Sari la conținut

Sari la conținut


Cum se poarta o bluza transparenta


49 raspunsuri la acest subiect

#21
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 10:35

Sfera de varsta , auzi . cred ca ma incadrez.

#22
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 10:36

Am si eu bluze transparente, vreo 2 sau 3, dar cu imprimeu, aica nu se vede pielea decat daca te uiti foarte atent. Una singura am uni, un somon, dar nu foarte transparenta, asa o usoara tenta.

Le port si doar cu sutien si cu maieut, in functie de context.

Dana, nu stiu ce varsta ai tu, dar eu la 40 ai mei, n-am purtat furou niciodata!



#23
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 12:24

Cred ca am purtat cand eram mica , pe sub costumul popular la serbari , am spus ca am primit o data de ziua mea .Si mama mea avea si le purta pe sub rochii.

 

Si Mama mea a purtat,era und muss si cred ca o piesa foarte sexy a acelor vremuri,insa pentru generatia mea , era deja o piesa invechita de lenjerie.



#24
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 13:03

Voi ati purtat vreodata furou?

 

Eu am deja o virsta  [:)] insa nici nu am primit vreodata cadou,nici nu am purtat!!!

 

Jupa,da am avut si purtat ,furou nico Data?

 

Doamnele din sfera mea de virsta la Voi cum a fost?

Chiar vroiam sa zic ca numai mama si bunica au purtat furou. Era un obiect de imbracaminte nelipsit la ele. Mama si acum poarta furou. Eu nu am avut niciodata un furou! Niciodata. Si nici nu-i vad rostul. Am jupa pentru cazuri speciale. 



#25
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 13:47

Ca tot vorbim de bluze transparente la momentul potrivit. Azi la ceremonia de absolvire a universitatii, am vazut o tipa incaltata cu pantofi nude stiletto, toc 10 minim, blugi mulati si o bluza semitransparenta, cu spatele gol aproape de mijloc, legata dupa gat asa, dar cu sutien cu bretele tansparente pe ea. imi pare rau ca nu am putut sa-i fac o poza!



#26
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 14:12

Eu cred ca tine de varsta. Si eu am purtat cand aveam ~ 20 de ani. Si mergea, era OK.

Acum as fi ridicola ca la 35 de ani sa merg cu sutienul la vedere.

Binenteles, depinde si unde mergi. Ca daca merg la piata sau la munca cu bluza transparenta m-as face singura de ras. Poate la o ocazie, insa ceva fin, delicat, vaporos ar merge, nu sa epatezi.

Piesele vestimentare mai ales cele indraznete le adaptezi in functie de varsta si locatie.

 

Am vazut nenumarate femei in varsta care devin ridicole uitandu-si anii. Trebuie sa stim sa ne purtam anii frumos, nu sa fim aratate cu degetul pe strada.



#27
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 14:35

eu am doar doua bluze transparente. una a avut in dotare un top cu bretele foarte subtiri, cu aceeasi nuanta cu cea a bluzei.

cealalta e o chestie, bluzo-rochie stil indian, cu imprimeu si ceva paiete discrete, o port cu topul de la bluza cealalta (la blugi, ca la fusta nu merge, e prea lunga) sau se poate utiliza ca rochie de plaja, fara a avea nevoie de dublura.

furou am avut in liceu, il purtam cu o rochie din batist care devenea foarte transparenta daca stateam in lumina (in cadrul unei usi, de exemplu). si avand furou nu mai era nevoie de sutien (la acea varsta), furoul avea cupe usor conturate, nedublate.

plus ca pe vreumuri furoul era foarte folositor : nu exista balsam de rufe si multe dintre haine se electrizau la purtat, mai ales cu dresurile alea oribile din poliamida (dresurile cu lycra sau gen matase au aparut mai tarziu).

eu detest sa vad sutien negru purtat "la vedere" cu bluze in culori deschise, semitransparente. nu stiu, mi se pare de prost-gust, ca si cum ai zice "lume, lume, io-te ce sutien negru de dantela am io, sac-sac".



#28
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 21:57

Eu cred ca bluza transparenta se poarta numai cu un corp frumos, suplu, cu sani mai micuti, acoperiti de un sutien neutru:)



#29
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 15:40

Eu cred ca bluza transparenta se poarta numai cu un corp frumos, suplu, cu sani mai micuti, acoperiti de un sutien neutru:)

 

 

tz tz, carolinah, nu esti cuminte :))))



#30
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 22:20

Fiecare cu "numai"-urile lui [:)]

Eu ma uit la ea:

6787366032.jpg

(foto Instagram: https://www.instagra...itterandlazers/)

 

si ma bucura si consider ca e imbracata bine [:)] Atat timp cat eu nu pot hotari pt. alcineva ce sa poarte iar altcineva nu poate decide pt. mine ori o alta persoana, all is good in the world. De priviri urate mai avem parte cu totii din cand in cand [:)] De pe la 25 de ani ma deranjeaza din ce in ce mai putin, in caz ca le observ.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -