si simplu nu se mai iubesc sau nu se mai inteleg, de ce sa nu isi caute fericirea in alt mod?

 

Si parteneriatele intre persoane de acelasi sex pe cine deranjeaza? Fiecare cuplu face in spatele usilor inchise ce ii pofteste inima si nu ar trebui sa intereseze pe nimeni.

 

Si ce vor oamenii astia adica, nu inteleg. Daca ei scot in afara legii casatoriile sau legaturile intre persoane de acelasi sex dispar homosexualii de pe fata pamantului?

 

Pe ei nu ii impiedica nimeni sa isi traiasca viata intr-o familie traditionala.



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 23 octombrie 2016 - 10:05

Acest gen de manifestare este o demonstratie a fanatismului religios si indeologic.

 

bine spune Selina  mai sus - poti face legi insa nu poti schimba ceva care exista intre oameni.

 

Pacat ce pune energie in asemenea cauze de Evul Mediu.



#6
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 23 octombrie 2016 - 10:27

Acest gen de manifestare este o demonstratie a fanatismului religios si indeologic.

 

 

Uite, am o ocazie excelenta sa intreb ceva, am o dilema si cred ca aici pot intreba cu speranta ca o sa capat raspunsuri: de unde ideea ca impotrivirea la casatorii intre persoane de acelasi sex provine din

1 Fanatism

2.Fanatism religios

3.Fanatism ideologic

Adica am tot auzit cum e motivat pe tema religiei, ba chiar fanatism si acum se introduce fanatism ideologic.

Cum explicati afirmatia asta?

(nu e o intrebare adresata doar Mirelei, oricine are ceva de zis e binevenit)



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 23 octombrie 2016 - 10:31

Eu nu cred ca e fanatism religios,pina una alta natura are cursul ei,iar procreerea are la baza doua sexe diferite.

 

Eu inca nu sunt convinsa de beneficiile familiei de acelasi sex pentru copii,pentru evolutia si dezvoltarea lui armonioasa,asa ca sunt foarte sceptica si nu arat cu degetul la asemenea manifestatii.



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 octombrie 2016 - 10:48

Eu nu cred ca e fanatism religios,pina una alta natura are cursul ei,iar procreerea are la baza doua sexe diferite.

 

Eu inca nu sunt convinsa de beneficiile familiei de acelasi sex pentru copii,pentru evolutia si dezvoltarea lui armonioasa,asa ca sunt foarte sceptica si nu arat cu degetul la asemenea manifestatii.

Uite un exercitiu de sinceritate.

Te-ai alatura unei asemenea manifestatii? Ai lupta pentru ca parteneriatul civil intre persoanele de acelasi sex sa nu existe sau ca in constitutie sa nu mai fie scris ca familia e formata din sot si sotie ci din femeie si barbat?



#9
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 23 octombrie 2016 - 10:59

Uite un exercitiu de sinceritate.

Te-ai alatura unei asemenea manifestatii? Ai lupta pentru ca parteneriatul civil intre persoanele de acelasi sex sa nu existe sau ca in constitutie sa nu mai fie scris ca familia e formata din sot si sotie ci din femeie si barbat?

Eu nu sunt atit de "fanatica"in sustinerea ideilor personale.Accept ca pot gresi,accept ca ideile mele nu sunt valabile pentru toti si in toate situatiile.

 

Ce am spus si repet,este ca nu as arata cu degetul acest tip de manifestari si nu le-as incadra in anumite standarde(gen fanatism religios sau idelologic).Nu avem inca toate datele despre "beneficiile"acestor actiuni(casatorii de acelasi sex,adoptiile de copii in asemenea cazuri).



#10
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 octombrie 2016 - 11:11

Exact, Andacos. Acceptare.

 

Despre asta e vorba. 

 

Unii vad in astfel de manifestari un atasament exagerat fata de o idee, altii, ca tine, isi pun propriile intrebari, isi cauta propriile raspunsuri conforme cu ceea ce gandesc dar intr-un final nu cauta sa impuna norme absolute pentru toata societatea.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -