Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fiv cu ovocite donate 106


523 raspunsuri la acest subiect

#11
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 25 septembrie 2016 - 20:36

monica  [:D] nu cred ca sunteti batrani  [clo] dar ma bucur cand vad 2 oameni care trec prin greutati si se iubesc si sunt unul pt altul.



#12
monica41

monica41

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 25 septembrie 2016 - 20:43

velvetico 41 si 49...hmmm .multumim frumos iti doresc si tie sa regasesti linistea si dragostea.te pup cu drag si iti transmit energie pozitiva sa se lege de tine,fac aici un hocus pocus sa vina un printisor bun si la tini,draga fata!! paaaa

#13
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 25 septembrie 2016 - 20:45

monica  [flor] printisorul meu va fi copilul meu.atat.doar el.te pup.

 

nu sunteti batrani deloc.


Editat de velvet, 25 septembrie 2016 - 20:46 .


#14
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 26 septembrie 2016 - 11:12

Ati trecut la un capitol nou!…Sa fie cu noroc pentru toate! Abia acum am reusit sa citesc din urma. Am fost la munte si am racit, taman acum cand am inceput procedura. Sper sa treaca repede…

Sorinake, cehii mi-au trimis schema cu clexane si in paralel aspirin 100. Pana acum am luat aspenter de 75 mg, dar l-am schimbat cu aspirin de 100 mg de la Bayer.

Multumesc, alios si felicitari pentru baietel!

Monica41, vad ca ti-a raspuns madeleine. Atentie la codul, indicatia pentru interventie….sa treaca un diagnostic care se deconteaza de CAS.

Aiko, Uscatescu mi-a scris doar taxofit pe recomandare. Eu comandasem deja, taxofit Depot…falsaure 800+ metafolin + vitaminele B1,B6., B12. Cand am vazut ca imi trece si acid folic de 5 mg, am intrebat-o daca nu este mult si a spus ca, nu…dimpotriva”face bine”. Mda…Oricum, parca se elimina surplusul…

Pe data de 9 oct incep cyclo – pastilele albe, apoi din 10 clexane de 0,4 (in paralel cu aspirin 100…am schimbat aspenter, etcul de 75 mg cu aspirin de la Bayer de 100 mg…spersa fie ok). etc

Inteleg ca nu trebuie sa mai astept nici un ciclu dupa diphere de 3,75 mg si dupa ce incep cycloprogynova, ciclul meu se va sincroniza cu cel al donatoarei…practic, nu voi mai avea nici un ciclu! Nu am mai facut FIV cu donate si nu stiam deloc cum se deruleaza procedura, in ceea ce priveste „sincronizarea”. Dar, in aceasta situatie, nu inteleg situatia unor fete, care spuneau ca nu vor diphere de 3,75 mg pentru ca le va intarzia menstra….  ceva imi scapa…

La cat de paranoia am devenit, dupa ce am facut diphere ma intrebam daca asistenta a golit tot continutul, sa nu cumva sa-mi efecteze procedura…offf



#15
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 26 septembrie 2016 - 11:55

Buna, dragilor! De cand am inceput clexane, ma doare usor pe partea stanga jos, acolo unde e artera strangulata...ce sa fie oare?

#16
katy71

katy71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 26 septembrie 2016 - 12:09

Sorinake, posibil sa fi crescut fluxul sangvin de la clexane si sa forteze un pic artera, poate sa fie de bine zic eu. 



#17
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 26 septembrie 2016 - 13:56

    Si eu ma gandesc la fel,ca se fluidizeaza circulatia si se elimina blocajul.

    Fetele care vor pe prima pagina sa ma atentioneze.Si inca nu am aflat pe cine trebuia sa felicit:(((.Hai mey girls ajutati-ma,ca de pe tel e naspa sa citesc din urma.



#18
katy71

katy71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 26 septembrie 2016 - 14:41

Dea eu stiu ca Alios a anuntat ca o sa aiba baietel dar de inimioare noi nu imi aduc aminte oricum nu te lua dupa mine in curand o sa uit si unde stau de la atatea pastile.



#19
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 26 septembrie 2016 - 14:44

    Si eu ma gandesc la fel,ca se fluidizeaza circulatia si se elimina blocajul.

    Fetele care vor pe prima pagina sa ma atentioneze.Si inca nu am aflat pe cine trebuia sa felicit:(((.Hai mey girls ajutati-ma,ca de pe tel e naspa sa citesc din urma.

 

 Dea, zic eu, dar cu conditia sa primesc si eu felicitari cand trecem in trimestrul 2. Este Vera, ea are inimioare, dar mai multe o las pe ea sa spuna.  [flo2]



#20
monica41

monica41

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 26 septembrie 2016 - 14:45

Dea eu m am uitat zic drept,da aici nu cred ca e gravi numa katy nu stiu daca nu Alios a scris dar nu vreau sa gresesc ca io gafez des ,ca n-am tinere de minte .Daca nu,mai vezi pe la babute sau sibiu ca acolo mai sunt gravi fete!!Nicos mersi,da zi mi tu un diagnostic tie ce ti a scis??sa ma duc cu lectia invatata!!dac vrei.pupici




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -