Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Imaginație bogată, dorința de a ieși în evidență, bipolarism?!


23 raspunsuri la acest subiect

#21
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 06 septembrie 2016 - 19:47

Sigur o va ajuta un consilier, sigur! Mie nici prin cap nu mi-a trecut ca m-ar ajuta medicul de familie, eu m-am dus direct privat, desi nu mi-ar strica deloc sa fie ceva gratuit.

 

Nu sunt probleme cu limba, Mickyyy, invata fff rapid! Noi cand am venit aici nu stiau limba deloc (ma rog, stiau sa ceara salada, apa si gheata la restaurant, ca mai fusesem aici in vacante) si dupa 6 luni vorbeau f bine, cum zici tu, expresii, accent si tot! Pe mine ma corecteaza tot la 3 vorbe, mai ales la forma verbelor si prepozitii. E adevarat ca la mine asta este a 4-a limba straina invatata, dar oricum...



#22
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 06 septembrie 2016 - 19:59

Sa vedem ce va urma, am fost cu ea la GP mai devreme, a vorbit puțin cu ea și urmeaza să primim prin posta o programare la un fel de consilier familiar specializat în problemele "adolescentine", nu e cazul de psiholog se pare. Sper ca ii va prinde bine putina consiliere cu cineva din exterior, va tin la curent cu ce se mai intampla. Si total off topic, astăzi fie-mea m-a lăsat mască, știam că nu mai are probleme cu engleza (pe care atunci când am venit aici, acum un an, o știa la un nivel basic, adică mai multe cuvinte si câteva verbe de legătură, folosite la timpi greșiți în majoritatea cazurilor), dar când am auzit-o vorbind si explicandu-i doctoritei intr-o engleza curata, cursiva, cu accent, si folosind cuvinte si expresii pe care eu nici nu le știam..... deja ma gândesc că e cazul să îi cer meditații!

E bine ca nu va trimis direct la psiholog.

in functie de rezultate sa te duci sa mai vorbesti cu GP-ul. 



#23
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 10:29

Miky, eu nu cred ca e vorba despre nevoia unui psiholog. La 12 ani loveste brusc adolescenta si copiii au o perioada de nesiguranta si o redefinire a personalitatii. Eu zic ca nu trebuie sa faci o problema prea mare din asta pentru ca s-ar putea sa o afecteze mai mult decat e cazul.

 

teribilisimele la 12 ani sunt absolut normale. Eu stiu fete care au fost sunt rusinate de parintii lor, nu ii lasau sa ii aduca la scoala ca sa "sa nu se faca de ras cu ei" , au fost in complet denial, etc ...  si acea perioada a trecut.

In special fetele au aceste probleme ...

 

De-ale adolescentei valuri :)  [flo2]



#24
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 13 septembrie 2016 - 08:23

Merge la activitati extra? La varsta asta majoritatea copiilor merg la activitati dupa amiaza si cgiar deja sunt focusati pe una ca principala . Muzica, atletism, robotica, limbi straine, orice. Daca nu, atunci asta poate fi in lumea reala o problema  si rezultatul  este hiperbolizarea activitatilor proprii in lumea imaginara .




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -