Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#1061
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 26 decembrie 2017 - 21:19

Buna fetelor. Am o prietena care ar vrea sa faca fiv in Turcia la Tayfun. Imi pute ti spune si mie care au fost cheltuielie: procedura, pret avion, cazare, mancare, total? Ms.



#1062
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 28 decembrie 2017 - 21:07

Imi cer scuze ca revin. Dar imi poate spune si mie cineva un cost total? Ms.



#1063
ancax

ancax

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 29 decembrie 2017 - 11:20

Salut, Piersica! Eu una am facut fiv ul la ei in urma cu aproape 1 an, asa ca informatiile in capul meu sunt mai mult decat aproximative. Fiv ul era in jur de 3000 euro ( nu stiu daca si ce s-a mai schimbat intre timp pt ca de atunci si-au deschi o clinica noua sj nu stiu daca asta implica si alte costuri). Biletul de avion depinde f mult de perioada, cred ca undeva la 150 euro de pers. Ei aveau protocol cu Taromul si iti ofereau posibilitatea sa le schimbi data daca situatia o impune ( menstra nu e regulata si nu poti aproxima corect data). Cazarea a fost destul de ieftina. Am stat la kiosk hotel ( curat, dar fara prea multe pretentii), te poti uita pe Booking sa vezi cat mai e pe noapte acum . Despre mancare.. am gasit un rest gen impinge tava cu 10lire/ portie sau, in functie de local,  poate costa mai mult. Preturile mi s-au parut rezonabile. Imi pare rau ca nu am detalii mai multe sau mai  complete. Poate fetele care au fost de curand..multa bafta.

 



#1064
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 00:56

Piersica si eu am facut fiv anul trecut in februarie. Acum s au mutat intr o clinica noua si am inteles ca procedura e 3.000 euro. Analizele pentru imunitate sunt 175 euro. Tratamentul difera de la o persoana la alta dar medicamentele sunt mai ieftine decat in romania, pe mine m au costat in jur de 500 euro. Noi am mers cu masina si am stat acolo tot fiv ul, dar exista si posibilitatea de a face naveta cu avionul. Cazarea este destul de ieftina in Istanbul, poti verifica pe booking. Clinica este in partea asiatica dar te poti caza si in partea europeana si cand ai monitorizare cum ajungi in partea asiatica vin ei si te iau de la feriboat sau statia de metrou. Mancarea este ieftina, dar exista si posibilitatea de a inchiria apartament si sa iti gatesti



#1065
elly84

elly84
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 ianuarie 2018 - 12:06

Buna fetelor si la multi ani

Sunt noua pe acest grup. Va urmaresc de ceva timp

Am 3 FIV uri in tara

Patologie masculina..

Eu raspund la tratament....am avut cam 8 ovocite mereu dar spunea Dr ca nu ar fi de buna calitate

O singura daca din nr de ovocite am ajuns la blastocist z5 si o data a pus 2 embrioni in z 3 dar nu stiu daca au fost de calitate

O sa fac FIV acum in ianuarie cu Prof Tayfun..merg mai mult pt laborator si embriolog- mai organizati si cu experienta mai fare fata de ce este la noi

Am tot citit pe forum, imi este teama dar mergem inainte

Sper sa ma tina psihicul

Succes fetelor

Si cri_cri_gab cauza in afara de patologie masculina si amh s a mai gasit altceva? Cat la suta are sotul spermatozoizi cu morfologie normala?



#1066
Cri_cri_gab

Cri_cri_gab

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 08 ianuarie 2018 - 20:39

Buna fetelor si la multi ani

Sunt noua pe acest grup. Va urmaresc de ceva timp

Am 3 FIV uri in tara

Patologie masculina..

Eu raspund la tratament....am avut cam 8 ovocite mereu dar spunea Dr ca nu ar fi de buna calitate

O singura daca din nr de ovocite am ajuns la blastocist z5 si o data a pus 2 embrioni in z 3 dar nu stiu daca au fost de calitate

O sa fac FIV acum in ianuarie cu Prof Tayfun..merg mai mult pt laborator si embriolog- mai organizati si cu experienta mai fare fata de ce este la noi

Am tot citit pe forum, imi este teama dar mergem inainte

Sper sa ma tina psihicul

Succes fetelor

Si cri_cri_gab cauza in afara de patologie masculina si amh s a mai gasit altceva? Cat la suta are sotul spermatozoizi cu morfologie normala?

Mult succes Elly! 

Amh +vârstă =embrioni putini și slaba calitate. 

Pe mine nu m-a impresionat laboratorul și embriologul lui Taifun. Eu am mai făcut un alt fiv în Octombrie la o alta clinica în Istanbul și am avut un rezultat mai bun în sensul ca am avut 2 embrioni dar ambii erau 2PN ( pronuclei) pe când la T am avut 1 embrion cu  1PN și și 1 embrion de 2pn. Nu am plătit la fel. Din păcate nici acel fiv nu a fost cu final fericit.



#1067
Luciana19

Luciana19
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 ianuarie 2018 - 21:41

Multumesc pentru răspuns cri_cri_gab. Acum aștept  sa văd ce decide medicul ! La noi problema este numărul mic de spermatozoizi . 

 

Buna Snow2016, ai reușit sa îți faci progmare la Tayfun? Încerc sa aflu păreri despre el ca medic și bineînțeles costurile. După un FIV cu 3ET nereușit am as vrea sa ma îndrept spre un FIV la el, dar cea mai mare problema este financiar.

multumesc 



#1068
Luciana19

Luciana19
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 ianuarie 2018 - 21:23

Buna fetelor si la multi ani Sunt noua pe acest grup. Va urmaresc de ceva timp Am 3 FIV uri in tara Patologie masculina.. Eu raspund la tratament....am avut cam 8 ovocite mereu dar spunea Dr ca nu ar fi de buna calitate O singura daca din nr de ovocite am ajuns la blastocist z5 si o data a pus 2 embrioni in z 3 dar nu stiu daca au fost de calitate O sa fac FIV acum in ianuarie cu Prof Tayfun..merg mai mult pt laborator si embriolog- mai organizati si cu experienta mai fare fata de ce este la noi Am tot citit pe forum, imi este teama dar mergem inainte Sper sa ma tina psihicul Succes fetelor Si cri_cri_gab cauza in afara de patologie masculina si amh s a mai gasit altceva? Cat la suta are sotul spermatozoizi cu morfologie normala?

 

Buna Ely, ma ajuți și pe mine cu mai multe informații, te rog, despre procedura . Adică costuri, unde te cazezi, cum ai comunicat cu Dr Tayfun etc. As vrea sa încerc și eu la el, pentru laborator, am

un FIV nereușit in România, momentan am descoperit o endometrioza de care urmează sa ma operez, dar după aia as vrea sa merg la Turci și as vrea sa știu costurile.

Multumesc și îți urez bafta!!!



#1069
elly84

elly84
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 11:00

Cotul procedurii 3000 euro. Ma cazez la byotell, am facut prin booking_ era o oferta buna.  Si am vorbit cu fetele care mi au facut programare la prof tayfun

Ai grija legat de endometrioza, fa ti intai Amh daca vrei sa te operezi, nu face daca ai un chist de sub 5 cm, afecteaza mai rau rezerva

Succes si tie

 

 



#1070
Luciana19

Luciana19
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 16:44

Cotul procedurii 3000 euro. Ma cazez la byotell, am facut prin booking_ era o oferta buna.  Si am vorbit cu fetele care mi au facut programare la prof tayfun

Ai grija legat de endometrioza, fa ti intai Amh daca vrei sa te operezi, nu face daca ai un chist de sub 5 cm, afecteaza mai rau rezerva

Succes si tie

 

Buna, ai fost si la o prima consultatie, sau te duci direct pentru FIV in urma analizarii dosarului de catre dr? Ti-a mai cerut vreo analiza inafara de cele prezentate de tine?

Am facut AMH anul trecut prin martie si e 2.75 , iar chistul e mai mic de 5 cm, e de 3cm. O sa ma interesez de ce mi-ai zis tu.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -