Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

E OK sau nu ?


88 raspunsuri la acest subiect

#21
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 16:30

Poate tatal atita si-a permis o camera cu un pat.

Ca am inteles ca daca cerea pat extra costa.

Eu cred ca ar trebui sa fii multumita ca merge cu copilul in concediu si au o relatie.

La virsta copilului tau chiar nu conteaza unde doarme. Si nu cred ca nici baietelul ala nu este un agresor. Parintii au fost tot timpul cu ei .



#22
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 16:36

Poate au avut si al doilea pat, dar copilul a cerut sa doarma cu el. Poate, poate...

Poate copiii chiar s-au distrat.

 

Orcium mie nu mi se pare nimic in neregula. 

Decat ca poate noi adultii mergem prea departe cu imaginatia si facem din tzantzar armasar.



#23
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 17:11

Ca la alt raspuns.... am sa reiau ideea ... baietelul acela era probabil o broscuta oaca -oaca si sarea tzup peste mama 'sa si tzup pt fostul tau sot stiind ca astfel iti va cauza ganduri nelinistite... [:)]  [flo2]

 

Nu iti face griji.... cred ca esti singura la modul real care si-a facut vreun gand....



#24
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 09:18

Sa stii ca intr-o situatie similara as fi procedat fx ca ei (desi as fi bagat copiii la mijloc) fara sa-mi dea prin cap ca ar putea fi o problema...

 

Citind raspunsurile pe care le-ai primit tu... imi dau seama ca ar trebui sa analizez...

 

Dar daca as fi implicata intr-o alta relatie cu un parinte, mi-as dori ca ai nostri copii sa fie pe cat de apropiati posibil...

 

Eu si fratele meu suntem frati vitregi (stiu ca situatia e un pic diferita de a ta...) si am dormit impreuna practic dintotdeauna, cand era el mic dormea si mama lui langa noi, iar tata se culca la picioarele noastre... Cand am mai crescut am dormit singuri in pat. Daca vroiam (si uneori vroiam) ma culcam cu tata, pana pe la 16-17 ani. 

 

Cand aveam 30 de ani eu si 22 frate-meu am plecat impreuna in Israel (fara parinti). Tata a intrebat daca nu vrem camere separate. Ne-am privit in ochi si am zis la unison NUUUU, de ce?!?!

 

Ne respectam intimitatea unul altuia, adica nu defilam despuiati cand suntem impreuna, dar nici nu simtim nevoia sa punem prea mare distanta intre noi.

 

Eu zic ca cel mai important este cum s-a simtit cea mica. Daca EA a avut cel mai mic disconfort, atunci ai o problema. Daca ea a fost ok cu situatia, eu zic ca nu e cazul sa insisti pe tema asta. Ea e cea care conteaza aici, pentru ca ea va avea o relatie cu acel copilas.


Editat de BlackCat4evR, 25 iulie 2016 - 09:20 .


#25
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 09:39

Eu zic ca cel mai important este cum s-a simtit cea mica. Daca EA a avut cel mai mic disconfort, atunci ai o problema. Daca ea a fost ok cu situatia, eu zic ca nu e cazul sa insisti pe tema asta. Ea e cea care conteaza aici, pentru ca ea va avea o relatie cu acel copilas.

 

Big like!



#26
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 21:19

Multumesc BlackCat  [flo2]



#27
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 20 august 2016 - 15:00

Buna,
 
 
Am o intrebare care ar putea parea bizara, desi pentru mine nu e. Situatia de mai jos vi se pare OK sau sunt eu exagerata ?
 
Fiica-mea a fost in week-end cu taica-su si cu actuala partenera la mare. Cand s-a intors, mi-a povestit ca prietena tatalui a venit cu baietelul ei (mai mare ca fiica-mea, nu stiu exact ce varsta are) si ca au dormit toti 4 in acelasi pat, cu adultii intercalati intre copii.
 
Sunt eu "defecta" ca nu sunt de acord ca o fetita de 5 ani sa doarma cu un baietel mai mare, strain, in acelasi pat - chiar si cu adulti intre ei ? Chestiunea se putea rezolva usor cerand un pat pliant de la receptie...
 
Multumesc !


Nu , nu e ok deloc , cand au facut bookingul trebuiau sa ia si paturi pentru copii. macar pentru fiica ta daca nu si pentru al ei . A mea cred ca nu ar fi dormit in halul asta .

#28
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 20 august 2016 - 15:05

Tatal trebuia sa ia o saltea gonflabila si sa o intinda langa patul de hotel . Cum sa inghesui 4 persoane in acelasi pat , chiar daca fetita aparent nu este afectata isi va aminti cu siguranta .

Buflea , copiii nu sunt frati , asa cum sunt ai tai care stau in aceeasi casa zi de zi .

Eu zic sa ai o discutie cu el si sa te puna in tema de fiecare data cand ia fetita in concediu, eventual ii platesti tu patul .
Noi daca suntem undeva si avem numai un pat sotul se culca jos pe o patura .

Editat de Collins20, 20 august 2016 - 15:10 .


#29
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 20 august 2016 - 20:40

Cred ca voi ati uitat cum sunt paturile duble.
In ce 'hal' a dormit? :))))))
Eu dormeam intre bunicii mei cand eram mica. Si am dormit cu un baiat mai mic decat mine pe bancheta din spate a masinii. Numai adultii se gandesc la sex

#30
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 20 august 2016 - 20:46

Nu , nu e ok deloc , cand au facut bookingul trebuiau sa ia si paturi pentru copii. macar pentru fiica ta daca nu si pentru al ei . A mea cred ca nu ar fi dormit in halul asta .

Paturile de obicei la hotel sint imense.

Mie imi place sa dorm lipita de husband (chiar daca el moare de cald si se vaita) si chiar concediul asta l-am amenintat ca vreau sa luam camera cu pat 'single' sa nu mai fuga de mine si eu sa il alerg prin pat  [:-)))]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -