Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Înțărcare pisici


22 raspunsuri la acest subiect

#11
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 15:54

aaa, si eu am vazut recent o fantana pentru pisici intr-un pet-shop si chiar ma intrebam daca e pentru apa de baut sau e pe post de toaleta pentru pisici [:-)))] [:-)))] [:-)))]

semana cu cea din poza de mai jos

600_600.jpg



#12
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 15:57

Corina, da asa arata unele modele. Cind fiu-meu mi=a aratat o poza si eu am crezut ca sint toalete pentru pisici [:)] . Nu mi-a venit sa cred ca e fintina, dar uite ca e folositoare, mai ales cit sint mici.



#13
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 16:03

Mulțumesc de ideea cu fântâna de apă, dar mi se pare cam mult ca preț. Pisicii, oricât ar fi ei de drăguți, nu-i putem ține, o să-i dăm, și nu dau atâția bani pentru maxim o lună cât mai stau la noi :).



#14
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 16:20

Multe sint in jur de 20 de lire dupa cum vad eu. Problema mea e alta, o sa-mi susure in cap fintina asta non stop? Ca nu cred ca mi-ar place sa o tot aud in bucatarie sau unde m-oi hotari sa o pun.



#15
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 17:31

Multe sint in jur de 20 de lire dupa cum vad eu. Problema mea e alta, o sa-mi susure in cap fintina asta non stop? Ca nu cred ca mi-ar place sa o tot aud in bucatarie sau unde m-oi hotari sa o pun.

 

Sunt alimentate la priza, deci se poate opri, mai ales ca trebuie sa le mai speli, sa improspatezi apa si sa schimbi nu's ce filtru, la un anumit interval de timp. Daca nu, poti lua o adapatoare simpla, cu rezervor de apa, care functioneaza pe principiul gravitatiei. Mai merg la pisici acele adapatoare pentru iepuri sau hamsteri, ce se agata de cusca.



#16
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 17:39

Corina aia din poza pusa de tine imi place, cred ca silentioasa, ca o tzisnitoare  [:)] .



#17
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 29 iulie 2016 - 10:48

Motanul nostru (4 ani are) nu bea apa acasa...dar ii place laptele...si pe-ala il bea din cand in cand, nu mereu...cand era mic ii luam lapte special pt pisici, apoi am trecut la lapte normal...apa bea insa de la vecini din gradina, au o prelata pusa peste groapa cu nisip unde se joaca cei mici, prelata care se umple cu apa cand ploua..si de-acolo bea...o fi apa de ploaie mai buna  [:)]

El mananca insa si mancare umeda zilnic, asa ca presupun ca de-aia nu prea bea apa.

 

Pisica vecinilor bea de ex.apa de la robinetul de la baie; cum te duci la baie, cum se urca pe chiuveta...al nostru cand aude apa la baie, fuge de rupe pamantul. 



#18
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 29 iulie 2016 - 12:00

Cum e posibil ca pisica sa dispara cu 2 pisicutzi nascuti de o saptamana? ?:((((( Ii amenajasem pe terasa inchisa, sa nu intre cainele, terasa mea e mare si totusi dr vet.,mi.a spus ca posibil sa se fii simtind stresata. Eu in curte am un beangle si cine cunoaste rasa stie ca e zvapaiata. Cainele cam latra la pisica peste grilaj, copilul ii cam vizita. ..or fii fugit ca s.or fii s8mtit amenintati? :((((((

#19
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 29 iulie 2016 - 12:13

Cum e posibil ca pisica sa dispara cu 2 pisicutzi nascuti de o saptamana? ?:((((( Ii amenajasem pe terasa inchisa, sa nu intre cainele, terasa mea e mare si totusi dr vet.,mi.a spus ca posibil sa se fii simtind stresata. Eu in curte am un beangle si cine cunoaste rasa stie ca e zvapaiata. Cainele cam latra la pisica peste grilaj, copilul ii cam vizita. ..or fii fugit ca s.or fii s8mtit amenintati? :((((((

 

probabil pisica-mama i-a luat si i-a ascuns pe undeva, la adapost. ar trebui s-o cauti prin apropierea casei, in locurile mai ferite...



#20
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 29 iulie 2016 - 18:48

Am cautat.o peste tot ...nu.i de gasit. Parca am auzit.o mieunand la un moment dat dar domnu caine a fost mai rapid ca mine.cred ca iar s.a speriat si s.a ascuns bine :(((


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -