Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Reflexele bebelusilor


3 raspunsuri la acest subiect

#1
frizer1

frizer1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 aprilie 2016 - 22:58

Buna dragi mamici! Asi vrea sa va povestesc cea mai grea perioada a vietii mele. Am nascut la 38 de saptamani un baietel de 3220 si 54 cm a primit nota 10 totul a fost perfect, la 3 saptamani sotul meu a avut o problema si a trebuit operat din acel moment nu prea am mai avut piept si am inceput cu complectare, primele zile au fost ok pe urma baietelul a inceput sa verse. Am fost la dr. Pediatru a zis ca e normal sa verse ca nu e nici un motiv de ingrijorare. Cu cat trecea timpul era tot mai rau numai lua deloc in greutate tot ce manca varsa. La recomandarea mai multor mamici am fost la alt pediatru acelasi lucru a spus ca copilul e bine cu toate ca eu vedeam ca nu e bine. Dupa aproape 3 saptamani de varsaturi am ajuns cu el la spital deshidratat. La 6 saptamani baietelul avea 3650. Ne--a spus ca are spasm piloric si ca trebuie operat la stomac. Dupa eco. abdominala totul a fost in regula varsaturile erau de la laptele praf. A inceput sa ia in greutate si totul parea sa fie in regula. Intr-o zi cand am vrut sa il cantaresc in momentul in care l-am pus pe cantar incepuse sa tremure isi scutura mainile si picioarele deodata privirea ii era fixă, a durat cateva secunde nu avea buzele vinete nici spume la gura si nici pierderi de constiinta. M-am speriat groaznic nu stiam ce sa ii fac ma pancasem ma vedeam neputincioasa in fata lui. L-am invelit in plapumioara si sa linistit. Am fost cu el la medic a zis ca probabil ia fost frig dar in schimb a zis ca are musculatura foarte slabita si circumferinta craniana nu a crescut decat 2 cm in 2 luni ca este foarte putin si trebuie vazut de un medic neurolog. La neurolog ia facut encefalograma creierul functioneaza bine dar problema este musculatura si reflexele foarte foarte fine si ca, copilul este scapect de sindromul williams in acel moment in tot corpul am simtit un fior rece urechile imi piuiau simteam ca numai vad bine numai auzeam absolut din ce imi zicea dr. Au trebuit facute investigati amanuntite la inima. Inima este perfect normala dar totusi dr. Insista ca este bolnav intr-o stare avansata. au trebuit facute analize de sange si trimise la cluj. De cand sa nascut au zis ca are stridor laringian dar sa nu imi fac griji ca el cu cat creste sunetul acela diapare si intradevar facea din ce in ce mai putin aproape ca ii trecuse. In momentul cand i sa luat sange a plans foarte mult Intamplator am auzit discutia dintre ea si dna. Dr ca uitase asistenta de 1 analiza si a trebuit intepat a 2 oara. I sa facut o eco. Abdominala care a iesit bine si cand sa plecam sia amintit ca mai trebuie inca o analiza, i sa luat sange pt a



#2
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 29 aprilie 2016 - 11:04

Acum ce face baietelul? Ce varsta are? Multă sănătate!

#3
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 29 aprilie 2016 - 13:04

Din ce oras sunteti?

Nu aveti posibilitatea sa mergeti pentru o reevaluare in alta parte?

Imi pare sincer rau de ce am citit si va urez din suflet multa sanatate puiului de om. Cand poti mai scrie-ne despre voi.

Cum il cheama pe pui, sa ne rugam pentru el?

 



#4
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 30 aprilie 2016 - 05:43

Of saracutul...medici incompetenti si nepasatori mare pacat ca nu isi fac munca cum trebuie de la bun inceput....multaaaaa sanatate puiutului sper sa dai peste medici competenti care sa va ajute!! Domnul sa fie cu voi si Sarbatori Pascale fericite....:*


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -