Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#51
ilonact

ilonact

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 24 august 2016 - 07:28

Buna ziua, fetelor nu am mai scris demult dar vroiam sa va impartasesc si voua reusita noastra . Noi am reusit la Acibadem Maslak la primul fiv sa avem un baietel minunat perfect sanatos. Stiu ca majoritatea dintre voi a-ti reusit la Acibadem Kadikoy, dar am vrut sa va impartasesc totusi reusita noastra pentru a incuraja fetele si pentru ca la momentul cand am cautat si noi mai multe detalii despre reusitele la Maslak nu prea am gasit.Daca cumva doriti sa va mai dau detalii va pot scrie, totusi cred ca s-au mai modificat unele tarife, eu am facut fiv in mai 2015 iar anul acesta in ianuarie s-a nascut baietelul nostru.Pentru cele care au nevoie mai am ramase si 3 cutii intregi de Crinone gel si una cu 11 bucati . Va doresc tuturor cat mai multe reusite iar daca va pot ajuta cu mai multe informatii va ajut bucuroasa cand ma lasa bebe sa scriu :)

#52
Mirela15

Mirela15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 24 august 2016 - 10:34

Buna ziua fetelor,

Felicitari pt comoara Ilonact:)

Aseara am fost la control - dl dr l-a luat din nou la puricat pe puisor si de data aceasta s-a vazut si osul nazal care e cam mic dar a zis ca nu i-ar da motive de ingrijorare avand in vedere ca toate celelalte sunt in limite, iar Harmony a iesit bine. A spus ca pentru linistea mea poate sa imi faca si amniocenteza dar nu considera a fi necesara si sincera sa fiu ma ingrozeste ideea asta - daca ar fi constat in altceva as fi facut-o numai decat. Oricum a zis ca si asta e cu dus si intors pt ca nici asta nu da mereu rezultatul corect. Deci am hotarat ca nu o facem.

Doar ca acum bineinteles a aparut altceva - ambele IR-uri sunt destul de crescute:(

La stg am 0.89 si raport S/D 9.19, iar la dreptul 0.76 si raport S/D 4.17.

Este vreo graviduta care a avut aceasta problema? Eu am luat Aspenter pana luna trecuta si tocmai din acest motiv s-a mirat si el pt ca nu ar fi trebuit sa am probleme de genul. Mi-a spus sa imi iau tensiunea de 3 ori si daca creste peste 130 sa il anunt de urgenta. Pe 20.09 am morfologia de trimestrul II cu dr Nikos sau Nikolos, nu am mai auzit de el - lucreaza cu dr Fawaz si el va face aceasta morfologie la dansul la cabinet. Sper sa fie mai bine atunci cele 2 IR-uri.

O zi buna!

 

A mai facut cineva cu el morfologia II?



#53
Zacky

Zacky

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 25 august 2016 - 19:21

Bună fetelor! 

Monica multumesc multima pt răspuns!!!! 

Ilona felicitări pt băiețel si sa fiți sănătoși !!!

Mirela eu cred ca bebe tau e perfect!!! :) sper sa nu îți dea bătăi de cap IR-urile și sa revină la niște valori normale.

Cptelena bine măcar ca l-ai găsit undeva.... mi se pare fantastic sa nu găsești un vaccin intr-o tara întreaga...parcă am trai în a 7 a lume...au alta alternativa pt vaccin sau nu au nimic?

 

Pupici.la toată lumea! !!!


Editat de Zacky, 25 august 2016 - 19:26 .


#54
ilonact

ilonact

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 25 august 2016 - 21:21

Multumesc fetelor

#55
cptelena

cptelena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 29 august 2016 - 09:40

buna fetelor, intradevar am facut vaccinul vineri, acum astept sa vina octombrie sa mergem in Turcia, nu ma pot hotara cu privire la cazare,mi-am facut o socoteala si ies mai ieftin la un apartament de pe airbnb, dar sotul meu este neincrezator, care dintre voi ati ales sa stai la particulari, cum a fost?



#56
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 31 august 2016 - 19:00

Buna!

 

Ilona felicitări! Mă bucur mult!

 

Mirela eu am făcut morfo cu dr. Nikos...e foarte calm si atent să vadă tot. Nu există tratament pt aceste ir??? Clexane??? Nu stiu....zic si eu



#57
Zacky

Zacky

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 08 septembrie 2016 - 21:55

buna fetelor, si ajutor din nou!!!...

sambata trebuie sa ajung in Turcia pt eco de ziua 3 si sa incep tratamentul pt fiv... astfel tre sa plec cu turkish ca doar la ei ma incadrez ca si timp... am vb pe mail cu dna Veronica de la happytour (cred ca toate am vb cu ea:)) si tre sa ii trimit inapoi acordul ala semnat, programarea tip si cardul de mile?!?

 

acordul il am ca mi l-a trimis, dar programarea tip semnata si stampilata de la spital?!? o primesc cand ajung la acibadem sau trebuia sa o am deja? 

 

si la cardul de mile m-a blocat :))) am parcurs toti pasii de pe link-ul de la miles&smiles si au zis ca voi primi pe email parola si nr de membru, dar au trecut vreo 5 ore si nu am primit nimic, asa mult dureaza??

 

ajutor va rog!!

va pup!!!

 

Ps: am rezolvat după 2zile de mail'uri și telefoane :)

Pupici!!


Editat de Zacky, 14 septembrie 2016 - 20:38 .


#58
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:31

Buna seara! Merge cineva zilele astea in Turcia care sa poata sa imi ia si mie niste Merional, Gonal, Cetrotide? Va astept la aeroport, locuiesc în apropiere :)))

#59
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 22:19

Marushelu iarta-ma pt votul negativ.nici nu stiu cand am apasat.si nu stiu sa dau inapoi.



#60
Dany001

Dany001
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 octombrie 2016 - 20:40

Buna fetele,vreau sa va intreb cat costa o prima consultatie in turcia la Dr Tayfun,a ramas careva insarcinata cu amh mic si endometrioza?





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -