Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#1071
elly84

elly84
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 27 ianuarie 2018 - 19:31

Buna din nou

am inceput tratamentul din ziua a doua a menstruatiei fsh si somatotrop, co q 10 de 3 ori pe zi- m au costat cam 2000 lei

Peste 5 zile ma vede din nou

Intre timp vizitam orasul

la prima vedere e ok. Mergem inainte dar cu emotii



#1072
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 12 martie 2018 - 10:06

     Buna dimineata,

 

 Impreuna cu sotia vrem sa va impartasim experienta noastra. Incep prin a va spune ca am citit toate postarile de aici,ne-au ajutat foarte mult din toate punctele de vedere,probabil  a fost unul din motivele pyt care ne-am hotarat sa scriem.



#1073
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 12 martie 2018 - 10:15

 Ca toti ceilalti care au facut fiv,nu stii de ce sa te apuci. Noi aveam o nelamurire,Szeged sau Turcia nestiind insa prea multe despre nici unul dintre locuri. Am inceput prin a face anumite analize premergatoare fivului,intamplarea a facut sa intalnim un cuplu,care ne-au recomandat din suflet Acibadem,ei avand mai multe fivuri nereusite prin mai multe locuri.Am uitat sa va zic ca aveau 2 copii minunati baiat si fata in urma fivului din Turcia. Sa le de-a Dumnezeu sanatate,ne:au ajutat sfaturile lor.



#1074
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 12 martie 2018 - 10:26

 O sa revin diseara sa va povestesc experienta avuta in Turcia!



#1075
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 13 martie 2018 - 14:58

  In iulie 2017 am plecat si am inceput procedura fiv. Foarte mult conteaza aparatura,evident ca si cel ce le foloseste,la noi dupa un simplu eco s-au descoperit polipi pe uter ,la histerosonografie la fel. Noi plecand catrefiv dupa ce in tara ni se spusese ca sotia are endometrioza si acesta este cauza infertilitatii si singura solutie este fivul. Am fost putin contrariati ca ni s-a spus ca nu se va face FET acum. Ne-au explicat pe intelesul nostru ca daca facem acum FET,nu se va prinde pt ca acei polipi actioneaza ca un sterilet,oamenii au fost foarte fair. Am terminat procedura,6 ovucite recoltate,5 au fertilizat,2 congelati de ziua a 3-a,ceilalti au fost mai inceti.



#1076
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 13 martie 2018 - 15:14

Am revenit in tara pt extirparea polipilor(acolo acesta interventie fiind mai scumpa) si acum suntem in a 6-a zi dupa FET. Cea mai grea parte a procedurii fiv este asteptarea dupa FET. Dl Tayfun ne-a zis ca embrionii sunt ok,nu si-au pierdut din calitate dupa decongelare. Oamenii au fost seriosi,profesionisti si dedicati,acesta este punctul nostru de vedere. Ne-a ajutat foarte mult si Ailin,translatorea,super fata. Acum ramane doar sa ne rugam,sa treaca astea 10 zile chinuitoare si la analiza de sange sa avem rezultatul mult dorit. Va dorim multa bafta tuturor!



#1077
Andreia1987bv

Andreia1987bv
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 martie 2018 - 16:14

Buna ziua,sunt noua pe forum si ma bucur sa pot citi experiente legate de fiv in turcia.Si noi vrem să ne programam pentru luna mai la dr tayfun.Am vrb cu Gabriela.E adevarat ca dr Tayfun consulta doar miercurea?In rest este domnul Deniz?As avea nevoie de mai multe informatii.Va multumesc mult ☺



#1078
Andreia1987bv

Andreia1987bv
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 martie 2018 - 16:35

Buna ziua,sunt noua pe acest forum si ma bucur sa citesc experiente legate de fiv in turcia.In luna mai mergem si noi la dr Tayfun.Dar am ceva intrebari si sper sa ma puteti ajuta.Multumesc din suflet 



#1079
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 25 martie 2018 - 06:18

 Bhcg 468 respectiv 1100! Doamne ajuta sa mergem bine in continuare,pe 29 la eco.



#1080
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 25 martie 2018 - 06:34

Buna ziua,sunt noua pe forum si ma bucur sa pot citi experiente legate de fiv in turcia.Si noi vrem să ne programam pentru luna mai la dr tayfun.Am vrb cu Gabriela.E adevarat ca dr Tayfun consulta doar miercurea?In rest este domnul Deniz?As avea nevoie de mai multe informatii.Va multumesc mult ☺

   Salut,

 

Nu este o regula cu miercurea. Si pe noi prima data ne-a vazut dl Deniz,ulterior am solicitat in mod expres sa fim vazuti de dl Tayfun si s-a rezolvat fara pb. Asa poti proceda si tu,o sa vb acolo cu Ailin(translatoarea) te va ajuta mult. Daca mai ai intrebari si te putem ajuta,o vom face cu placere.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -