Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2017 (Buburuze de Aprilie 2017)

sarcina aprilie 2017

245 raspunsuri la acest subiect

#11
aly0510

aly0510
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 august 2016 - 11:16

Buna fetelor,

 

Si eu astept bebe 3, deocamadata DPN 14 aprilie 2017. Am o fetita de 9 ani si un baiatel de 7 ani.

Starile de rau, mai mult de lesin mi-au aparut cam devreme de data asta, la 5-6 saptamani, fata de 7-8 saptamani la primele doua, nici nu vreau sa stiu ce ma asteapta. In rest, sani cat casa, balonare, cateodata dureri de cap, drumuri dese la baie si cum ziceam n-am energie deloc. Noaptea pe la 4 ma trezesc si stau cu ochii pe pereti pana la 6 cu tot cu starea de rau.

 

 



#12
Gabitza82

Gabitza82
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 26 august 2016 - 10:53

Buna fetelor,

 

Eu astept bebe2. DPN=18.04.2017. Astazi am intrat in saptamana 6 si ieri seara am facut prima eco si i-am auzit inimioara lui bebe.

In afara de drumuri dese la baie si stare de somnolenta non stop, momentan ma simt foarte bine. Asa a fost si prima sarcina...sa vedem daca va fi la fel si acum. :)



#13
laurat1

laurat1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 august 2016 - 21:51

Buna mamici

#14
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 08 septembrie 2016 - 08:20

Salutare, fetelor! Sunt tare incantata sa fiu pt a doua oara la odisee. Asteptam bebe 2 si suntem tare fericiti! 

Vreau sa vad mai multa activitate pe aici! La cealalta odisee abia puteam tine pasul, sper acum sa fi fost doar finalul de vara de vina si de-acum sa fiti mai active. 

Cum va simtiti? Cand mergeti sa il vedeti pe bebe? 

Eu abia saptamana trecuta am fost prima data si i-am auzit inimioara ❤️

 



#15
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 10 septembrie 2016 - 15:51

Salut fetelor! Eu ieri am intrat in 8 sapt...DPN 22.04.2017...am dat cerere si pe facebook. En nu am avut cine stie ce simptome...sanii usor mariti, dor doar noaptea si la trezire, mameloanele marite si mai inchise la culoare, urinari mai dese noaptea si insomnii....ma trezesc cam de doua ori...pe la 2-3 ...si pe la 5-6...si greu adorm .... am uneori usoare stari de greata dar abia sesizab8le si mai mult seara....

#16
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 10 septembrie 2016 - 22:49

Salut, Lore. Si eu sunt cam la fel... Am uneori stari de greata, dar mai mult de la mirosuri sau foame. :D Am o pofta de mancare incredibila...de nu mai pot! Cred ca o sa fie un mancacios ca primul baietel. :D Si ma dor sanii. Sunt mega obosita. Noaptea doar o data merg la baie si adorm un pic mai greu... O sa incerc sa nu mai deschid lumina la baie, desi o fac instinctiv.
Ma simt exact ca in prima sarcina, nimic diferit...asa ca sper ca e tot baietel! 

Vad in semnatura ca si tu ai hipotiroidie. Urmeaza sa merg si eu la consult saptamana asta ce vine si sa imi fac analizele. 
 Si tot in saptamana 8 sunt si eu. In 20 aprilie am termenul. 
 



#17
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 07:47

Lina_bulina..sper sa fie un baietel papacios daca asa iti doresti..interesant esti singura persoana de care aflu sa vrea doi baieti...la mine e prima sarcina si parca fetita as dori dar...e bine venit si baietelul, la inceput a fost mai greu deoarece am avut un hematom care a sangerat pe la 6 sapt si m-am speriat rau dar am fost alaltaieri la eco si s-a micsorat ff mult....testele eu le-am facut chiar sapt trecuta si tsh a iesit normal dar iau zilnic eutyrox iar sapt viitoare oricum ma duc la endo.

#18
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 23:19

Lore, nu vreau 2 baieti...vreau 4  [pk]  Fetitele sunt prea smiorcaite pentru mine. Sunt greu de crescut, varsta adolescentei deja ma sperie numai cand ma gandesc, sunt mult mai sensibile, pot fi ranite mai usor din toate punctele de vedere. Iti dai seama ca o s-o iubesc mult daca imi da Dumnezeu fetita. Doar ca imi pare mult mai greu... 

Am asa o inima pentru baieti...sa cresc barbati adevarati pentru generatia lor. 
E superb cu baietel... Ti-ar placea mult, cu siguranta! Atata de iubitor e baietelul meu... Wow...asa iubita ma simt! Fetite nu am vazut sa fie asa de iubitoare, sincer...si am nepotele, prietene cu fetite... sunt doar mofturoase, nu prea dragalase. Poate asa vad eu pentru ca nu am inca o fetita, dar din exterior, acum ca am baiat, nu ma atrag deloc fetitele... :)) 



#19
luciapo

luciapo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 13 septembrie 2016 - 18:13

buna mamici



#20
luciapo

luciapo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 13 septembrie 2016 - 18:14

ma alatur si eu mamicilor de aprilie

dpn 27.04.2016





Etichetat si cu sarcina, aprilie 2017

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -