Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2017 (Buburuze de Aprilie 2017)

sarcina aprilie 2017

245 raspunsuri la acest subiect

#221
IoanaRaluca

IoanaRaluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 22:34

.


Editat de IoanaRaluca, 30 ianuarie 2017 - 22:40 .


#222
IoanaRaluca

IoanaRaluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 22:34

Scuze ptr postarea multiplă. 


Editat de IoanaRaluca, 30 ianuarie 2017 - 22:37 .


#223
vera12

vera12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 23:33

Lina eu la contracții iau no-spa, ( de fapt iau 3 no-spa pe zi constant ) si la dureri pun si un uscosin... zic sa o suni maine pe doctora daca persista durerile. 


Editat de vera12, 30 ianuarie 2017 - 23:35 .


#224
elenagg

elenagg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 31 ianuarie 2017 - 00:14

Lina, si eu zic sa o suni. Chiar daca nu e nimic te linistesti tu. Si e mare lucru sa fim zen :) 

 

Tin pumnii sa fie bine!  [pup]



#225
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 31 ianuarie 2017 - 01:00

Da, asa si eu am cand stau in fund sau in picioare (mai ales daca stau sa gatesc mult, mai spal si vase) ... dar cand vin insotite de durere de genul, ma sperie si mai tare. 

In seara asta cam degeaba am luat nospa, nu am simtit ameliorare. Oricum, ma pot culca linistita...ca sunt bine acum. :)



#226
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 01 februarie 2017 - 17:23

Am zis sa va scriu. Sunt bine! Am fost ieri si, din fericire, totul e bine. Mi-au zis sa chem soacra sau mama sa se ocupe de casa si de copil in astea 2 luni ramase... :)) Ce gluma buna! 



#227
IoanaRaluca

IoanaRaluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 03 februarie 2017 - 14:42

Draga Lina, ma bucur mult ca esti bine. Ai primit si tratament?

 

Eu pentru "oboseala burticii" (stau mult in fund si lucrez si seara am burtica foarte dureroasa si abia ma misc la baie) mi-am luat o burtiera pentru gravide de la Anita. Nu am intrebat inca doctorul cat de ok este dar va spun zilele viitoare daca chiar are efect.

 

Imi cer scuze ca am tras chiulul in ultima vreme de pe grup dar eu sunt genul de persoana care lucreaza non-stop la cate ceva, pentru serviciu in general, cu laptopul in brate (iar cand nu lucrez deja nu ma mai pot misca din pat) iar seara intram sa vad ce mai spuneti pe telefonul mobil, dar mai greu cu raspunsul pentru ca mi se pare dificila platforma "despre copii", mereu ma delogheaza si apoi caut forumul si pana il gasesc deja ma enervez :D.

 

Mamici voi v-ati apucat de cumparaturi pentru bebe? Initial nu vroiam sa ma stresez pe tema asta dar cand am vazut cate contine lista bebelusului m-am cam speriat pentru ca pentru fiecare "obiect" necesar va fi nevoie de multa documentare. Pentru chetuielile pentru ca are nevoie bebe din farmacie, mi s-a spus ca, tot ce este recomandat ar costa in jur de 2000 de lei de la BebeTei. Lista o atasez mesajului. Nu sunt angajat BebeTei :)) sunt inginer, lucrez in cercetare. Nu stiu cat e completa este aceasta lista, fiecare si-o completeaza sau elimina din ce e acolo dupa cum crede.

 

Ma mai gandeam si la stocarea de celule stem, nu vreau sa va influentez, dar am primit aseara un e-mail de la https://www.lucieslist.com/ (aici poti face lista cu ce ai nevoie pt bebe si da celor cunoscuti :) ), email care continea informatii interesante de care o sa tin cont la urmatoarea discutie cu cei care ofera servicii de stocare: http://us7.campaign-...a6&e=6c99287de5

 

Va urez o zi frumoasa!

 

Ioana

 

Fisiere atasate


Editat de IoanaRaluca, 03 februarie 2017 - 14:44 .


#228
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 03 februarie 2017 - 23:47

ioana, nu am primit tratament, decat nospa la nevoie. :) 

Pfff, ce lista lunga...si unele lucruri poate ca le-as taia de pe lista si as incepe cu glicerina boraxata! Eu trebuie sa recunosc ca m-am apucat sa mai cumpar una alta pentru printesa. Nu stiu ce m-a apucat...nu eram cu rozul, dar acum m-as uita si pt mine dupa haine roz. Totul cat mai floral. Sunt si eu socata de mine. Dar abiaaaaa astept sa tin printesa asta in brate si sa o rasfat cu multa dragoste. Ma indragostesc de ea tot mai tare...o sa ma topesc toata cand o s-o tin in brate.

Am ajuns astazi la medic si e totul bine. Era cu caputul jos, zicea doctorita ca are mult par, deci incepem devreme cu impletituri si codite :)), are 1450gr la cele 29s, totul decurge bine. Ma simt pregatita sa fie aprilie! 

 



#229
IoanaRaluca

IoanaRaluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 19 februarie 2017 - 07:53

Draga Lina, dragi mamici,

 

Ce mai faceti? Eu am mai scris aici, pe  pagina noastra de povesti dar intr-adevar la sfarsitul postarilor am primit eroare si cand am verificat, nu era nimic postat. Am sperat sa fie eroare temporara si sa apara dupa un timp dar se pare ca am asteptat degeaba.

 

Si eu abia astept sa imi tin bebele in brate, nu imi pot imagina cat de mare imi va fi bucuria dar sigur ma va depasi :). Si eu am fost la ecografie la 30 de sampamani, acum 3 zile, si a spus medicul ca bebe avea aproximativ 1.5 kg si era cu capusorul in jos.

 

Suntem in februarie, nu mai avem atat de mult pana in aprilie :) nici nu stiu cand a trecut timpul. Mi s-au lungit urechile pana acum dar e asa o asteptare dulce.. ca atunci cand astepti sa se intample o minune :). Parca trece prea repede si totusi nu trece  timpul :). Cam in doua luni o sa avem bebelusi :D. Abia astept si eu.

 

Va imbratisez cu drag,

 

Ioana



#230
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 00:41

Imi dau seama ca mamicile de aprilie nu-s foarte vorbarete... :))
Ioana, zici tu ca suntem in februarie, dar uite ca martie bate la usa...in exact o saptamana  [fal]  Sunt socata...Adica imediat vine si momentul nasterii :)) Si ultima luna trece si mai repede (mai ales daca nu se lungeste si nasti si cu 1-2 sapt inainte)

Eu de cateva zile am o scurgere albicioasa, mai densa, nu continua... Asa mi-i de groaza sa nu fie dopul gelatinos, ca mai am si dureri ca de menstruatie. Nu mi-am mai sunat doctorita, am zis ca astept pana vineri cand am control...pana atunci stau ca pe ace si incerc sa stau cat mai cuminte, dar sunt linistita...sigur e totul bine, ma panichez aiurea. 

Ce v-ati propus pt luna martie??? 
[flo2]  [flo2]  [flo2]  
 





Etichetat si cu sarcina, aprilie 2017

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -