Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Iunie 2016 (Capsunele de Iunie 2016) - 2


1279 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 11:29

continuarea de la capitolul 1: http://comunitate.de...e-de-iunie-2016

 

 

 



#2
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 12:40

Mulțumim Roxana! Am uitat sa va zic ca mare dreptate avea doctorul ca tb sa nasc mai devreme și a setat așa nașterea. Luni lichidul era verde, și cum a scos-o din burtica, imediat când o ridica, a făcut kk. Deci era super pregătită, și clar contracții puteam aștepta mult și bine. Nu pot decât sa Mulțumesc din nou doctorului și lui Doamne-Doamne. Adina, la voi în cât timp se da certificatul? Tati a depus ieri actele, și e programat pe 8 iunie sa îl ridice. Și la noi te duci cu certificatul de naștere și se da un salariu mediu pe unitate. Dar cred ca e în legea muncii, nu? Știam ca și pentru alocație iti trebuie certificatul de naștere, se poate fara?

#3
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 13:28

Mulțumim Roxana!Am uitat sa va zic ca mare dreptate avea doctorul ca tb sa nasc mai devreme și a setat așa nașterea. Luni lichidul era verde, și cum a scos-o din burtica, imediat când o ridica, a făcut kk. Deci era super pregătită, și clar contracții puteam aștepta mult și bine.Nu pot decât sa Mulțumesc din nou doctorului și lui Doamne-Doamne.Adina, la voi în cât timp se da certificatul? Tati a depus ieri actele, și e programat pe 8 iunie sa îl ridice.Și la noi te duci cu certificatul de naștere și se da un salariu mediu pe unitate. Dar cred ca e în legea muncii, nu?Știam ca și pentru alocație iti trebuie certificatul de naștere, se poate fara?

Mâine e gata certificatul,dupa o zi pe alta,da ptr alocație îți trebuie si am înțeles că actele ptr indemnizație pot fi depuse după alea 42 sau 46 zile cate or fi,nu se poate mai devreme?



#4
Lili90

Lili90

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 13:35

Mulțumim Roxana!Am uitat sa va zic ca mare dreptate avea doctorul ca tb sa nasc mai devreme și a setat așa nașterea. Luni lichidul era verde, și cum a scos-o din burtica, imediat când o ridica, a făcut kk. Deci era super pregătită, și clar contracții puteam aștepta mult și bine.Nu pot decât sa Mulțumesc din nou doctorului și lui Doamne-Doamne.Adina, la voi în cât timp se da certificatul? Tati a depus ieri actele, și e programat pe 8 iunie sa îl ridice.Și la noi te duci cu certificatul de naștere și se da un salariu mediu pe unitate. Dar cred ca e în legea muncii, nu?Știam ca și pentru alocație iti trebuie certificatul de naștere, se poate fara?

 

Norocoasa bebelina! [flo2] 

 Imi dai idei...

La cat ai nascut?



#5
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 13:41

Lili,sa vb cu doctorita ta,sa ti alegi a 2 mâna tu,sau să o rogi să opereze cu un medic tanar

#6
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 14:34

Mâine e gata certificatul,dupa o zi pe alta,da ptr alocație îți trebuie si am înțeles că actele ptr indemnizație pot fi depuse după alea 42 sau 46 zile cate or fi,nu se poate mai devreme?

 

Nu știu.  Parca zicea cineva ca se poate, ca oricum iti vine la luni bune după ce depui. Eu sper sa se poată sa depui din timp. Intru în CIC în octombrie,  ar însemna să vină indemnizația abia în ianuarie? 



#7
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 15:04

Norocoasa bebelina! [flo2] Imi dai idei... La cat ai nascut?

 

38+5 după um, 39+2 după eco de datare



#8
Lili90

Lili90

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 15:12

Lili,sa vb cu doctorita ta,sa ti alegi a 2 mâna tu,sau să o rogi să opereze cu un medic tanar

 

Nu m-am gandit la asta...Dar de ce? Credeam ca cu cine obisnuieste  fiecare sa faca echipa...



#9
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 15:18

Nu m-am gandit la asta...Dar de ce? Credeam ca cu cine obisnuieste fiecare sa faca echipa...

De obicei se cu cine e de garda



#10
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 16:07

Nu știu. Parca zicea cineva ca se poate, ca oricum iti vine la luni bune după ce depui. Eu sper sa se poată sa depui din timp. Intru în CIC în octombrie, ar însemna să vină indemnizația abia în ianuarie?

La noi nu se poate:(de ce tocmai în octombrie?




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -