Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Produse antiacneice


24 raspunsuri la acest subiect

#11
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 03 octombrie 2016 - 18:23

Probate cu succes de baiatul meu de 13-14 ani: masca de argila cu zinc de la farmacie sau dm,  uleiul de arbore de ceai, o cana de ceai de musetel pe zi  (baut) sau baie de aburi tot cu musetel. Bineinteles ca-i mai apar, dar asa le tine sub control si-i dispar repede.



#12
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 03 octombrie 2016 - 21:11

Ceai de musetel, mai are ceva din Gama E derma (foloseste nepoata mea si ii merge bine ). Atentie la alimentatie(nu am citit daca ai mai scris ..daca da ..scuze ).

#13
luxe

luxe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 03 octombrie 2016 - 23:19

Si la fiică-mea au apărut de vreun an (11 ani) si in timp ce eram la un doctor cu ea, i-a remarcat bubitele pe frunte si ne-a sfătuit sa cumpărăm produse cu benzoyl peroxid in compoziție . I-am cumpărat din marca"Clean&Clear" un fel de crema de curățat .....in fiecare seara își masează fata cu ea apoi se clăteste bine. Si văd ca da rezultate...pana acum....



#14
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 04 octombrie 2016 - 09:40

Va multumesc frumos pentru sugestii [flo]

 

Pentru moment am convins-o sa foloseasca produsul de la DM, are culoarea tenului si se poate da si in timpul zilei. 

O las asa 2 saptamani, sa vedem cum evoluam ...



#15
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 04 octombrie 2016 - 12:06

Va multumesc frumos pentru sugestii [flo]

 

Pentru moment am convins-o sa foloseasca produsul de la DM, are culoarea tenului si se poate da si in timpul zilei. 

O las asa 2 saptamani, sa vedem cum evoluam ...

Eu am folosit cu succes cutaden si duac.



#16
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 04 octombrie 2016 - 13:10

La fi-miu in faza de inceput a mers foarte bine Effaklar - spuma pt spalat fata dimineata si seara si gel aplicat doar seara.

 

La Duac am ajuns cand dermatocosmeticele n-au mai mers, dupa ce am trecut prin alte cateva crème prescrise de dermatolog.

Duacul nu trebuie sa fie in nicun caz prima optiune si bine ar fi sa nu-l folositi fara recomadare de la dermatolog.



#17
crisstinaa91

crisstinaa91
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 octombrie 2016 - 16:01

Iti pot recomanda cu incredere produse naturiste pe baza de Aloe Vera. La mine si la copilul meu au avut efect. Incearca o crema pe baza de aloe vera si Concentratul de la LR. 



#18
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 14 octombrie 2016 - 08:36

Eu am incercat cu ulei din arbore de ceai. Doar o picatura mica si doar pe bubita pentru ca usuca foarte tare pielea. I-am mai dat pe frunte cu un baton purificator de la DM si a dat rezultate.

Cred ca am sa-i cumpar gelul acela de curatare de la Gerovital, multumesc de sugestie!



#19
Ela2001

Ela2001

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 746 mesaje

Postat 14 octombrie 2016 - 08:51

Eu i-am dat fetei mele (are aproape 12) Polygemma de piele de la PlantExtrakt, la sfatul unui medic homeopat. Chiar avea efect, fata se curata, dar nu a fost consecventa - dupa ce a fost mai bine, a cam uitat de ea.

Trebuie sa reluam. Ne-a mai recomandat si un spray cu apa termala Vichy sau Avene si o crema de galbenele de la Weleda. Despre astea 2 nu prea pot sa-ti spun daca au avut efect sau nu, ca i-a fost lene sa se dea cu ele :( .

La dermatolog nu stiu daca e cazul sa mergi deocamdata, ca in afara de creme cu cortizon sau alte creme agresive dermatologii nu prea stiu altceva.



#20
elena_201

elena_201
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 21:27

Buna seara ,am si eu doi baieti,unul de 17 si 14.Cu cel de 17 ani am incercat toate produsele recomandate  si doctorii la care am fost indrumati pentru a scapa se acnee.Ajunsesem sa cheltuim si 400 de ron pe saptamana.Un singur lucru a functionat de 4 luni,si acela este BICARBONATUL ALIMENTAR.Se amesteca cu apa o lingurita de bicarbonat si se da dupa baie seara cu un tampon,ca o crema si se lasa peste noapte.Se doarme cu un prosop pe perna pentru a se evita transpiratia noaptea.Se schimba regulat si des fata de perna.Tenul se curata cu un gel din comert.Va doresc succes,pentru ca este foarte necesar la restabilirea psihicului copilului.Se poate folosi ziua si o lotiune camforata din comert, care usuca cosurile noi aparute foarte rapid.SUCCES




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -