Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Relatie paralela


268 raspunsuri la acest subiect

#11
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 09 august 2016 - 17:38

Nu-i milionar. Doar cu o situatie materiala mai buna.

Impresia mea era, cand am auzit de relatia asta, ca tipa nu vaneaza bani. O cunosc...am lucrat si eu cu ea acum cativa ani. Si ei doi se cunosc demult, doar acum s-au combinat.

Si daca ar fi cu el pentru bani...ce sa faca cu ei? Ca nu merge nicaieri, nu vrea nimic.

Macar relatiile anterioare ar fi putut fi incantate, el avea afaceri, mergea numai in locuri exotice, si cu treaba si for fun. Aici vacante pe la mare, cluburi...

Asta nimic. Ok, probabil ca e bine sa ai un standard ridicat de viata, chiar daca pe metru patrat. Dar nu-mi da impresia de vanatoare.

 

Cumva el totusi isi doreste in partenera actuala o fata tinara care poate fii impresionata cu usurinta si care ii poate fi companie placuta acum cind el este in apusul cariereri si culege roadele.

Pe cind ea este in ascensiune si are in focus pe cariera...nu este in goana dupa bani si deci "da mai putin pe spate" cu fleacuri gen mers la mare, la munte si in cluburi. Sincer, imi pare o fata cu capul foarte bine asezat pe umeri.

 

Daca relatia lor la inceput s-a prezentat ca fiind una "fara tinichiele de coada" si fara viitor, fata s-a gindit ca si-a gasit partenerul ideal. 

 

Este foarte posibil si ca doi oameni pur si simplu sa se desparta...nu i-a legat nimic initial (nu au fost sperante de viitor). O groaza de oameni se combina si se despart, nu?

 

El totusi exprima in detaliu ce anume isi doreste de la ea? Timp sa petreaca cu el, sa renunte la cariera? Sa il insotesca pe unde are el nevoie? 



#12
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 august 2016 - 18:20

Nu cred ca diferenta de virsta e importanta in cazul lor

Ba eu cred ca exact diferenta de virsta(si nu tocmai mica)ii face sa vada lucrurile diferit:ea ,tinara,cu dorinta de cariera,el la o virsta frumoasa si domoala,vrea doar sa guste frumusetile vietii,pentru el e totul aranjat pentru mai tirziu.

 

Nici eu nu cred ca se merita,oricum -din punctul meu de vedere,sansele sa ramina impreuna peste 5 ani(de exemplu)sunt nule:atunci ea va avea probabil alte prioritati(poate chiar un copil),prioritato ce iar nu se vor intersecta cu prioritatile lui.

 

Eu i-as recomanda lui o dama apropiata de virsta lui,cu interese si teluri comune in prezent si in viitor.



#13
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 09 august 2016 - 18:47

...

 

Eu i-as recomanda lui o dama apropiata de virsta lui,cu interese si teluri comune in prezent si in viitor.

 

Sunt cu totul de acord cu tine. Totusi, altfel arata o domnisoara de douazeci si ceva de ani si altfel o doamna de peste patruzeci... Unde mai pui, ca parca si altfel iti ciuguleste din palma una mai tanara si fara experienta...

 

Rufus, spune-i prietenului ca nu e dragoste ceea ce spune el ca simte, e doar orgoliul lui de barbat neglijat.



#14
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 august 2016 - 19:05

Sunt cu totul de acord cu tine. Totusi, altfel arata o domnisoara de douazeci si ceva de ani si altfel o doamna de peste patruzeci... Unde mai pui, ca parca si altfel iti ciuguleste din palma una mai tanara si fara experienta...

 

 

Ai foarte mare dreptate,problema e cum isi doreste sa-si traiasca batrinetile! [:D]

 

Ca sponsor de domnisoare,sau partener de nadejde,cu o partenera pe masura.



#15
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 09 august 2016 - 19:20

Spune-i prietenei prietenului tau ca, fara compromisuri, relatia lor nu va rezista.



#16
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 09 august 2016 - 19:23

Unde mai pui, ca parca si altfel iti ciuguleste din palma una mai tanara si fara experienta...

 

Si altfel te toaca la cap. Am citat un prieten.



#17
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 09 august 2016 - 20:03

Spune-i prietenei prietenului tau ca, fara compromisuri, relatia lor nu va rezista.

Pentru ea e totuna daca merge sau nu. Ea e axata pe cariera.

 

 

In legatura cu compromisurile...da, relatiile pot merge asa. In schimb, individul care face compromisuri se rodeaza rau de tot si pana la urma ori va izbucni, ori se va imbolnavi. Compromisurile nu fac bine la psihic! Deci pana la urma, la ce bun?



#18
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 09 august 2016 - 20:10

Ba eu cred ca exact diferenta de virsta(si nu tocmai mica)ii face sa vada lucrurile diferit:ea ,tinara,cu dorinta de cariera,el la o virsta frumoasa si domoala,vrea doar sa guste frumusetile vietii,pentru el e totul aranjat pentru mai tirziu.

 

Nici eu nu cred ca se merita,oricum -din punctul meu de vedere,sansele sa ramina impreuna peste 5 ani(de exemplu)sunt nule:atunci ea va avea probabil alte prioritati(poate chiar un copil),prioritato ce iar nu se vor intersecta cu prioritatile lui.

 

Eu i-as recomanda lui o dama apropiata de virsta lui,cu interese si teluri comune in prezent si in viitor.

 

Absolut corect ...sunt in momente diferite in viata lor si nu e nici unul vinovat pentru asta, numai diferenta de varsta. 20 de ani intre ei, e mult, ca gandire, ca mentalitate, ca experienta, ca necesitati emotionale, chiar si fizice  ...si se simte

 

Ca sa rezoneze, unul trebuie sa isi rupa ritmul ...

Daca ea o face, devine gold digger, e riscant si probabil nu vrea asta, mai ales ca nu are nici o promisiune din partea lui (ne casatorim, sau daca ne despartim dupa niste ani, am grija de tine financiar).

Daca el o face, inseamna sa piarda anii pentru care a muncit atat ca sa traiasca . Oricare ar face-o, pierde timp pretios si timpul nu se intoarce niciodata.

 

 

Dilema lui care este ?

Vrea sa se desparta ? Vrea sa o convinga sa se schimbe, sa renunte la cariera ? Vrea sa o astepte si nu stie daca e bine ?


Editat de buflea, 09 august 2016 - 20:15 .


#19
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 09 august 2016 - 20:46



Ai foarte mare dreptate,problema e cum isi doreste sa-si traiasca batrinetile! [:D]

 

Ca sponsor de domnisoare,sau partener de nadejde,cu o partenera pe masura.

48 de ani batranete?  [:-)))]  Am 49 maine/poimaine  ... batranetea e departe rau de tot...

 

Treaba e simpla el are bani are timp n-are datorii n-are griji vrea sa isi traiasca viata (si) cu o femeie.

 

Ea nu are timp ca vrea cariera.

 

Deci .... linie moarta.

 

 

Asa incat chinuiala gratuita pentru el.

Concluzia - schimba nene ca e plin de femei imposibil sa nu gasesti una care sa fie in linie cu tine....



#20
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 august 2016 - 20:51

48 de ani batranete?

Nuuu...adevaratele batrineti!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -