Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 128

fiv medlife albu

647 raspunsuri la acest subiect

#11
lumi23

lumi23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 21:33

Mary80 si eu tot pe 7 iul am prima monitorizare.maine fac histeroscopia..voi ati facut?



#12
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 21:43

Rox sa fie super lipiciosi!!! Dudda bafta cu beta!!!! Pupici!!!

#13
lumi23

lumi23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 22:45

Mai am o intrebare.....va luati concediu medical intre punctie si Et? eu as vrea sa-mi iau CM macar 3-4 zile..Sa-mi tineti pumnii maine la histero..revin cu detalii.



#14
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 08:25

Fetelor pare ca am ramas singura care incepe monitorizarea pe 1 iulie???? [batcap]

 

Roxy bafta multa sa fie lipiciosi tare, Lumi bafta multa la histeroscopie si da, eu o sa imi iau.



#15
Rox1106

Rox1106

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 09:36

Mary si Elena, multumesc tare pentru incurajari, am niste emotii...si cand ma gandesc ca mai am atatea zile de asteptat... [batcap]

Lumi, succes la histeroscopie. Eu am avut punctia vineri si embriotransferul luni, deci nu a fost nevoie sa imi iau concediu, insa daca ar fi fost in timpul saptamanii, cu siguranta mi-as fi luat cateva zile. In urmatoarele doua zile dupa punctie, eu am avut ceva dureri.

 

Fetelor, mai am o intrebare - legata de Clexane: daca atunci cand injectezi, vine intai bula si apoi mai este lichid, injectezi in continuare, nu? adica nu are nicio importanta daca se duce si bula in tesutul adipos din burta? Pana acum, nu mi s-a intamplat asta. Adica mereu injectam tot lichidul, si ramanea bula la final...


Editat de Rox1106, 29 iunie 2016 - 09:37 .


#16
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 10:00

lumi eu am preferat sa imi iau CO dupa ET cateva zile ca sa stau linistita, am avut co in ziua punctiei cand am si umblat cocosata de o durere de ovare (la prima) , dupa am mers la servici pt ca nu avea rost sa imi iau liber atunci. Stiu ca dr A dadea CM dupa ET 1 sau 2 sapt, nu mai stiu, eu  nu mi-am luat niciodata CM.

Rox inainte de injectare se duci bula langa piston, daca nu este acolo, prin batai usoare in seringa. O bula mica acolo nu afecteaza, cele mai maricele in vasele de sange nu sunt ok.

am de crosetat la actualizarile din pe prima pagina, pana apuc eu sa rasfoiesc tot capitolul trecut, poate ma ajutati cu ce vrei sa modific/adaug la fiecare.

Tin pumnii fetelor in focuri si asteptari !

[pup]



#17
AdinaR

AdinaR
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 10:10

Fetelor pare ca am ramas singura care incepe monitorizarea pe 1 iulie???? [batcap]

 

Roxy bafta multa sa fie lipiciosi tare, Lumi bafta multa la histeroscopie si da, eu o sa imi iau.

 

Buna Elena. Si eu am prima monitorizare pe 1 iulie. Am urmarit mesajele de aici dar am fost nehotarata daca sa scriu sau nu. Am mari emotii si nu stiu ce este mai bine pentru linistea mea sufleteasca. Am zis sa scriu pana la urma ca sa stii ca nu esti singura  [:)]. La ce ora esti programata? 



#18
Rox1106

Rox1106

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 10:23

lumi eu am preferat sa imi iau CO dupa ET cateva zile ca sa stau linistita, am avut co in ziua punctiei cand am si umblat cocosata de o durere de ovare (la prima) , dupa am mers la servici pt ca nu avea rost sa imi iau liber atunci. Stiu ca dr A dadea CM dupa ET 1 sau 2 sapt, nu mai stiu, eu  nu mi-am luat niciodata CM.

Rox inainte de injectare se duci bula langa piston, daca nu este acolo, prin batai usoare in seringa. O bula mica acolo nu afecteaza, cele mai maricele in vasele de sange nu sunt ok.

am de crosetat la actualizarile din pe prima pagina, pana apuc eu sa rasfoiesc tot capitolul trecut, poate ma ajutati cu ce vrei sa modific/adaug la fiecare.

Tin pumnii fetelor in focuri si asteptari !

[pup]

 

Qiao, iti multumesc frumos pentru lamuriri, m-ai luminat  [flo2]

Pana acum, a fost mereu bula langa piston si nu m-am intalnit cu cealalta situatie.

Si mie mi-au zis de CM dupa ET insa eu nu aveam la mine nici cardul de sanatate, nu scosesem nici adeverinta de la servici (desi am inteles ca adeverinta i-o poti trimite ulterior Luciei pe mail), am fost cam vraiste  [soricel]  Asa ca am preferat sa imi iau si eu CO 3 zile. De maine insa revin la servici pt ca dr Albu mi-a zis ca e indicat sa imi reiau activitatile zilnice (fara excese, normal) :)



#19
lumi23

lumi23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 13:01

va multumesc fetelor pt lamuriri,imi iau co cat imi poate da maxim,activitatea mea e foarte stresanta si nu vreau sa risc.am fost astazi la histeroscopie,a fost o durere suportabila,mi-a facut inainte o perfuzie cu ketonal si inca ceva...am stat o ora cu perfuzia si inca 20 min cat a durat interventia.simteam ca lucreaza dar nu a fost dureros...intr-adevar dr A are niste maini f usoare si ma intreba mereu daca sunt ok.La fel am avut si eu cateva sinechii,nimic grav.Dupa histero am mai stat acolo vreo ora pana mi-am revenit dupa anestezia locala.Dr  A zis ca pana pe 7 e la un congres dar nu am inteles de cand..



#20
lumi23

lumi23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 13:04

la ce ora sunteti programate pe 7 iulie la monitorizari?eu la 8;30.oare ne-a pus pe toate la aceeasi ora?





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -