Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2017 (Ciresele de Mai 2017)

sarcina gravida mai 2017

1100 raspunsuri la acest subiect

#971
anelisseB

anelisseB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 08:16

Ce mai faceti mamicilor? Cum sunteți?. Astăzi fac 26 săptămâni, suntem foarte activi. Si eu , si bebe. Am asa o energieeee, cand citeam pe internet , la inceput, ca in trim 2 nu o sa ma mai simt rău mi se părea SF la ce senzatii incercam atunci de greață continua . Totusi obosesc destul de repede. Incerc sa fac miscare cat mai mult, adică sa merg cat mai mult pe jos. Cu kg cum stați?. Eu pana acum am pus 6-7 kg. Nu stiu daca e bine sau rău, Si nu stiu ce va urma. Eu nu am watsapp asa ca tot aici va voi urmarii. O zi minunata!!


Editat de anelisseB, 24 ianuarie 2017 - 08:18 .


#972
anelisseB

anelisseB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 08:41

http://www.nastenatu...ului-ombilical/

 

 

Uitati ca am gasit pe internet. Ati mai auzit de asta?



#973
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 11:51

Mie mi s-ar fi parut mai practic un grup pe fb. Acolo tot puteam scrie mult... fata de watsapp. Mai asteptam putin sa vedem ce si cum...

 

Si cum totusi nu toata lumea are watsapp sau fb...cel mai bine cred ca e tot aici, locul unde ne-am cunoscut si unde putem fi cunoscute in continuare. Ce ziceti?



#974
AdriAna2017

AdriAna2017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 12:33

Panda, Facem grup si pe facebook, cum vreti...sa fie bine pt toate :) dar e destul de practic pe whatsapp. Super tare Anelisse, ai luat super bine pana la 26 de sapt, eu am 24 si 3 zile si am luat 8 kg :/ si nici nu vreau sa ma gandesc cate o sa am luate pana la sfarsit, ca am inteles ca in ultimele 3 luni se ia cel mai mult :) tu cred ca esti prima dintre noi la dpn....:)


Editat de AdriAna2017, 24 ianuarie 2017 - 12:34 .


#975
ArinaR

ArinaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 18:51

Ce mai faceti mamicilor? Cum sunteți?. Astăzi fac 26 săptămâni, suntem foarte activi. Si eu , si bebe. Am asa o energieeee, cand citeam pe internet , la inceput, ca in trim 2 nu o sa ma mai simt rău mi se părea SF la ce senzatii incercam atunci de greață continua . Totusi obosesc destul de repede. Incerc sa fac miscare cat mai mult, adică sa merg cat mai mult pe jos. Cu kg cum stați?. Eu pana acum am pus 6-7 kg. Nu stiu daca e bine sau rău, Si nu stiu ce va urma. Eu nu am watsapp asa ca tot aici va voi urmarii. O zi minunata!!

 

esti in grafic cu greutatea, dar pana la urma depinde de constitutia fiecaruia, dezvoltarea fatului...important e sa fii tu bine si sa te simti bine! Eu am 5 kg in 24 saptamani, dar inteleg ca de acum urmeaza explozia.

 

si-a luat cineva centura din aceea pentru sustinere burtica? E necesara si eficienta in durerile de spate? 

 

Eu incerc sa reduc la minim stresul telefonului, prin prisma jobului sunt activa in 11 grupuri wup si sincer am inceput sa le urasc, desi in unele sunt admin. Incerc sa reduc cat mai mult stresul sunetelor, motiv pt care telefonul e mai mult pe silentios mai mai totul intra prin vibratie pe ceas. Poate mai tarziu cand raresc prezenta la munca, intru si eu.

oricum uitandu-ma si pe celelalte grupuri, observ ca noi chiar avem activitate :), deci avem ceva bebei de mai.

 



#976
anelisseB

anelisseB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 21:16

Panda, Facem grup si pe facebook, cum vreti...sa fie bine pt toate :) dar e destul de practic pe whatsapp. Super tare Anelisse, ai luat super bine pana la 26 de sapt, eu am 24 si 3 zile si am luat 8 kg :/ si nici nu vreau sa ma gandesc cate o sa am luate pana la sfarsit, ca am inteles ca in ultimele 3 luni se ia cel mai mult :) tu cred ca esti prima dintre noi la dpn....:)

Da , dpn-ul meu este 1 mai.



#977
TIRINA

TIRINA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 21:46

M-am intors de la cursul de puericultura organizat de Bebe Tei, mi-a placut foarte mult, medicul si asistenta au fost pe sufletul meu asa ca idei...V-as recomanda sa mergeti.Eu nu vreau in grupul de Whatsapp pt simplul fapt ca nu prea suport telefonul, sta mai mult pe silent.Cred ca din cauza serviciului foarte "galagios" simt nevoia de liniste.Am doar 2 kg luate pana acum, sambata intram in saptamana 24...cred ca e cam putin dar daca bebe e in dimensiuni normale sper sa fie totul ok.Inainte de sarcina ma stresam ca o sa fiu grasa pt ca eram o mancacioasa si o pofticioasa dar in sarcina se pare ca nu prea mai e asa :))



#978
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 11:55

Ce fain de tine Tirina cu kg. Eu am 22 sapt si vreo 6 kg luate dar asta pt ca am exagerat de sarbatori acasa la parinti unde am stat vreo 3 sapt. Acolo s-au pus cele mai multe...

 

Dar asta este, sanatosi sa fim. Si dupa prima sarcina am avut un surplus consistent de vreo 16 kg dar cu cateva luni de dieta apoi am ajuns sub greutatea de dinainte de sarcina........asa ca mi-am facut loc unde sa le pun :)))) of, rad dar nu e rasul meu :D



#979
gamy

gamy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 14:14

Fetelor,morfologia la ce vârsta de sarcina se face?Mie mi-a spus doctorița sa vin între săptămana 23-24,dar am văzut ca sunt alte mămici careva facut morfo si la 22 saptamâni ...?!



#980
ArinaR

ArinaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 14:28

Eu stiu ca se face intre 22-24.

eu am optat sa merg cat mai devreme si am ales 22.





Etichetat si cu sarcina, gravida, mai 2017

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -