Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gabriela Firea - o bomboana!


64 raspunsuri la acest subiect

#51
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 07:56

Eu sunt pe linga cu actualitatile din ro : deci creatura asta e deja primar sau mai e turul 2 ?

(cum, pusca mea, sa votezi cu (pentru) asa ceva ? au votat mai mult barbati sau cum ?).

Niciun tur doi. Prin buna vointa Parlamentului PSD.



#52
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 08:58

Viviana, a avut duduia asta mai mult de 50% din voturi sau a fost schimbata legea ?


Editat de Mik, 08 iunie 2016 - 08:58 .


#53
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 09:05

Mik, au schimbat legea. Am scris și la subiectul cu algerile din București.

 

Legea este 115/2015. De pe site-ul Camerei Deputaților:

Initiatori: 14 deputati+senatori, din care:

deputati - PSD: Adam Luminiţa-PachelNicolicea EugenPodaşcă Gabriela-MariaVlase Petru Gabriel,Zgonea Valeriu Ştefan deputati - PNL:Dobre Victor PaulOltean IoanVoicu Mihai Alexandru deputati - UDMR:Márton Árpád-Francisc deputati - Minoritati: Pambuccian Varujan senatori - PSD: Federovici Doina Elena senatori - PNL: Haşotti PuiuTişe Alin Păunelsenatori - PLC: Nistor Vasile

 

Art. 101
(1) Pentru functia de primar, centralizarea voturilor se face de biroul electoral de circumscriptie. 
(2) Este declarat ales primar candidatul care a intrunit cel mai mare numar de voturi valabil exprimate. 
(3) In caz de balotaj se va organiza un nou tur de scrutin la doua saptamani de la primul tur, la care vor participa doar candidatii care se afla in aceasta situatie. 

 

În expunerea de motive nu explică de ce au hotărât ca alegerea primarului să se facă într-un singur tur.



#54
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 11:02

post-785190-0-64641600-1465318665_thumb.



#55
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 11:45

Totusi, sa nu ne pierdem cu Firea, doar suntem oameni mari...! Poate nu ajunge chiar presedinte, daca va Fi rea, oamenii nu o mai voteaza!

#56
Hypnosis

Hypnosis
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 februarie 2017 - 11:55

Îmi pare rău că nu am intrat de foarte multă vreme pe forum și am ratat discuțiile picante. Eu am văzut în această imagine fata din comună, care merge "gătită" la nunta unei prietene, eveniment care are loc la Căminul Cultural. Cu alte cuvinte, o stângăcie mai mare (ca să mă exprim elegant) în materie de gust, nici ca se putea.



#57
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 03 februarie 2017 - 16:58

Asa... bombonica, nebombonica, si-a manifestat dorinta ca cei care au participat la marsuri/ demonstratii cu copiii, sa fie amendati cu 5000-10000 lei. 

 

[fal]

http://www.curentul....i-10-000-de-lei

 

Am ramas masca cand am citit... am crezut ca am nimerit pe times new roman.......



#58
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 03 februarie 2017 - 17:01

Nu stiu, Firea nu se pare genul de om care este un ambalaj stralucitor, dar gol pe dinauntru. 

Fiind anterior om de presa, este foarte priceputa pe partea de imagine. O folosi si imaginea la ceva, dar , totusi e prea mult.

 

Imi aduc aminte ce poza in mama perfecta, fiind casatorita si cu copii, poza mereu cu cei mici in brate.... s-a luat de Ionahnis ca nu are copii. O avea si presedintele pacatele lui, dar partea cu copiii chiar nu avea relevanta. Dar deh, a tintit catre o anumite parte din electorat.



#59
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 03 februarie 2017 - 17:16

intodeauna mi s-a parut "seaca" madam firea...tineti minte cand faceau carcotasii misto de ea la fiecare emisiunie, de o botezasera gabriela-strambeanu-stirea ? [:-)))]



#60
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 03 februarie 2017 - 17:20

Eu n-am văzut poze ale ei cu copiii în brațe, dar dacă se găsesc pe FB poze din campanie cu ea cu copiii în brațe poate fi amendată pentru același lucru, nu? 

(„Copiii nu pot fi folosiţi sau expuşi de către părinţi, reprezentanţi legali, alte persoane responsabile de creşterea şi îngrijirea lor, organisme private acreditate ca furnizori de servicii sociale, instituţii publice sau private, în scopul de a obţine avantaje personale/instituţionale sau de a influenţa deciziile autorităţilor publice.”)

 

Edit: În plus, dacă demonstrezi că te-ai dus cu copiii că nu aveai cu cine să-i lași acasă și ei te-au amendat, pui de o plângere la consiliul pentru combaterea discriminării (cetățenii fără copii sau cu bonă își pot exprima neîngrădiți drepturile, cei cu copii și fără bonă nu).


Editat de danielag, 03 februarie 2017 - 17:24 .



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -