Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Fiv cu ovocite donate 105


501 raspunsuri la acest subiect

#11
Siggy

Siggy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 29 august 2016 - 12:53

Se gasrsc,Nikos...12.45 o folie.

#12
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 august 2016 - 13:22

    Nikos au fost fete care au luat ACuri pana la o anumita data apoi au facut Dipherelinul la o data prestabilita iar apoi au inceput estrogenii.

    Madeleine,stii ca ai polip sau presupui?Daca e infim la marime se poate face transferul in luna urmatoare,daca e mai mare e posibil sa trebuiasca o perioada de refacere.Depinde de mai multi factori.



#13
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 29 august 2016 - 14:11

Sper sa se puna de acord....poate am sa primesc totusi toata schema, cand s-o intoarce Hana din concediu



#14
madeleine28

madeleine28

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 29 august 2016 - 14:28

    Nikos au fost fete care au luat ACuri pana la o anumita data apoi au facut Dipherelinul la o data prestabilita iar apoi au inceput estrogenii.

    Madeleine,stii ca ai polip sau presupui?Daca e infim la marime se poate face transferul in luna urmatoare,daca e mai mare e posibil sa trebuiasca o perioada de refacere.Depinde de mai multi factori.

eu presupun. am avut ciclu pe 14 august si ieri o sangerare. nu stiu care  e cauza.....si sunt ingrijorata...o fi vreun dezechilibru hormonal?



#15
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 august 2016 - 14:44

    O fii si un dezechilibru sau o nidare sau ceva balarii pe acolo.Ecografic nu se vede nimic?Polipii,fibroamele se pot vedea si ecografic daca sunt de dimensiuni mai marisoare.



#16
madeleine28

madeleine28

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 29 august 2016 - 15:11

pe 6 sept am programarea la ginecolog la buc



#17
ginecologica

ginecologica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 29 august 2016 - 16:22

Nikos, e ciudat ca nu ti-au trimis schema...

Acum fa cum zice Cristina, dr Pavel e f.Bun. ..



#18
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 29 august 2016 - 17:01

Buna fetelor! Va pupacesc dulce dintr-un miniconcediu de sfarsit de vara! 

 

dea merci de pont! M-am hotarat si am inceput cu clexane de 0,2. Dar asa ccumai zis si tu, voi verifica vascularizatia la eco. Daca voi ajunge la progesteron, voi face si anti fxa.

 

pink merci de indicatii! Da, Machac a zis sa schimb plasturii la 4 zile. Credeti ca e prea rar? Pe prospect scrie 7 zile.  Bine, nu neaparat ptr endometru, probabil ptr terapia de substitutie hormonala. Apropo... Am luat clexane de la helpnet! Mai ieftin decat la tei :)

 

nikos de acord cu tine!  Nu avea sens sa incerci direct la donate! Mereu te-ai fi intrebat "dar ce ar fi fost daca???" Important este sa mergi mai departe si sa nu te opresti! Din pacate timpul trece in defavoarea noastra! Eu am facut diphereline cu 5 saptamani inainte de punctia donatoarei! Insa ce cred ca ar fi bine, sa faci histero cat mai curand! Bine ca te-ai programat! 

Imi pare rau ca treci prim atatea emotii cu cei de la clinica! Mai, nu e normal! Offf, mama ei de viata!!!

Parerea mea, poti lua ac-uri. Poti face diphereline si pe urma, daca se sucesc! Bafta multa!

 

alexia multumesc mult! Momenan stau pe clexane de 0,2 ca am inceput asa dar daca trec pe 0,4 te deranjez cu un pm :) Se pare ca eu nu am probleme cu respingerea embrionului! Am luat vitaminele pe care vi le-am zis si cand am ramas insarcinata! E drept ca sunt mai multe b-uri. Si kovacs mi-a dat femibion de la inceput tot pentru mthfr c677t heterozigot! Acu' nu mai stii nici cum s-o dai ca sa fie bine! Aaa... si cu tsh stau bine,  nu aam avut niciodata probleme! Pupici!

 

Multumim de casuta! Doamne ajuta sa fie plina de vesti bune!

 



#19
Maria12345

Maria12345

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 29 august 2016 - 19:26

Nikos, insista pentru schema. Eu am avut probleme cu dr Hana; după ce am anunțat cu mult timp înainte ca nu vreau Diphereline de 3,75 a întârziat cu schema de tratament pana a fost prea tarziu pentru AC uri... și am fost pusa în situația de a alege: Diphereline sau amânare procedura. La tine nu se pune problema chiar asa, dar tot ar trebui sa știi din timp toate informațiile. 

 

Fetele cucuietele cu beta pozitiv, felicitări! 

 

Gine, te pup!



#20
monica41

monica41

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 29 august 2016 - 20:52

buna seara.niko,am scris astazi la clinica ,ca tre sa mi vina ciclul in 3 si sa stiu ce am de facut si mi-a raspuns ca sa i scriu fix in ziua in care imi vine,ca oricum doar  din z5 incep cu AC(DIVINA).Altceca eu nu stiu si nici n am intrebat,pot spune ca am fff multe leacuri in plăsoi,nus cand le oi lua,mi a zis ca pana la beta mi a trimisSi eu zic sa faci ce ti se spune,nu??Parerea mea.

va salut




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -