Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dezbaterile Clinton-Trump

clinton usa alegeri trump

579 raspunsuri la acest subiect

#21
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 18:54

Tremendous !!!!!!!!!!  :))   Se pare ca e cuvantul favorit a lui Trump .  Sa fiți atenți de câte ori il rostește ........

Adauga "unbelievable" si "beautiful". 

 

Am urmarit aseara...Trump nu are capacitatea de a duce nici macar o singura fraza pina la capat. Nu poate urmari firul unei idei de la cap la coada. Pur si simplu este incapabil sa dezvolte si sa aiba "focus"...zero. 



#22
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.307 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 19:43

Masele sunt foarte usor de manipulat cu niste cuvinte cheie . La fel a fost si sloganul brexit " Make Britain great again !" sau " Take back control " , take back control , a devenit un fel de leitmotiv , era parca pe buzele tuturor , nu ma mir ca au avut succes .
Politica inseamna stiinta de ati subjuga audienta , de a-i face sa inteleaga ca ei sunt importanti daca impartasesc aceleasi idei cu tine . Nu exista bine si rau in politica , doar puterea de a manipula .
Eu il vad pe Trump castigator. Faptul ca exista o fractiune atat de semnificativa a celot INDECISI mie imi da de gandit . Intotdeauna am stiut ce vreau sa votez si nu mi-ar fi schimbat o dezbatere optiunea , dar sunt foarte mirata sa vad ca o mare parte sunt indecisi si asteaprta tocmai acese dezbateri pentru a decide . Eu cred ca aici e baiul .Si pentru acestia se lucreaza psihologic . La urma urmei sunt jocurile puterii , cine castiga va avea influenta in mediul economic si financiar .

#23
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:13

nu conteaza ca H a fost mai pregatita era de asteptat, doar a trecut prin atitea dezbateri ,fata de trump care nu e nici macar politician si nu are nici experienta la dezbateri inalte. si obama la prima lui dezbatere a "pierdut' cum s-ar zice...dar nu a contat.

 

ea a bagat citeva sute de milioane in aduri care sa-l ponegreasca si sa-si cistige voturile , iar el nici nu s-a sinchisit...cine il voteaza il voteaza si asa.

 

la H. un simplu " am gresit" nu o scuza  acceptabila cu emailurile, la pozitia si experienta care o avea. normal e daca  "gresesti ,platesti!"...dar numai ca ea se pare ca e sustinuta prea bine, si prea multe persoane sus puse sunt implicate.

 

ce conteaza e ca, lumea are mai multa incredere in Trump decit in miciunile lui H, lumea e satula pana-n git de vorbele mieroase si alese ale politicienilor, promisiuni desharte si mizeriile scoase la iveala.

 

eu cred ca Trump si-a pastrat voturile si dezbaterea asta nu l-a costat nimic. si-a pastrat cool-ul impotriva la toate jignirile pe fatza a le lui H.

 

Putea si el sa o jigneasca dar eu cred ca s-a abtinut admirabil.



#24
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:21

Zau ca o caut si ma uit... Din ce citesc aici... Imi trezeste amintiri de cand candida Vadim impotriva lui Iliescu.... 

Un extremist si un uns cu toate alifiile....



#25
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:30

Zau ca o caut si ma uit... Din ce citesc aici... Imi trezeste amintiri de cand candida Vadim impotriva lui Iliescu.... 

Un extremist si un uns cu toate alifiile....

 

Cam asa ceva...

 

Trump a coborit stacheta oricarei decente. Dupa cum se vede insa din postarile lui Michelle, nu conteaza insa ce zice...absolut deloc. Poate minti pina la categoria mega-mega-sfruntat dar o anumita categorie din votanti, il sustin fara sa clipeasca. Bine a zis el ca poate trage cu arma pe 5th avenue si tot il vor vota.

 

Trump a transformat procesul politic intr-un circ de cea mai joasa speta. Ma uit si nu imi vine a crede...este de domeniul fantasticului.



#26
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:32

Pai exact asa si este ...Ba parca Vadim era mai citit ca Trump.

 

In plus se vede pe el ca este un om extrem de greu de lucrat cu el. Nu exista scuza sa vii atat de nepregatit la un asemenea eveniment. Sa nu stii sa sucesti discutia spre chestiile care te avantajeaza ci sa porti debate-ul batand campii.

 

Imi e mila de oamenii lui de campanie. Am vazut dupa dabate un interviu cu o purtatoare de cuvant din campania lui ... era unsa cu toate alifiile, raspundea calm si invalurit la intrebarile incomode, sublinia momentele unde Trump a stralucit ...foarte buna profesionista. Ma gandeam ce munca trebuie sa fie sa lucrezi cu el, pana si la mimica fetei ... ce succes pe CV daca iesie si ce pata pe cariera, daca nu iese.



#27
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:34

Pentru cine are timp si chef si cel mai mic interes in acuratete, la linkul de mai jos este dezbaterea luata punct cu punct daca au spus adevarul sau nu:

 

http://www.npr.org/2...idential-debate



#28
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:41

Pentru cine are timp si chef si cel mai mic interes in acuratete, la linkul de mai jos este dezbaterea luata punct cu punct daca au spus adevarul sau nu:

 

http://www.npr.org/2...idential-debate

 

adevarul, adevarat de la npr ...what a joke!

 

e evident ca s-a ajuns si tv /radio media e plina de anti trump  propaganda...dar lumea nu mai e asa de oarba si surda sa creada tot ce le spun altii.



#29
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:44

nu conteaza ca H a fost mai pregatita era de asteptat, doar a trecut prin atitea dezbateri ,fata de trump care nu e nici macar politician si nu are nici experienta la dezbateri inalte. si obama la prima lui dezbatere a "pierdut' cum s-ar zice...dar nu a contat.

 

ea a bagat citeva sute de milioane in aduri care sa-l ponegreasca si sa-si cistige voturile , iar el nici nu s-a sinchisit...cine il voteaza il voteaza si asa.

 

la H. un simplu " am gresit" nu o scuza  acceptabila cu emailurile, la pozitia si experienta care o avea. normal e daca  "gresesti ,platesti!"...dar numai ca ea se pare ca e sustinuta prea bine, si prea multe persoane sus puse sunt implicate.

 

ce conteaza e ca, lumea are mai multa incredere in Trump decit in miciunile lui H, lumea e satula pana-n git de vorbele mieroase si alese ale politicienilor, promisiuni desharte si mizeriile scoase la iveala.

 

eu cred ca Trump si-a pastrat voturile si dezbaterea asta nu l-a costat nimic. si-a pastrat cool-ul impotriva la toate jignirile pe fatza a le lui H.

 

Putea si el sa o jigneasca dar eu cred ca s-a abtinut admirabil.

 

Hillary a recunoscut ca "a gresit", Trump a spus "because I'm smart" ... amandoi au gresit, amandoi au mintit ...diferenta sta in atitudine.

 

Si DA, as fivrut si eu sa vad cum iesea Madam Clinton din corzi daca ar fi putut Trump sa o bage acolo ...in loc de asta, el a pierdut timp sa ne spuna cum Rosie ODonnell merita injuriile lui.

 

Daca el nici nu este ales si sugereaza ca platitorii de taxe sunt stupid, ce se va intampla oare cand va fi presedinte ?



#30
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 20:47

"she's been there for 30 years and never fixed anything."...a spus trump si asta nu se uita.





Etichetat si cu clinton, usa, alegeri, trump

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -