Sari la conținut

Sari la conținut


Coalitia pentru familie ?


49 raspunsuri la acest subiect

#21
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 11:35

Nu , asta se intampla in locul unde traiesc , au vrut sa construiasca un tower block si oamenii s-au mobilizat , mai ales ca nu mai exista blocuri mai mari de 3 etaje si ar strica caracterul locului , suprapopularea zonei ar aduce probleme locurilor la scoala , etc.



#22
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 11:40

Hm... sa inteleg ca majoritatea are voie sa voteze doar cand.... cineva anume hotaraste ca ceea ce vor ei ( majoritatea oamenilor adica) este in regula? Si cand dorinta multimii nuve ok,,sa nu mai voteze, ca stiu altii mai bine pentru toti? Cam ciudata democrație. ..

#23
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 11:43

Eu inteleg ca pare nedrept , de ce sa te iei de gay etcbetc... dar nu am vazut sustinatorii lor sa se uneasca asa frumos,;sa procedeze ca la carte pentru un referendum.... poate acum nu sunt de acord cu ce propun ei, poate alta data nu ma inteteseaza, dar daca tot ibsista, si cauta cai de convingere, sunt uniti si constanti... vor avea castig de cauza in final! Pentru ca , dupa părerea mea, majoritatea trebuie sa castige

#24
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 11:45

Cand e vorba despre o minoritate - e clar ca nu sunt suficienti ca sa isi faca referendumul lor. Insa e nevoie de intelegere din partea majoritatii. 



#25
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 12:08

Pai cred ca pentru minoritati exista legislatie, gresesc?

#26
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 12:26

Nu , asta se intampla in locul unde traiesc , au vrut sa construiasca un tower block si oamenii s-au mobilizat , mai ales ca nu mai exista blocuri mai mari de 3 etaje si ar strica caracterul locului , suprapopularea zonei ar aduce probleme locurilor la scoala , etc.

 

Nu are nici o relevanta exemplul, pt ca blocul respectiv ar fi creat neplaceri (estetice, de zgomot, praf , mizerie, obturarea luminii in blocurile adiacente) , pe cand un cuplu gay nu ti se baga cu forta nici pe geam, nici in casa, nici in viata.  Sunt niste oameni care traiesc asa cum simt, fara sa faca nici un rau celor din jur.  



#27
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 12:55

Majoritatea, in democratie, trebuie sa hotarasca in problemele, chestiunile generale. Majoritatea nu trebuie sa hotarasca pentru minoritati!

 

Chestiunea mariajului in cuplurile gay nu tine de binele comun, nu PRIVESTE majoritarii. Nu e treaba majoritatii.

 

Actiunea asta mi se pare de o ipocrizie fara margini. Inca nu se pune problema, comunitatea gay nu a cerut casatorie si adoptii. Facem lobby ca sa ne aratam muschii, pentru a evita un eventual viitor pericol pentru copii, când avem atatia copii care traiesc in conditii ingrozitoare ACUM. Nu s-ar strange in vecii vecilor 3 milioane de semnaturi pentru a creste pedepsele pentru, sa zicem, cei care-si bat copiii. Nooo... Si culmea e ca asta ar fi o chestiune de interes general.

 

Nu am semnat si nu voi semna niciodata asa ceva, desi am fost abordata.



#28
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 12:56

Despre ce vorbim aici . 

 

Petitia nu are nici un efect legal , nu reprezinta o lege , dar semnatura  unui numar semnificativ de persoane  poate duce la initiative legislative care sunt discutate in Parlament . Acolo se decide . 

 

Eu cred ca toti vrem ca vocea noastra sa fie auzita , si s-a gasit aceasta modalitate extraordinara , dupa parerea mea . 



#29
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 13:04

 

Eu cred ca toti vrem ca vocea noastra sa fie auzita , si s-a gasit aceasta modalitate extraordinara , dupa parerea mea . 

te referi la blocul de pe strada ta?



#30
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 25 mai 2016 - 13:08

Si la sta si la oricare alta problema . Am spus ca modalitatea de a ne face auziti este Petitia . 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -