Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2017 (Buburuze de Aprilie 2017)

sarcina aprilie 2017

245 raspunsuri la acest subiect

#131
florela123

florela123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 12:40

Moon16, de unde ti-ai luat haine de gravide? Am fost in weekend in afi si la c&a mi-au spus ca nu mai au gama de gravide in niciun magazin, in afara de Constanta, la h&m si la waikiki au doua standuri cu haine urate si marimi mari. Mi-am cumparat doar o pereche de dresuri. Deocamdata sunt ok cu hainele mele de non gravida, dar nu stiu ce fac in 1-2 luni.



#132
elenagg

elenagg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 15 noiembrie 2016 - 17:40

Bine ai venit, Florela! Eu am luat toate hainele din h&m si waikiki mega mall. Dar n am vazut ciorapi, tu de unde i ai luat? Ce mai fac bebeii? De cateva zile il simt bine de tot agitandu se. Seara frumoasa!

#133
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 15 noiembrie 2016 - 18:18

Bine ai venit, Florela! Eu am luat toate hainele din h&m si waikiki mega mall. Dar n am vazut ciorapi, tu de unde i ai luat? Ce mai fac bebeii? De cateva zile il simt bine de tot agitandu se. Seara frumoasa!

 

 Elena eu ciorapi am luat de la Primigi din Lake Park Mall. Hainute am luat din Afi Mall de la HM, arata ft ok, nu sunt mari, nu sunt lalai, sunt comode. Mi-am mai luat pantaloni de casa de la MiniPrix.



#134
florela123

florela123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 11:31

Ciorapi mi-ai luat tot de la H&M AFI - 2 perechi 40den 40ron - si aseara am gasit niste colanti la Waikiki Plaza din catifea. Sunt inca largi, dar erau singurii S si am profitat. In cateva saptamani probabil o sa imi vina ok.

 

Bebe meu are 19 saptamani si e f activ de la 16. Saptamana viitoare am morfologia de trim II.



#135
Nyny10

Nyny10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 11:42

Buna, fetelor! Ce mai faceti?

Noi suntem bine...am facut 18 saptamani. Saptamana trecuta am fost la eco si bebe e bine. Urmatoarea vizita la medic este pentru morfologia de trim 2.

 

Moon, eu nu am avut probleme sa-mi curga sange din nas, dar am citit ca se mai intampla in sarcina...

Haine si eu am luat de la H&M, de Primigi nu stiam ca au si haine de gravidute. Lenjerie inca port din aceea normala.

 

Florela, bine ai venit si sarcina usoara!



#136
Nyny10

Nyny10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 12:43

Ce mai faceti burtici cu buburuze? :) 



#137
olly_c1

olly_c1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 21:04

Bună mamici ,am 19 săptămâni de sarcina și am dureri ca la mestruatia sunt la prima sarcina și sunt puțin speriată . .voi cum   va simțiți ? 



#138
florela123

florela123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 29 noiembrie 2016 - 14:27

Buna fetelor! 

 

Eu am fost vineri la morfologia de trim 2 si bebe avea 351gr la 20 saptamani si 2 zile. Totul este in grafic, sunt foarte fericita!

 

Mai putin fericita sunt de faptul ca mi-a explodat burtica si  am inceput sa iau in greutate, desi merg la sala si mananc ca inainte. Probabil cu hormonii nu te poti lupta  [:)]



#139
elenagg

elenagg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 04 decembrie 2016 - 20:24

Ce liniste e pe aici! Cum ati petrecut minivacanta? Cum va mai simtiti? 

 

Am fost acum 2 saptamani la morfologia de trimestru 2, toate bune si frumoase, am aflat ca e fetita  [:)]

 

Ma tot supara un junghi in partea stanga, imediat sub san. Mai e cineva patita? Abia astept urmatorul control sa intreb medicul daca e normal. 

 

Seara frumoasa si calduroasa!  [flo2]



#140
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 09 decembrie 2016 - 20:58

Imi pare tare rau de slaba activitate aici... 
florela, dar cum de mergi la sala? Te poti misca? :)) Eu ma misc tot mai greu. Exact ca la prima sarcina, incep sa simt iarasi durerea de bazin. Ce-i drept de data asta nu asa de tare, dar probabil urmeaza cum avansez in sarcina.
elena, eu am avut junghi in prima sarcina, dar a trecut de la sine si nu simteam tot timpul.
Eu nu am mai fost la control de la 15 saptamani, cand mi-a zis ca e fetita. Nu am apucat sa mai merg inainte de plecarea in vacanta, si inca nu mi-am facut programare. Am 21 de saptamani, dar la morfologia de trim 2 am fost la 23 de saptamani in prima sarcina si nu stiu de ce simt sa merg tot asa. Poate vreau si sa compar copiii :)) La 15 saptamani avea 125 grame...banuiesc ca a crescut destul de bine de atunci pana acum. 

Haideti, va rog, mai cu tupeu, curaj... :)) Haideti la povesti! 
Offf, abia astept sa fie aprilieeeeeee! 
Cum sunt zilele voastre? Hormonii mei o iau razna, uneori sunt trista fara motiv, pur si simplu ma ia dintr-o data si ma pun la somn ca sa-mi treaca :))
Pupici pe burtici!  [gravi]  





Etichetat si cu sarcina, aprilie 2017

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -