Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Singuratea in doi


47 raspunsuri la acest subiect

#21
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 13:25

Eu nu am gasit un alt cuvint pentru control freak,nici "controlant" folosit de Fleur nu m-a multumit...asa ca l-am folosit pe asta.(cum se numeste corect o persoana cu asemenea inclinatii? )



#22
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:09

obsedat de contol banuiesc ca ii zice in romana , dar nu mi se pare asa obsedat, si eu as fi verificat telefonul ala dupa atatea suspiciuni :)



#23
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:11

obsedat de contol banuiesc ca ii zice in romana , dar nu mi se pare asa obsedat, si eu as fi verificat telefonul ala dupa atatea suspiciuni :)

Nuuu...nu ai inteles!

 

Cum se numeste o persoana care controleaza insa nu e(inca) un freack control.



#24
all4loveyou

all4loveyou

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:55

Multumesc pentru raspunsurile voastre.

 

Am hotarat sa merg mai departe deoarece simt pe undeva ca si ea isi doreste si se simte vinovata si stiu ce implica chestia asta si fac eforturi sa nu aduc in discutie lucrul facut de ea, dupa ce am luat aceasta hotarare am avut o discutie cu ea si i-am cerut sa uitam tot trecutul si sa nu mai deschidem subiectul, am plecat pe un drum care stiu ca nu ar fi ok sa mai reprosez pentru ca ne-am face rau. Cat despre eticheta care mi-ati pus-o va contrazic putin, nu am controlat si nu am suspectat niciodata nimic, acum am simtit ca am motive, de la incident si pana acum nici nu ma mai interesat telefonul ei si acum o vad si pe ea ca nu il mai tine tot timpul dupa ea, un om cand ascunde ceva se vede si te face sa cauti raspunsuri, in timpul anilor trecuti nu am avut iesiri de genul si nici acum nu sunt omul care cauta, ea daca o sa vrea sa stea cu mine sau sa cu altcineva  o va faca si daca sunt sau nu pe urmele ei si se va vedea in comportamentul ca si acum, nu e nevoie de investigatii. Nici acum nu a fost nevoie dar ea incerca sa ma pregateasca intr-un fel sau altul, lucrurile le banuiam demult pe baza spuselor ei si asta a fost doar confirmarea.

 

Tin sa precizez ca de cand am hotarat sa trecem peste petrecem timp mai mult impreuna si mult mai de calitate fata de anii trecuti, ne rezervam timp sa iesim, sa comunicam, sa ne indragostim, totusi gandesc ca a vazut prin faptul ca incerc sa trec peste asta  dovada cea mai mare de iubirea pe care i-o pot da. Si in acelasi timp eu ma astept de la ea sa munceasca mai mult in slavarea relatiei daca asta isi doreste, cam asta ar fi singurul lucru care ma poate face sa prind incredere in ea. Despre loviturile de la inceput ce pot spune, nu ma pot explica decat ca am fost un copil fara minte pe vremea aia, dar anii au trecut si lucrurile s-au schimbat de atunci.

Vad raspunsuri multe dar nimeni nu a dat raspuns intrebarilor puse de mine in topicul cu update, chiar imi doresc un raspuns sincer din partea unei sau mai multor femei.

Multumesc.



#25
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:59

Control freak e cineva obsedat  de control  in toate aspectele vietii. Nu stiu daca All e asa, dar sigur isi controleaza sotia.

 

Casnicia lor e minata de neincredere, instrainare, de experimente si aventuri si in mod cert de violentele fizice de la inceput. Daca au puterea sa mearga impreuna mai departe, raspunsul il pot gasi doar ei, cu sau fara consiliere.

 

All, problema nu e daca sa o ierti sau nu. Si daca o vei ierta si vei continua cu atitudinea: ea a fost in culpa, eu am iertat o, ce sfant sunt eu, ce pacatoasa ea...nu veti repara relatia. Poate o veti continua din inertie, pentru copil, din lipsa de altceva.



#26
all4loveyou

all4loveyou

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 16:04

Chiar daca treci peste, sunt momente cand mintea o mai ia razna inauntru tau, te gandesti la multe, cum a fost cand au facut dragoste, cum se purtau unul cu altul, ce obiceiuri aveau, sunt multe, numai cand privesc spre patul in care dormim ma trec calduri, lucruri care le-ar simtii oricine in cazul meu, dar nu fac din asta un caz si i le spun pentru ca nu ar face bine, o mai vad si pe ea trista sau obosita si imi fuge gandul ca se gandeste la el sau la anumite momente, lucrurile astea dor fara sa vreau eu sau ea,din acest motiv am intrebat anumite lucruri. Daca intre ei nu ar fi fost decat sex si o simpla aventura poate ar fi fost mai usor dar gandul ca a avut sau poate mai are sentimente pentru el ma omoara.



#27
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 16:10

Chiar daca treci peste, sunt momente cand mintea o mai ia razna inauntru tau, te gandesti la multe, cum a fost cand au facut dragoste, cum se purtau unul cu altul, ce obiceiuri aveau, sunt multe, numai cand privesc spre patul in care dormim ma trec calduri, lucruri care le-ar simtii oricine in cazul meu, dar nu fac din asta un caz si i le spun pentru ca nu ar face bine, o mai vad si pe ea trista sau obosita si imi fuge gandul ca se gandeste la el sau la anumite momente, lucrurile astea dor fara sa vreau eu sau ea,din acest motiv am intrebat anumite lucruri. Daca intre ei nu ar fi fost decat sex si o simpla aventura poate ar fi fost mai usor dar gandul ca a avut sau poate mai are sentimente pentru el ma omoara.

Asta inseamna ca nu ai iertat-o!

Iart-o pe ea, iarta-te pe tine si abia atunci vei putea merge mai departe. 



#28
all4loveyou

all4loveyou

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 16:10

Fleur, cand simti ca iubesti nu faci un om sa se simta prost, asta fac si eu cu sotia mea, nu vreau sa scot in fata ce am facut eu sau sa ii arat ce a facut ea, vreau doar sa cred ca amandoi am invatat ceva din asta, cat despre violenta nu se pune cazul, am avut doua episoade acum 10 ani , eu cred ca in decursul anilr mi-am tras pedepse si am facut si lucruri bune ca sa imi fie iertate acele iesiri.



#29
all4loveyou

all4loveyou

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 16:13

Asta inseamna ca nu ai iertat-o!

Iart-o pe ea, iarta-te pe tine si abia atunci vei putea merge mai departe. 

Posibil sa ai dreptate dar sunt doua sapt de la aflarea vestii, nici un om normal nu s-ar putea recupera asa usor fara sa treaca prin anumite stari, asta incerc zilnic



#30
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 16:45

suspicios?

 

Nuuu...nu ai inteles!

 

Cum se numeste o persoana care controleaza insa nu e(inca) un freack control.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -