Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Februarie 2017 (Bulgarasi de Februarie 2017)

sarcina februarie 2017

1077 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 15:40

Bine ati venit pe pagina Bulgarasilor de 2017, locul de intalnire al mamicilor care asteapta sa nasca in Februarie 2017 !

 

Linkuri rapide:

Discutii Publice Forum | Lista DPN | Rugaciuni | Cum se citeste o ecografie | Albume

bulgarasi-2017-mare.jpg

 

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici:
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele

 

Grupurile oficial de facebook create de DC sunt cele care au urmatoarele avantaje:
- incercam sa taiem spamul
- va invitam la concursuri
- va oferim informatii despre sarcina

 

Zodiac corespunzator: Varsator 20 Ianuarie - 18 Februarie sau Pesti 19 Februarie - 20 martie

 

 

varsator11.jpg



#2
lumys

lumys
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 iunie 2016 - 08:55

Buna. Se pare ca voi o mamica de februarie 2017. Momentan am 6 sapt si 2 zile. Am fost la prima eco la 5s si 4z si ni s-a cinfirmat sarcina. Urmatoare eco va fi la 7s si 4z sa vedem embrionul. Avem mari emotii fiind la primul bebe. Sper sa ne adunam mai multe mamici pe aici pt a putea impartasi din experientele fiecareia dintre noi. 



#3
Olivia30

Olivia30
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 22:12

Bună lumys! Astept de foarte mult timp ca cineva sa înceapă aici. Noi maine facem 7 săptămâni, suntem mai mari decat voi cu 2 zile

#4
Irina2016

Irina2016
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 22:28

Buna fetelor ! Hop si eu cu un samburel de 8 saptamani ! :) Data presupusa a nasterii pe 1 februarie..sper sa ma incadrez in acest grup :) 



#5
Laura_ioana

Laura_ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 04 iulie 2016 - 18:52

Buna fetelor, si eu o sa nasc in februarie - conform calculelor ar fi 3 Martie dar sigur o sa nasc in februarie. Eu mai am o fetita de un an si 2 luni.

#6
krys_l1

krys_l1
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 iulie 2016 - 16:25

Buna ziua mamici! Astept si eu un bulgaras in jur de 16 februarie. Dar pana atunci e cale luuuunga. Momentan ma sperie greturile care tin aproape toata ziua si unele dureri de burtica. Astept nerabdatoare urmatoarea consultatie sa auzim inimioara. Am mari emotii ca totul sa fie bine, fiind la prima sarcina am un morman de frici peste care sper sa trec repede. Bine v-am gasit si sper sa auzim despre toate numai vesti bune.

#7
Maryanda2017

Maryanda2017

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 15 iulie 2016 - 09:47

Bună dragelor!!! Mă alătur si eu vouă


#8
Laura_ioana

Laura_ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 16 iulie 2016 - 15:21

Krys_l1 e normal sa te doara in zona uterului - creste bebe si isi face loc. Nasol cu greturile - si eu am avut la prima sarcina, acum am mai putine. Daca ai dureri insuportabile o sa-ti zica doctorul ca poti lua Nospa. Eu am evitat pastilele pe cat de mult posibil si asa o sa fac si acum, luam paracetamol cand ma durea capul extrem de tare

#9
andra_6

andra_6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 17 iulie 2016 - 08:18

Buna fetelor. Am si eu un bebelik in burtica de 10 saptamani si 3 zile este un bebel Clexane (asa ii zic eu ♡, fac injectii avand trombofilie) mai am o printesa de 8 ani. Astept cu emotii dublu test pe 29 iulie. Voi l-ati facut?

#10
Aricioaica09

Aricioaica09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 17 iulie 2016 - 17:53

Salutare tuturor!

 

Eu am DPN pe 28.02 sau pe 1.03, dar cum pe primul baietel l-am nascut la 39 de saptamani am zis sa va salut pe voi primele :) Astept si eu dublul test in saptamanile care urmeaza. Sarcina usoara in continuare!





Etichetat si cu sarcina, februarie 2017

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -