Sari la conținut

Sari la conținut


Picior de camila

camila laba de camila

24 raspunsuri la acest subiect

#21
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 15:00

bunicul din partea mamei a fost croitor de haine barbatesti. imi amintesc cand isi masura clientii, le punea si intrebarea-cheie "pe stanga sau pe dreapta" [:-)))] [:-)))]

 

toti, dar absolut toti blugii sotului meu, de marca sau no-name, sunt asimetrici, nu neaparat in zona abdomenului, ci mai degraba la picioare. si a avut la viata lui destule perechi de blugi, am observat asimetria in momentul in care ii calc. ca si cum cracul stang ar fi o idee mai stramt decat dreptul.

hai, inteleg o data, de doua ori o eroare de tipar, la blugii no-name, dar si la cei de marca (levi's, wrangler) am remarcat aceeasi usoara asimetrie. chiar o sa verific diseara si poate fac si o poza, sa intelegeti mai bine ce am vrut sa zic.


Editat de CorinaDani, 13 aprilie 2016 - 15:01 .


#22
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 15:08

Corina, poate nu e vina blugilor. Stii,  la un moment anumite haine iau forma corpului.



#23
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 15:27

bunicul din partea mamei a fost croitor de haine barbatesti. imi amintesc cand isi masura clientii, le punea si intrebarea-cheie "pe stanga sau pe dreapta" [:-)))] [:-)))]

 

 

Da, stiu asta, asa era, asa o fi si acum, cine si-o mai face pantaloni la croitor.

Dar nu era musai sa iti faca o diferentiere prin croiala, pentru ca asta insemna sa-ti atarne pe stanga sau pe dreapta, ceea ce, repet, nu se intampla la toata lumea [:)]

La mine raspunsul era intotdeauna: fara diferente.

 


toti, dar absolut toti blugii sotului meu, de marca sau no-name, sunt asimetrici, nu neaparat in zona abdomenului, ci mai degraba la picioare. si a avut la viata lui destule perechi de blugi, am observat asimetria in momentul in care ii calc. ca si cum cracul stang ar fi o idee mai stramt decat dreptul.

hai, inteleg o data, de doua ori o eroare de tipar, la blugii no-name, dar si la cei de marca (levi's, wrangler) am remarcat aceeasi usoara asimetrie. chiar o sa verific diseara si poate fac si o poza, sa intelegeti mai bine ce am vrut sa zic.

 

Ma duc acasa sa masor, e prima oara cand aud de asa ceva.

Dar am o nedumerire: daca ar fi cum zici si toti barbatii au o preferinta, ba pe stanga, ba pe dreapta, asta inseamna (pe cale de consecinta, cum ar zice un avocat) ca obligatoriu se presupune ca toti barbatii o poarta pe cracul pantalonului (ceea ce nu e adevrat) si de asemenea cand iti cumperi blugi ceri marimea 32-36/drepta(stanga), nu? ca doar fiecare cu partea lui...si iarasi zic ca nu am auzit sa fie doua coloane de blugi la acelasi numar, unii cu stanga, altii cu dreapta.

 

Dar cine stie... [:)]



#24
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 16:28

Eu niciodata n-am observat ca blugii sau pantalonii de stofa ai sotului sa fie asimetrici.

 

Cum productia este masinala acum,ma indoiesc ca prigrameza "pantaloni cu craci strimti pe stinga sau dreapta.



#25
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 17:58

[...] doar cei care purtau bijuteriile in stare de atarnat cu capul in jos [...]

Cam ca liliecii, așa.  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -