Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 129

fiv medlife albu

821 raspunsuri la acest subiect

#11
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 09:28

Multumim de casuta noua!!!!



#12
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 12:20

Eu am maine punctia :))) eu imi pun camasa aia mereu invers si ma infasor in ea:))))

Cum a fost? Ce vesti ne aduci?



#13
Nyny10

Nyny10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 18:09

Bună seara!

Deși vă citesc de ani de zile și pe unele dintre voi simt că deja vă cunosc...nu am scris deși simțeam de multe ori nevoia să întreb ceva. Nu știu de ce...poate mi-a lipsit curajul...poate...nu știu. :)

Azi am simțit nevoia să scriu aici, în locul unde am adunat informații despre ce înseamnă să treci prin procedura FIV și vă mulțumesc că fără să știți...prin ceea ce scrieți ajutați! Și ajutați mult...:)

Mă simt și eu datoare să scriu la acest topic pentru că la rândul meu poate voi putea ajuta cu sfaturi, deoarece acum am cunoscut și eu ce înseamnă să treci prin procedura unui FIV. 

După 8 ani în care am așteptat și visat să devenim părinți...în luna iulie am făcut primul FIV prin subprogram cu dr. Dragoș Albu. Am transferat doi embrioni...un blastocist timpuriu și o morulă.

Azi...port în pântece o minune pentru care îi mulțumesc zi de zi lui Dumnezeu. :) 

Cam atât pentru început! :)

Vă susțin și mă rog pentru cele care sunteți în plină procedură! Să vă ajute Dumnezeu să reușiti și să aveți copii sănătoși! 



#14
opclan

opclan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 18:42

Hey. Am avut 13 din 19. Se pare ca sperma sotului astazi s a incadrat la normospermie desi data trecuta avea teratozoospermie si sperma putina. Nu inteleg cum de acum a iesit mult mai bine, singura diferenta a fost ca nu a consumat alcool deloc timp de o luna. Vom face fiv clasic din cauza acestei schimbari insa embriotransferul va fi la urmatorul ciclu. Nu ma simt chiar ok, mi s a umflat burta, am greata. Nu inteleg de ce va trebui sa fac clexane pana la venirea menstruatiei, am primit si antibiotic. Voi cat de repede v-ati revenit dupa punctie? Am mai avut interventii dar nu m a durut ca acum :(



#15
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 19:36

Frumos rezultat. Eu nu am avut nimic dupa punctie, m-am simtit foarte bine. Usoare dureri in ziua respectiva dar atat. Durerile sunt normale, ai fost punctionata. Bea lichide multe si tine dieta hiperproteica.



#16
opclan

opclan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:38

Este mai bine sa fac fiv clasic sau cu icsi? De ce oare n au mai facut cu icsi?



#17
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 22:30

Din cauza normospermiei n-au facut icsi.

#18
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 08:46

Multumim Qiao pentru casuta! :* Nyny felicitari!! Ne poti spune care au fost cauzele pt care a trebuit sa ajungeti la fiv? Opclan fff bun rezultatul! Bafta in continuare :*


Editat de Hope_32, 28 septembrie 2016 - 08:47 .


#19
Nyny10

Nyny10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:13

Opclan, ai un rezultat f bun! Doamne ajută să ne anunţi cât mai curând că ai reuşit!

 

Hope, mulţumesc! Problema a fost la trompele mele...infertilitate tubară, deşi am rămas însărcinată natural o singură dată...sarcină oprită din evoluţie din păcate. Trompa dreaptă este obturată, iar stânga...se pare că nu a vrut să-şi facă treaba. Alte probleme nu prea au fost ...am şi ceva probleme de trombofilie (motiv pentru care voi face Clexane toată sarcina). O altă problemă descoperită anul acesta a fost deficitul de Vitamina D (rezultatul mi-a ieşit 8,9 ng/mL limita fiind 30 ng/mL). Am făcut tratament aproape 3 luni înainte de FIV cu Detrical de 2000 UI. Poate a ajutat şi asta...



#20
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:47

Opclan, ai un rezultat f bun! Doamne ajută să ne anunţi cât mai curând că ai reuşit! Hope, mulţumesc! Problema a fost la trompele mele...infertilitate tubară, deşi am rămas însărcinată natural o singură dată...sarcină oprită din evoluţie din păcate. Trompa dreaptă este obturată, iar stânga...se pare că nu a vrut să-şi facă treaba. Alte probleme nu prea au fost ...am şi ceva probleme de trombofilie (motiv pentru care voi face Clexane toată sarcina). O altă problemă descoperită anul acesta a fost deficitul de Vitamina D (rezultatul mi-a ieşit 8,9 ng/mL limita fiind 30 ng/mL). Am făcut tratament aproape 3 luni înainte de FIV cu Detrical de 2000 UI. Poate a ajutat şi asta...

Imi dai si mie speranta...tot cu trompele am probleme dar se mai adauga si amh scazut 1,14 ultima data...vit d am reusit sa o cresc la 35 si tot o urc...primul fiv esuat...dsr nu ma las :)))





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -