Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dezbaterile Clinton-Trump

clinton usa alegeri trump

579 raspunsuri la acest subiect

#11
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 05:35

parerea mea e ca am dreptate.   mi-a placut  foarte mult de ea si mi-au placut "sagetile" indreptate.

 

acum cine o iesi o iesi,  inca suntem oameni liberi.  nu imi place deloc ce discuta presa dupa debate, pana la urma fiecare ar trebui sa gandeasca cu creierul lui, nu al altora.

 

mi-a zburat si somnul!



#12
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 05:37

el este un actor si cred ca actorii trebuie sa stea pe scena lor nu sa fie presedinti.  america a gresit odata alegand un actor ca presedinte.



#13
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 05:42

si sa fiu  sincera pana la capat, mie imi plac oamenii care au fruntea inalta.



#14
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.307 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 11:32

motivul pentru care dei doi se angreneaza in aceste dezbateri publice este ca vor sa ne convinga pe noi ca au dreptate , nu pentru ca au dreptate.
Trump va castiga , in opinia mea , dar vom vedea abia peste doua luni . Dar prietenia publica dintre el si Farage ma face sa cred ca recurge la aceleasi metode de manipulare a maselor.

Editat de Collins20, 27 septembrie 2016 - 11:34 .


#15
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 11:48

Asta seara vom urmari si noi dezbaterea inregistrata. Si revin cu impresii.



#16
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 12:05

Am urmarit o ora si ceva din dezbatere.

 

Trump a fost intrebat de ce nu si a facut publica declaratia de impozit. A raspuns  ca avocatii l au sfatuit sa nu, a deviat cu acuzatii spre Clinton.

 

Hillary a fost calma si pe pozitii. Ea a avut un discurs mai politic, Trump repeta continuu temele lui favorite, indiferent de intrebari: China&co fura joburile americanilor, cat e el de prosper si successfull samd. La intrebarea despre rasism in America, el ii dadea cu politia si law and order...



#17
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 13:54

Pe hotnews gasiti un  rezumat al dezbaterii. 



#18
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 16:12

si am inregistrat si vad azi,



#19
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 17:12

Trump complet nepregatit si obositor de demagog ...a batut campii epuizant de mult.

 

Comentariile spun ca prima jumatate de ora a fost foarte la obiect si a punctat majoritar ...nu mi s-a parut.

 

Una din intrebarile primei jumatati de ora a fost : ce plan exista pentru a determina copmpaniile care deja si-au mutat liniile de productie in alte tari, sa se intoarca inapoi in America, deci sa intoarca joburile acasa ? ...Raspunsul lui a fost: Pai mai intai trebuie sa impiedicam companiile sa plece din America ...si de aici a vorbit la nesfarsit despre asta ...

Comentatorul l-a intors o data : Intrebarea era ce plan exista pentru companiile care deja au plecat ... nu a raspuns textual la aceasta intrebare,stia doar sa spuna ca plecarea trebuie impiedicata.

 

 

Disputa cu taxele a fost iar in avantajul lui Hillary .... la intrebarea textuala si clar la gioale a lui Hillary "de ce nu isi face publice taxele, de ce nu le-a platit ? " ...Trump a raspuns ceva de genul: "pentru ca sunt smart" [fal]  .... adica esti mai smart decat noi prostii, care ne platim taxele si vrei acum sa ne conduci ?

 

 

La acuzele despre rasism, Hillary a spus ca compania lui Trump a fost data in judecata de 2 ori pentru rasism, pentru ca nu inchiria / accepta chiriasi de culoare in cladirile lui ...Raspunsul lui Trump : compania mea nu a fost singura care a fost data in judecata atunci, au fost sute de companii date in judecata ... asa si ? Asta te face pe tine Trump mai putin rasist, ca erau si altii la fel de rasisti ca tine ?

 

Un subiect inutil dupa mine a fost aia cu certificatul de nastere alui Obama ... dar chiar si atat de inutil Trump iar a facut-o lata ... a inceput sa dea nume, acuze, sa se laude ca el a fost singurul care l-a facut pe Obama sa scoata certificatul de nastere ... cand de fapt intrebarea era de ce l-a acuzat ani de zile, si dupa ce a iesit la iveala certificatul, ca Obama nu e cetatean american ???

 

La feminism s-a facut pur si simplu de ras ... Hillary a spus clar, ca Trump este un misogin, ca a jugnit femeile, ca le-a facut dog, pig si ca la un concurs de frumusete i-a spus unei candidate latine "Miss Hosekeeper" ... si Trump s-a aparat aducand-o in discutie pe Rossie Odonnell si spunand ca toti americanii sunt de acord (???) cu jignirile pe care el i le-a spus ...really ???

 

In apararea lui Trump, o sa spun ca intrebarile mi s-au parut mai incomode pentru Trump, decat pentru Hillary ... ea nu a fost deloc intrebata de scandalul cu emails, cu fundatia Clinton ...pe de alta parte, Trump putea foarte bine sa conduca discutia spre asta, daca ar fi vrut ...s-a atins subiectul cyber security la care Trump ar fi putut sa o faca muci pe Hillary, dar a pierdut sansa.

 

In concluzie, toata presa e unanima, ca Trump a venit nepregatit, a batut campii si a fost lasat sa fie Trump, inclusiv de catre Madam Clinton, ceea ce nu cred ca aseara l-a ajutat.

 

Ah, si ce m-a enervat este ca Trump a repetat in nestire "Let's make America great again" ... sloganul campaniei lui ... Adica, common, stim cu totii asta, chiar e nevoie la fiecare aparitie sa repeti si iar sa repeti niste aceste vorbe goale ?

 

 

Sa vedem debateul nr 2 ...cred ca o sa vedem un altfel de Trump.


Editat de buflea, 27 septembrie 2016 - 17:15 .


#20
luxe

luxe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 18:38

Tremendous !!!!!!!!!!  :))   Se pare ca e cuvantul favorit a lui Trump .  Sa fiți atenți de câte ori il rostește ........





Etichetat si cu clinton, usa, alegeri, trump

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -