Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Abdomen extraplat (66)

sport sanatate hrana sanatoasa

331 raspunsuri la acest subiect

#171
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 09 octombrie 2016 - 12:32

wauu Caro, mai traiesti? te dadusem pierduta :) cum mai e viatza?

 

eu tot ma lupt cu mancatul depresiv. De facut sport fac in mod constant dar cantarul meu e sarit din 60 de peste un an si cu exceptia verii unde dadusem lovitura si trecusem sub nu reusesc de nici un fel sa mai ajung la -60. Adevarul e ca peste vara si eu am inotat constant, acum nu mai apuc dar ma tin de tenis, zumba si ce mai e pe la sala. acum am descoperit o sala cu spinning si un prof barbat care sper sa faca orele mai in forta decat la cluburile exclusiv feminine



#172
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 09 octombrie 2016 - 18:38

Caro, la ce Oktoberfest te duci, ca e gata?!?!?!?

 

 

Ma bucur ca a scris cineva la subiect, noi chiar azi am fost s avedem sala de aici si cand ne intoarcem din conediu ne facem abonament.

Inca ma mai gandesc ce sa fac cu kickbox ul, e singurul la care am facut cardio de placere si cu care efectiv mi s/a topit aproape toata grasimea........ sotul din pacate nu e fan, i/am spus ca ar putea macar sa imi tina aparatoarele ca sa pot sa lovesc, parca vad ca o sa spuna ca nu ii place si nu are chef.....

Avem un studio in oraselul de langa dar e doar o ora....nu stiu daca are rost.

 

la capitolul mancare.......daca va spun ca avem in oras doar italieni si un roman cu pajituri dementiale, si ca ieri am cumparat un borcan de jumate de kg de Nutella care e aproape gata acum? E destul, nu/ :)))))

 

Nu am mai facut sport regulat de anul trecut.......am mai fost de cateva ori la inceputul anului dar extrem de rar.

 

dar ne apucam acum. Cu mancare de data asta si tot tacamul.

Mi/am si cumparat ceva pt a incepe mai in forta :D

Miniaturi atasate

  • WP_20161002_16_15_48_Pro.jpg

Editat de XIO, 09 octombrie 2016 - 18:42 .


#173
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 09 octombrie 2016 - 23:14

Xio te-ai mutat? Mi-au scapat ultimele detalii in viatza ta:) Eu cu sportul am aceiasi problema fac constant de multi ani si aici cu salile astea feminine majoritatea claselor sunt super light. Aku incerc si cu sala mixta sa vad. Mi-ar place si mie kick boxing dar nici o sala de aici nu primeste fete. Sunt niste cursuri de self defense dar iar vrajeala maxima , mai bine fugi decat sa te aperi folosind ce ai invatat la cursurile astea. Si manaaaaaaanc frate, non stop de plictiseala si nervi

#174
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 octombrie 2016 - 11:18

Da, ne-am mutat si in sfarsit avem aranjata si casa, mai trebuie eu sa imi fac ordine in camera noastra care e transformata in Dressing, dar in rest e totul ok.

Acum ne facem iarasi abonament la sala si ne apucam de sport.

 

Am vazut pe youtube un filmulet despre tipurile de conformatii: ectomorf, mezomorf, endomorf.

 

 

Mie imi place cel mai mult la sala cu greutati, chestiile astea de dansat, aerobic, tae bo samd nu m atrag deloc. Si din pacate acasa singura chiar nu pot face nimic, nu am nici o tragere de inima.



#175
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 10 octombrie 2016 - 11:58

si mie imi plac greutatile sau orele de aerobic hard. In materie de zumba sincer profa e excelenta. Are o asa pasiune pt dans ca reuseste sate mobilizeze. e singura profa pe care o pot inghiti in materie de zumba si singura clasa activa pe aici din pacate. Cand voi avea optiuni o las balta banuiesc



#176
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 25 octombrie 2016 - 16:09

Hai ca doar v-am agitat si v-am lasat [:D] .

 

Marina, ma bucur sa te citesc si ma bucur sa vad ca mai traiesti! Cat mai ai de stat pe acolo? In curand ar trebui sa-ti expire perioada obligatorie, nu?

 

Eu mananc aiurea in continuare, sunt permanent balonata si nu reusesc sa-mi gasesc motivatia de a face ceva! Pur si simplu, n-o gasesc. Cum in august ajunsesem iar la hemoglobina 7, iar am luat Fe, dar ala pe care-l suport eu (Maltofer) nu e aici, am luat altul care m-a dat peste cap complet cu digestia. Am oprit Fe-ul, am asteptat sa-mi aduca cineva Maltofer, dar evident ca anemia e anemie, nu te iarta! Energie zero, chef cam tot asa. In faze de astea de anemie nashpa mi se facea Venofer, aici cred ca nici n-au auzit de el...

 

Acum am reinceput sa iau Maltofer, m-am mai documentat si in rest, ca uitasem niste reguli de baza in anemie si vad ca incet-incet imi revin. 

 

Din nou, am si mancat tampenii, vegane in majoritate, e adevarat, dar junk total! Marina, te inteleg cu mancatul depresiv, am si eu de astea, cum nu?

 

Acum s-a mai racorit, in curand ar trebui sa am si mai multa energie, asa ca sa-i dam bice!



#177
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 25 octombrie 2016 - 16:14

Xio, acum am vazut poza. Ti-ai luat 6??? perechi de pantaloni? Wow, si, ai inceput mai in forta?



#178
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 22:10

ne/am facut acum abonament la sala. incepem de luni. trebuie sa imi cumpar si alea pt kickbox in speranta ca mi le tine sotul. :))))

 

4 am cumparat si cateva tricouri, cele 2 din dreapta erau scoase doar pt ca le aranjam in sertar :)))



#179
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 28 octombrie 2016 - 12:17

Xio, deci pana la urma v-ati inscris la kickboxing sau numai la greutati? Aici sunt abonamente diferite.

 

Eu imi fac curaj sa ma duc sa inot. Au fost cateva zile mai reci si cu ploaie si cred ca apa din piscina e cam cu coltzi... Dar e soare puternic afara, ma gandesc sa inot pe la pranz cand e soarele sus.



#180
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 octombrie 2016 - 17:12

doar la greutati, kickbox nu e aici. o sa fac sper eu in 2, ce faceam acolo la antrenamente...mai putin sparring





Etichetat si cu sport, sanatate, hrana sanatoasa

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -