Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

E OK sau nu ?


88 raspunsuri la acest subiect

#11
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 18:48

Problema nu era daca a dormit cu tatal in pat, ci cu baietelul. 



#12
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 20:28

Si eu zic ca te superi prea devreme. Copiii mei si acum dorm in acelasi pat daca vor ...au 11 si 10 ani. Camera Flaviei are un pat dublu si uneori ii apuca sa doarma impreuna acolo. Sa stii ca pe masura ce cresc, singuri incep sa isi doreasca privacy, nici macar nu trebuie impusa. Daca îngrijorarea ta vine din faptul ca baiatul nu e tehnic fratele ei, atunci sa stii ca la 5 ani, chiar nu sunt probleme. Mai mult, ai spus ca adultii au dormit in mijloc si copiii pe margine ...cu atat mai mult, ar trebui sa stai liniștită. Cred ca un asemenea protest spus tatalui fetei tale, o sa fie interpretat ca pe o incercare inutila de scandal.

#13
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 21:13

Problema nu era daca a dormit cu tatal in pat, ci cu baietelul. 

[:-)))] Baietelul era broscuta oaca-oaca si sarea in pat din partea lui peste mama-sa peste tac'su..... [pk]



#14
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 21:41

Dana, iti spun cum interpretez eu asta, e posibil sa gandeasca ea sau el tot asa si atunci se poate isca o cearta inutila.

#15
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 08:23

Mie nu mi se pare OK. Cat de mare trebuia sa fie patul acela ca sa doarma in el, comod, 4 persoane?

Si nu, nu mi-ar placea ca fi-mea sa doarma cu persoane straine in pat.



#16
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 08:50

Fiica-mea a fost in week-end cu taica-su si cu actuala partenera la mare. Cand s-a intors, mi-a povestit ca prietena tatalui a venit cu baietelul ei (mai mare ca fiica-mea, nu stiu exact ce varsta are) si ca au dormit toti 4 in acelasi pat, cu adultii intercalati intre copii.

 

Sunt eu "defecta" ca nu sunt de acord ca o fetita de 5 ani sa doarma cu un baietel mai mare, strain, in acelasi pat - chiar si cu adulti intre ei ? Chestiunea se putea rezolva usor cerand un pat pliant de la receptie...

 

 

Da' cat de mare e patul ala de s-au putut odihni 2 adulti si 2 copii in el?

 

Eu as fi cerut doua paturi, fiecare adult cu copilul lui, daca nu sunt frati copiii.



#17
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 08:52

Da cred ca este deplasata.

 

Nu cred ca mama (Dana?) se supara daca dormea tatal natural cu fetita naturala si mama naturala cu baietelul natural.

 

(mie nu-mi plac gramezile, nici macar alea naturale)



#18
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 09:49

Nici mie nu-mi place deloc situatia. Mi se pare usor promiscua, sincer. Chiar daca copiii sunt (relativ) mici.

O camera cu 2 paturi ar fi rezolvat, cat de cat, problema, fiecare adult sa doarma cu propriul copil. Doua camere separate, pentru fiecare familie, ar fi fost ideal. Daca cei doi adulti vor sa fie 24 de ore impreuna, sa mearga doar ei doi, sa lase copiii acasa. 

Eu as vorbi cu tatal copilului si as propune cateva variante, chiar sa platesc eu camera separata, data viitoare.

 

Noi suntem o familie de 4 persoane, 2 adulti si 2 copii, ambii ai nostri  [:)] . Intotdeauna aleg o camera tripla, cel putin, ca sa nu ne calcam pe picioare. La fel ca Pepco, nu-mi plac deloc aglomeratiile, iar sa dorm claie peste gramada e chiar un cosmar, nu vacanta.



#19
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 10:14

Nu cred ca mama (Dana?) se supara daca dormea tatal natural cu fetita naturala si mama naturala cu baietelul natural.

 

(mie nu-mi plac gramezile, nici macar alea naturale)

[:)]  Asta e problema.... ca e alta ? Fostul ei sot are o noua partenera ca nu o fi mama naturala e drept cum nici el nu e tatl biologic al baietelului. Motiv pentru care fiecare parinte doarme in fapt cu propriul copil alaturi fata cu tatal si baiatelul cu mama lui.

 

Dar .... cred ca este mai degraba o racaiala personala decat un fapt in sine. Eu asa simt cel putin.

Pe de alta parte avand custodie comuna fiecare dintre cei doi parinti au dreptul sa ia propriile decizii in raport cu copilul minor pe perioada in care se gaseste la ei acel minor, si desigur raspund pentru minor dar nu are nici o relevanta daca celuilalt parinte in convine sau nu si viceversa.

De aceea legea a lasat libertatea de asumare a fiecarui parinte a raporturilor fata de minori si a desfacut influenta unuia din parinti in mod unilateral.



#20
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 15:58

Multumesc pentru psihoterapia gratuita :) fetita se duce de doi ani la taica-su, unde dorm toti claie peste gramada, mi-e absolut indiferenta partenera. Problema mea era baiatul, nu ea. Din fericire, am vazut macar ca nu sunt singura "dusa", tot e bine :)

 

@ Ioana: nu, nu intentionez sa platesc eu nimic. Si asa am platit destul...si la propriu, si la figurat. Daca doreste sa plece cu ambii copii, nu am nimic de obiectat, dar sa isi asume tot ce deriva din asta. 

 

@ Marius : fata mea e adormit cu o alta fetita in pat. Crede-ma, a trebuit sa le separam cu perne...nu stiu de ce tineau musai sa isi arda picioare in timpul somnului, escaladau pernele...


Editat de ch_dana, 23 iulie 2016 - 15:58 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -