Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 128

fiv medlife albu

647 raspunsuri la acest subiect

#491
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 august 2016 - 21:11

carla nu va abandonez, imi sunteti dragi toate si tare as vrea sa pot veni cu o bagheta magica. Am fost cam prinsa in ultima perioada si nu am mai reusit sa fiu la fel de activa, dar cred ca voi reusi sa imi fac timp pt forum si dupa ce mi se va schimba radical viata. Nu am renuntat nici la ideea cabinetului si ma bucur ca m-am urnit si am reusit sa incep o colaborare cu un centru pt spatiu.

Un bonus .. o schema pe care e bine sa o retineti si sa vi-o puneti pe ecranul telefonului, calculatorului ...mai ales in perioada de dupa ET. Va las sa identificati in schema la ce ma refer [soricel]

ZEN !

Miniaturi atasate

  • FB_IMG_1472064007246.jpg


#492
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 24 august 2016 - 21:33

Felicitari Qiao!!! Sa fiti sanatosi si sa va implineasca viata!! :* :* :*

#493
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 25 august 2016 - 13:23

Buna fete dragi,

 

Felicitari Qiao!!! Sa fiti sanatosi, sa va aduca numai bucurii cele doua minuni. Azi e ziua vestilor bune, tocmai ce mi-a spus o prietana ca e insarcinata asta dupa ce anul trecut a infiat un baietel de 3 anisori cu probleme la unul din picioruse si la o manuta. M-am bucurat tare pentru ea asa cum am bucur si pentru tine si pentru toate mamicile curajoase, toti copiii sunt niste minuni ale lui D-zeu! 

Felicitari tuturor gravidutelor si mamicilor, iar fetelor in focuri le spun sa nu-si piarda speranta, o sa apara si-n viata lor o minune!

Va urmaresc si acum din umbra ori de cate ori am timp si traiesc alaturi de voi emotiile. Pitica mea de 1 an si 11 lunite imi ocupa tot timpul cu nazdravaniile ei.

Va pup si va imbratisez cu drag!



#494
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 30 august 2016 - 12:18

Qiao felecitari pentru motate!!!! Abia astept sa le cunosc!!!!!



#495
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 31 august 2016 - 08:16

Qiao , Doamne ajuta , azi!!!!! Abia astept sa cunosc motatele!!!! Vom  face o plimbare in parcul nostru cel nou si frumos!!!!!
Eu m-am intors din concediu, m-am relaxat putin!!!! Pe 29 am fost la doctoras sa discutam despre Fivul esuat. Sunt doua cauze probabil, pentru neimplantare: una ,  ca din cauza socului anafilactic organismul a respins embrionii; cealalta,  ca ovocitele mele nu ar fi de o calitate fff buna.
El tinde mai mult spre a doua cauza, si de aia m-a indrumat printre altele spre DONATE.
L-am intrebat daca acum , fiind stimulata are rost sa incercam prin oct - noiembrie, o inseminare si mi-a zis ca sanse cu inseminarea ar fii ca si la un contact sexual neprotejat...sunt ceva sanse, dar mai bine incercam pe natural, decat sa aruncam cu banii. Este clar ca exista fertilizare, dar se pare ca nu evolueaza cum trebuie embrionii dupa aia.
A zis ca as mai putea incerca un Fiv, dar nu crede ca vom obtine mai mult de 4 ovocite si probabil ca rezultatul va fii acelasi....pe cand cu ovo donate , el crede ca am sanse mari...avand in vedere ca am avut 3 sarcini obtinute natural....
Acum nu stim ce vom face. Deocamdata vom lua o pauza si vom incerca natural pana in iarna, apoi in functie de ce banuti vom strange vom vedea incotro de indreptam.
Sincer eu as incerca o inseminare , cu o stimulare usoara, prin noiembrie...cu dosctoras sau in alta parte, in alta clinica, poate cine stie ce noroc am.
Va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie si va dorec din tot sulfetul sa va tineti bb-ei curand in brate!!!!!



#496
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 31 august 2016 - 10:02

buna, fetelor!

va urmaresc de ceva timp, insa acum mi-am facut curaj sa va scriu. ma bucur nespus pentru cele care au reusit, si imi pare tare rau pentru toate fetele cu esecuri dupa fiv....nici nu vreau sa ma gandesc cum se poate trece peste asta! povestea mea cred ca are trimitere tot catre FIV, si daca pana acum eram hotarata sa merg la dr Albu, dupa ce am vazut cate esecuri a avut, mai ales in ultimul timp, nu mai am incredere. voi, care ati tot mers la el, ce ma sfatuiti?



#497
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 31 august 2016 - 21:43

Buna Aura. Bine ai venit si sedere cat mai scurta. Eu zic sa mergi la Albu, macar la o discutie. Esecurile de care zici, nu au fost din cauza lui ca medic, ci din cauza corpurilor noastre ( ovocite de calitate slaba, embrioni la fel sau totul de buna calitate dar neprimit de corp iar pentru toate acestea se fac teste si analize, pentru a descoperi cauza ). Sa stii ca dansul face tot posibilul sa fie bine, nu este superficial, cauta mereu solutii, de multe ori ii mai propunem si noi una alta, uneori este de acord, alteori nu, din cauza ca "nu este dovedit stiintific", vorba dansului. Este un medic destul de calm, implicat, nu prea vorbaret dar daca il intrebi ceva iti raspunde. Comunicarea cu dansul este destul de buna, mail si sms. Eu din 2013 am venit la dansul, am avut 2 inseminari nereusite, 1 Fiv cu sarcina oprita din evolutie, alt transfer de embrioni cu rezultat negativ, alt Fiv cu sarcina oprita din evolutie si alte 4 transferuri de embrioni cu rezultat negativ. Abia la al 6-lea transfer am reusit. Si chiar daca au fost esecuri, tot la dansul m-am dus, pentru ca s-a implicat si a cautat diverse solutii. Parerea mea despre dr Albu: un medic foarte bun, implicat, sincer.



#498
carla1982

carla1982

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 01 septembrie 2016 - 05:41

Buna Aura. Bine ai venit si sedere cat mai scurta. Eu zic sa mergi la Albu, macar la o discutie. Esecurile de care zici, nu au fost din cauza lui ca medic, ci din cauza corpurilor noastre ( ovocite de calitate slaba, embrioni la fel sau totul de buna calitate dar neprimit de corp iar pentru toate acestea se fac teste si analize, pentru a descoperi cauza ). Sa stii ca dansul face tot posibilul sa fie bine, nu este superficial, cauta mereu solutii, de multe ori ii mai propunem si noi una alta, uneori este de acord, alteori nu, din cauza ca "nu este dovedit stiintific", vorba dansului. Este un medic destul de calm, implicat, nu prea vorbaret dar daca il intrebi ceva iti raspunde. Comunicarea cu dansul este destul de buna, mail si sms. Eu din 2013 am venit la dansul, am avut 2 inseminari nereusite, 1 Fiv cu sarcina oprita din evolutie, alt transfer de embrioni cu rezultat negativ, alt Fiv cu sarcina oprita din evolutie si alte 4 transferuri de embrioni cu rezultat negativ. Abia la al 6-lea transfer am reusit. Si chiar daca au fost esecuri, tot la dansul m-am dus, pentru ca s-a implicat si a cautat diverse solutii. Parerea mea despre dr Albu: un medic foarte bun, implicat, sincer.
Eu sustin ce a spus Lavi de doctoras si iti spun Aura ca ma pregatesc de fiv 4 in toamna asta tot cu dansul. Asa ca...nu cred ca mai e cazul sa iti spun parerea mea despre el  [soricel]


#499
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 01 septembrie 2016 - 08:42

hop si eu

Aura tot ce iti pot spune este ca dr Albu a fost cel care ne-a implinit visul : primul fiv reusit cu sarcina gemelara (baietel si fetita a vazut doctorasul  [:)] ). Din punctul meu de vedere este un OM in adevaratul sens al cuvantului , crede-ma ca in opt ani de cand ne dorim copii am vazut fel si fel de doctori .. Nu se entuziasmeaza prea usor, nu vorbeste mult, dar cand imi zice ceva pot fi sigura ca e asa. Eu am tot respectul pentru el si pentru ceea ce face. 

Bafta!

Va pup fetelor! [flo2]  [flo2]  [flo2]



#500
Rox1106

Rox1106

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 01 septembrie 2016 - 09:07

Buna Aura. Subscriu si eu la tot ce au zis Lavinia, Carla si July. Si eu am tot respectul pentru dr Albu. Eu sunt un caz fericit, am reusit la primul FIV, insa inainte am trecut si eu prin multe experiente neplacute cu alti doctori. Intr-adevar, pana la dr Albu am facut doar inseminari, insa, chiar si asa, am putut face o comparatie.Sincera sa fiu, daca ar fi esuat FIV-ul, pot spune cu mana pe inima ca tot la dr Albu m-as fi intors si pentru al doilea.

In rest, nu are sens sa repet tot ce au spus fetele mai sus, le sustin intru totul punctul de vedere.

Bafta multa! [:)]


Editat de Rox1106, 01 septembrie 2016 - 09:09 .




Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -