Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#1101
evvva28

evvva28
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 iulie 2018 - 18:34

buna fetelor! in aprilie pe 11 am facut si eu primul embriotransfer fresh cu dr Tayfun...toate bune si frumoase ...beta pozitiv...două inimioare băteau in mine...fericire maxima....a trecut timpul si am ajuns la 17 saptamani de sarcina si aveam 2 baieteii....pana in seara blestemata cand la ora 2 noaptea mi s-a declanșat nașterea....aveam contractii si m.am dus la spital...acolo aveam sa aud cea mai groaznică veste din viata mea...avort in curs...primul saculet era deja în vagin...ambii copii erau bine in uter la ecograf imi făcea i parca pt ultima dată cu manutele....nu imi venea sa cred ca din atâția doctorii nimeni nu imi poate salva copiii...nu am avut de ales decat sa iau medicamente si sa nasc....viata mea s-a terminat intr.o clipă....am venit cu 2 copiii si am plecat cu pantecul gol acasa si din 3 inimi care băteau doar cu o fărâmă de inima si aia plină de durere...a trecut o saptamana de plâns...dar gata...am zis ca asa a vrut dumnezeu sa imi ia ingerasii....vreau sa incerc in noiembrie din nou...mai am 6 blasto criogenati....intrebarea mea este...oare este prea devreme? dr mea ginecolog imi spune sa pun doar un embrion si nu 2 cum vreau eu....



#1102
Alisa35

Alisa35

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 31 iulie 2018 - 09:38

Buna, Evva28. Imi pare foarte rau ca ai trecut printr-o asemenea tragedie. Si eu am facut FIv la Tayfun in urma căruia au rezultat 2 fetițe. Ce pot sa -ti zic ca deși este superb cu gemeni, eu niciodată nu as mai face transfer de 2 blasto. Eu cu fff mare greutate am dus sarcina pana la 32 sapt, am avut contracții de la 19 sapt. Îți doresc mult succes la următorul transfer. Doamne ajuta! 

 



#1103
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 31 iulie 2018 - 15:52

buna fetelor! in aprilie pe 11 am facut si eu primul embriotransfer fresh cu dr Tayfun...toate bune si frumoase ...beta pozitiv...două inimioare băteau in mine...fericire maxima....a trecut timpul si am ajuns la 17 saptamani de sarcina si aveam 2 baieteii....pana in seara blestemata cand la ora 2 noaptea mi s-a declanșat nașterea....aveam contractii si m.am dus la spital...acolo aveam sa aud cea mai groaznică veste din viata mea...avort in curs...primul saculet era deja în vagin...ambii copii erau bine in uter la ecograf imi făcea i parca pt ultima dată cu manutele....nu imi venea sa cred ca din atâția doctorii nimeni nu imi poate salva copiii...nu am avut de ales decat sa iau medicamente si sa nasc....viata mea s-a terminat intr.o clipă....am venit cu 2 copiii si am plecat cu pantecul gol acasa si din 3 inimi care băteau doar cu o fărâmă de inima si aia plină de durere...a trecut o saptamana de plâns...dar gata...am zis ca asa a vrut dumnezeu sa imi ia ingerasii....vreau sa incerc in noiembrie din nou...mai am 6 blasto criogenati....intrebarea mea este...oare este prea devreme? dr mea ginecolog imi spune sa pun doar un embrion si nu 2 cum vreau eu....

 

 

 Buna,

 

 scriu repede pana intra in casa teroristii mei, povestea noastra seamana mult: dupa multi ani am ramas insarcinata cu gemeni (2 baieti) in urma unui ET, fara sa intru in detalii baietii mei sunt ingeri (fara nici o explicatie medicala). Pe baieti "i-am nascut" in noiembrie 2016 si in aprilie - mai 2017 am facut un nou fiv. L-am implorat pe doctor sa imi puna un singur embrion ca nu mai voiam sarcina gemelara, toti doctorii pe care i-am consultat au zis ca sansele sa am 2 sarcini gemelare una dupa alta sunt nule (mai ales ca erau embrioni de z3), eii s-au implantat amandoi, si btw tot baieti sunt. A fost o sarcina relativ ok, nu am stat in pat, dar am stat cu stres, si am nascut la aproape 36s, daca as fi sa dau timpul inapoi tot un singur embrion as vrea, sarcinile gemelare sunt grele, eu am stat cu un bebe 10 zile in spital, desi a fost maricel.



#1104
anita-erika

anita-erika
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 august 2018 - 18:08

Buna seara fetelor, sunt interesata si eu de  doct . Tayfun, cum se poate contacta, știți cumva care este procedura? 



#1105
RalaI

RalaI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 09 august 2018 - 12:40

Buna fetele, 

 

Nu am mai intrat demult pe forum.

Am trecut prin experienta Acibadem in mai, totul a mers foarte bine si am ramas cu o impresie foarte buna despre Fiv cu dr Tayfun. Din pacate nu am facut embriotransfer deoarece chistul meu endometriozic era destul de mare si dl dr a hotarat sa aman embriotransferul si sa ma operez intai. Am obtinut 4 blastocisti pe care i-am congelat, lucru care in Romania nu s-a intamplat. Asa cum am mai spus, in Romania nu am avut ce congela. 

Am avut interventia chirurgicala laparoscopic pentru endometrioza saptamana trecuta, ma simt foarte bine si in octombrie as vrea sa merg la embriotransfer. 

Pentru Anita-Erika, daca te pot ajuta cu raspunsuri, cu mare placere. 



#1106
Lana27

Lana27
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 29 septembrie 2018 - 11:26

Eu am muncit 3 ani la Acibadem il cunosc bine domnul doctor colega mea a fost la el la tratament FIV din pacate nu i sa primit si pentru ca nu au fost atenti si nu eau facut analizele E2 P4 ea a avut alergie i sa facut pielea la fata ca cu bube de la hormoni 



#1107
RalaI

RalaI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 12:47

Buna fetele,

 

Vad ca este destul de multa liniste pe-aici.

 

Vroiam sa va impartasesc ca dupa opeartia de endometrioza, am mers in Turcia la inceputul lui Noiembrie pentru embriotransfer. Mi s-au transferat 2 blastocisti si acum sunt gravida in saptamana 7, intru in saptamana 8. Pana acum totul decurge bine, din pacate a ramas doar 1 embrion, dar suntem optimisti. Am vazut bataile inimii la ecografie si au aparut simptomele mai putin placute de sarcina (greata, voma). 

 

Va imbratisez 



#1108
Gabi___

Gabi___
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 16 decembrie 2018 - 22:23

Buna Ralal, Felicitari pentru rezultat  si Doamne ajuta. Ma pregaresc pentru FIV dr Tayfun si am unele intrebari. La prima vizita facuta in noiembrie, mi  s-a recomandat dheea si q10. In ianuarie voi avea o luna jumatate de tratament. Tu ai luat asa ceva? Cat timp? La prima vizita am intrebat de nk de raport t1/t2. Mi s-a spus ca aceste analize se recomanda doar in anumite conditii (pierderi sarcina, fiv-uri nereusite etc.). In cazul meu nu recomanda. Totusi, eu as vrea sa fac aceste analize. Tu ai mai facut aceste analize? Iti multumesc anticipat pentru raspunsuri. Revin cu alte intrebari.



#1109
asa28

asa28
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 decembrie 2018 - 20:31

Buna, Gabi! Si eu am primit aceleasi recomandari pt 6 saptamani.

N-am discutat despre aceste analize. Dr. Tayfun oricum s-a amuzat ca am mers cu un dosar cu toate analizele pe care le aveam, ultima eco...si chiar mi-a zis ca in general noi romanii venim cu cate un dosar dupa noi. :)

Mi-a facut fisa pe baza intrebarilor pe care mi le-a adresat (cele din epicriza, pe care eu o aveam pregatita, dar a preferat sa discutam) si nu mi-a recomandat nicio analiza pana la urmatoarea vizita. 

 

 

Buna Ralal, Felicitari pentru rezultat  si Doamne ajuta. Ma pregaresc pentru FIV dr Tayfun si am unele intrebari. La prima vizita facuta in noiembrie, mi  s-a recomandat dheea si q10. In ianuarie voi avea o luna jumatate de tratament. Tu ai luat asa ceva? Cat timp? La prima vizita am intrebat de nk de raport t1/t2. Mi s-a spus ca aceste analize se recomanda doar in anumite conditii (pierderi sarcina, fiv-uri nereusite etc.). In cazul meu nu recomanda. Totusi, eu as vrea sa fac aceste analize. Tu ai mai facut aceste analize? Iti multumesc anticipat pentru raspunsuri. Revin cu alte intrebari.



#1110
Gabi___

Gabi___
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 18 decembrie 2018 - 18:58

Multumesc pentru raspuns asa 28. Sunt in faza de 3 dheea si 3 q10 pe zi. Probabil ca in ianuarie mergem pentru procedura. Si eu am avut impresia ca am facut mai multe analize decat era cazul. Sa ne auzim cu vesti bune.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -