Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Preturi histeroscopie cu endo injury si NK din endometru


6 raspunsuri la acest subiect

#1
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 16 august 2016 - 16:15

Buna . Locuiesc in Bucuresti si mi-a fost recomandat sa fac histeroscopie  cu endo injury si analiza NK din uter . La ce clinica imi recomandati sa le fac ? De preturi stiti ceva? Le pot face pe amandoua o data? Ms.


Editat de piersica, 16 august 2016 - 19:24 .


#2
Anca_2015

Anca_2015

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 627 mesaje

Postat 17 august 2016 - 22:13

Piersica, fetele care au facut FIV-uri te-ar putea ajuta, am vazut ca mai discutau pe forumuri despre diferite interventii printre care se numarau si histeroscopiile si analiza asta cu detectarea celulelor NK (natural killer). M-ai facut curioasă si am cautat cateva preturi, pe scurt histeroscopia variază între 700-900-1200, iar daca se face si cu intervenție chirurgicală atunci pretul creste. Nu stiu ce ai vrut sa spui cu endo injury, ai vreo leziune sa inteleg? In ceea ce priveste analiza celulelor NK, am gasit ca ea se face atât din sânge, cat si din uter. Despre cea din urma nu am gasit insa preturi, iar cea din sânge costa cam 350. La întrebarea ta daca se pot face impreuna, eu cred ca da, caci oricum faci anestezie si sigur pot recolta si analiza ptr NK. Sper sa găsesti o clinică cu experienta in astfel de interventii si analize. Sanatate multa.



#3
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 18 august 2016 - 21:58

Multumesc . Am intrebat  pentru ca cei de la Brno mi-au recomandat zgarierea endometrului.



#4
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 19 august 2016 - 12:20

Buna Piersica. La Wellborn in Bucuresti se fac sigur toate trei analizele: histeroscopie, endometrial injury si NK uterine. Cat costa nu stiu sa-ti zic pentru ca la vremea la care eu am facut FIV urile acolo erau alte preturi iar atunci nu recoltau pentru analiza NK. Am facut deci doar histero si endo injury. Poti suna si spui fetelor de la receptie ce vrei sa faci. Cel mai probabil te vor chema la o consultatie prealabila cu unul din medicii Wellborn. In cadrul consultatiei ii spui medicului ca ai vrea sa faci toate trei o data.

 

multa bafta, piersicuto!  [flo2]



#5
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 21:31

Buna fetelor. Am sunat la mai multe clinici din Bucuresti si nimeni nu mi da un pret. A ramas sa mai sun la wellborn. a facut cineva de curand  endo injury? care au fost preturile? spunea una din fete ca a facut la Malaxa. Cum a fost? mi e frica de infectiile din spital . pup.



#6
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 08 septembrie 2016 - 12:27

    Daca ti-e frica de infectii poti lua 3z Azitromicina(incepi cu o zi inainte de procedura) si continui inca 2.Sunt multi medici care dau asta preventiv.

    Legat de pret,pretul unui EI se calculeaza cam asa:histeroscopie+anestezie(ca nu la toate clinicile au inclusa anestezia)+biopsie de endometru/col.Daca au preturile afisate pe vreun site poti face tu socoteala,daca nu au intreaba cat costa fiecare in parte.Daca vei avea ceva de rezecat(polipi,fibroame,hiperplazii) te va mai costa putin in plus.Poti intreba cat costa histeroscopia de diagnostic si cat costa cea cu rezecare si la cea de a doua aduni si anestezia si biopsia(asa vei obtine pretul maxim la care poti ajunge).



#7
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 23:44

Am vazut ca la wellborn pe site histeroscopie exploratorie + pipelle este 1.000 lei




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -