Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 132


527 raspunsuri la acest subiect

#11
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 09 august 2016 - 11:56

Mult succes tuturor in noua casuta! Sa ploua cu bebei si gravidute!  [gravired] [bebic]

Despre mine in schimb, nu stiu cum ati fost voi dar eu pur si simplu am o stare de nervide 2 zile de imi vine sa bat pe cineva...cred ca e un fel de depresie sau dezamagire pt faptul ca nu am simptome si ma tot bate gandul ca e un fiv esuat si in cazul meu....stiu ca nu ar trebui sa le caut dar e chiar f enervant sa te simti perfect....pe cat de aiurea suna....nu sunt balonata deloc, burta nu ma mai deranjeaza decat daca e f plina vezica, sanii dupa punctie s-au lasat si nu au mai dat semne, greata nici poveste, dar nici macar pofta de mancare nu am...singurul lucru ciudat e ca imi este exagerat de cald si imi arde pielea seara...dar na...e vara.....avand in vedere ca mai am 3 zile pana la testare incerc sa ma imbarbatez si sa ma pregatesc psihic pt un rezultat negativ... [:(]



#12
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 09 august 2016 - 12:28

Lore nu trebuie sa fii negativsta ... nu intotdeauna exista simtome din prima zii ... eu de exemplu la sarcina naturala care am avut-o am aflat intamplator la 2 saptamani de cand am ramas ...pana la 3luni jumatate cand am miscat nu am avut nici un simtom ...nici greturi, balonari sau dureri...aveam o colega care imi zicea sa vomit si eu macar o data sa ma creada ca sunt gravida :))) . Eu zic sa fii optimista si sa astepti rezultatul... tin pumnii  [flo2]  [bib]



#13
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 09 august 2016 - 12:59

Mersi mult de incurajare Motisor, dar e de prisos avand in vedere ca si eu am mai avut 2 sarcini si pe bune ca in afara de greata aveam toate simptomele, stiam deja ca sunt insarcinata dupa 7 zile de la actul sexual ata erau de pronuntate....sanii explodau, bufeuri de caldura, dureri de cap, pofte si mancam ca o sparta ....toate astea inainte de test si inca 2 sapt dupa....pana s-a vazut ca erau extrauterine....pe de alta parte, mama mea ma tot incurajeaza zicand ca motivul pt care le simteam atunci era extrauterina si dupa parerea ei si din cate isi mai aminteste cum a fost la ea nu trebuie sa apara atat de repede simptomele ci de abia pe la 5 ,6 sapt....evident eu o contrazic



#14
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 09 august 2016 - 13:07

Mai ai putin si aflii in ce stadiu esti... eu zic sa ai incredere in puiutzu tau... daca pana acum au fost lipiciosi, dar au gresit zona, acum ca ti-a fost implantat unde trebuie eu zic ca va fii un succes...   [barza1] vine si la voi... 

 

PS: eu pana in septembrie am o stare de ma gandesc de ce nu am facut imediat desi stiu ca nu e bine dupa hiperstimularea mea. CM este asa abundent cum nu a fost niciodata ...asa ca zic ca am facut bine sa am pauza de o luna minim ...



#15
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 august 2016 - 13:30

    Lore,mama mea a avut 5sarcini si nici una nu a fost identica.La ultima,cum avea si o greutate destul de mare a stiut abia prin luna 5 ca e gravi.Menstra ii venea si asa ala'ndala,iar cum avea vesnic probleme cu fierea a pus greturile ca fiind rau de la fiere.La sarcinile mele obtinute natural in indepartata tinerete abia pe la 6sapt am avut simptome.La cele 4fiv am avut toate simptomele pana la testare si beta a fost negativa la toate.Deci...lasa tzitzele si simptomele,ai incredere in puiul tau.



#16
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 09 august 2016 - 13:37

cred ca vrea nuielusa scoasa de la naftalina... 



#17
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 august 2016 - 17:49

matura_sorg-800x800.jpg

    Cu dedicatie pt Lore



#18
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 10 august 2016 - 13:09

Super dedicatie! ma alatur.... :)



#19
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 10 august 2016 - 14:30

Cred ca am speriat-o ...  [fri]



#20
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 10 august 2016 - 15:10

attachicon.gifmatura_sorg-800x800.jpg

    Cu dedicatie pt Lore

 

Ce maturoi :)

Acum s-a inventat aspiratorul :))))




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -