Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce sa fac ca sa am un bebe?


25 raspunsuri la acest subiect

#21
Yaretzi

Yaretzi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 02 octombrie 2016 - 10:20

Si eu tot in Bucuresti locuiesc. Eu merg la dr. Tutunaru la recomandarea unei colege care a ramas insarcinata la el (incercase inainte timp de 8 ani!). De dr. Ion Ionut de la Giulesti stiu ca mai este bun, eu din pacate nu am ajuns la el pt ca este cam aglomerat, iar pe mine ma presa timpul la momentul respectiv. Probabil mai sunt si altii buni, dar eu atat cunosc.Medicii la care ai fost ce ti-au recomandat, tratamente, inseminare...?

Au fost diferite recomandari, am facut si tratamente mai ales pentru ovarele polichistice, pentru a impiedica cresterea chisturilor. Ultimele recomandari, din pacate, m-au intristat foarte tare pentru ca m-i s-a spus ca va trebui sa optez pentru serviciile unei mame-surogate, din cauza uterului foarte mic. 



#22
mayamia

mayamia
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 25 decembrie 2016 - 17:19

Salutare!!!Yaretzy stiu ca este ft greu si ca toti iti vor zice nu te stresa fii calma va veni!la primul copil am ramas asa fara sa imi dau seama!l-am.vrut am.zis hai sa incercam si noi si surpriza!nu a fost orea lunga surpriza pt ca chiar de revelion am pierdut sarcina dar in urmatoarele 3 luni am.ramas din nou..sarcina a decurs cat de cat normal am o fetita.mare acum are 7 ani!apoi am ramas din nou intamplator am zis asa a fost sa fie sa fie bune venit dar ca sa vezi nu ne-a mai vrut.M-a durut am zis ok mai facem unul au durat 3 ani de incercari testari si durere poate chiar 4.a venit o luna  inainte de propunerea de a face prima inseminare pe neastaptate cand lasasem garda jos si am zis gata fac inseminare asta mi-e salvarea.Acum mai avem un baietel.am zis ok hai sa mai facem unu (noi locuim in Israel este ceva ft normal.sa ai 3 copilasi e olin plin de gravidutze parca ar fi raiul gravidutzelor) si surpriza din nou pt ca incercam de mai bine de un an.



#23
ioanaddana

ioanaddana
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 05 ianuarie 2017 - 10:08

Buna Yaretzi, aceeasi problema o am si eu, ma refer la ovarele polichistice. Si noi ne dorim foarte mult un bebe. Am fost si la Szeghed la doctor, raspunsul este acelasi cu cel de la doctorul din Timisoara.Eu zic ca avem medici buni si in in tara. Trebuie doar sa nu renuntam la visul nostru



#24
Bibibia

Bibibia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 16:30

Buna,am si eu nevoie de niște sfaturi sunt tinerica am 22 de ani probabil de aia sunt asa in ceata,ne dorim foarte mult un bebe si din Iulie am tot încercat sa rămân însărcinată,nu am probleme doar ca am fost puțin stresată in ultima perioada si ma stresează gândul ca daca nu pot avea copii...


#25
Crisamic

Crisamic
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 ianuarie 2017 - 10:57

Buna ...si eu am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice (defapt cu sindromul ovarelor micropolichistice ) si doctorii buni de la clinici private nu prea imi dădeau șanse sa rămân gravida ,mi-au dat sa fac cure cu progesteron nu am putut lua decât doua luni,apoi mi-au recomandat 6luni de anticoncepționale(pe care le-am achiziționat ) dar in luna in care trebuia sa încep cura cu ele am zis sa mai astept o luna si sa iau Myo-sun(de care auzisem ca e bun ) si am rămas însărcinată din prima luna cu myo-sun ! Poate va ajut experiența mea ! :) 



#26
Oti2101

Oti2101
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 16 ianuarie 2017 - 15:14

Buba fetelor!Recent am aflat ca voi fi mamica dupa multe luni de incercari.Perfect sanatoasa si totusi nimic desi am 24 de ani,citeam pe forumuri si am citit un comentariu despre tratamentul apicol si vitamina E asa zisa vitamina a fertilitatii.La mi e dupa o luna de tratament au aparut cele 2 liniute.

Tratamentul apicol este urmatorul:

-dimineata-ceai indulcit doar cu miere (ceaiul sa nu fie fierbinte cand bagati mierea pt ca poate fi toxic) si pe stomacul gol 2g laptisor de matca;

-la pranz ceai in care puneti 10 picaturi de propolis si o lingura polen;

-seara ceai cu inca 10 picaturi de propolis;

Tratamentul este pentru 3 luni apoi o luna pauza.Grija mare de unde le cumparati.Mult succes si sa auzim de cat mai multe burtici sanatoase!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -