Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Caut partenera de viata - din Bucuresti


5 raspunsuri la acest subiect

#1
stfp

stfp

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 13:38

Sunt fericitul tatic a doi copii, o fata de 9 ani si jumatate si un baiat de 7 ani si jumatate. Eu i-am crescut pe amandoi cand au fost mici; acum aproape 4 ani am divortat de fosta mea sotie (singura parere de rau ce o am de la divort a fost ca nu am introdus actiunea mai devreme) si de atunci fiica-mea cea mare a stat mai mult cu bunica ei materna iar fi-miu cel mic a preferat sa ramana la mine, el stand cu mine aproape continuu de atunci; au fost alegerile copiilor si noi parintii nu am intervenit in ele; in ceea ce ma priveste eu il incurajez pe fi-miu sa incerce sa aiba cat mai multe contacte cu mama lui.

 

Am o existenta foarte fericita, in primul rand pentru ca am o fire vesela, optimista si permanent bine-dispusa, apoi pentru ca nu trebuie sa merg la un serviciu regulat (traiesc absolut confortabil din activitati economice independente) ceea ce imi permite sa fiu stapanul timpului meu, lucru extrem de important si sursa de mari bucurii; asta imi permite sa aloc foarte mult timp atat pentru placerile mele personale (in principal mersul la munte) cat si pentru a petrece timp de calitate cu copiii si in fine pentru ca ma inteleg excelent cu copiii mei; imi place si sa calatoresc si le-am insuflat bucuria asta si juniorilor, mai ales lui fi-miu; cel putin odata la doua saptamani il iau cu mine la munte, vara mergem iarasi des la mare, la fel ne plimbam in sezonul cald prin Europa cu avionul la parcurile de distractie (multumita WizzAir si Ryanair) iar pentru zilele de iarna si cele urate i-am invatat board games (jocuri de societate) si incerc sa le gasesc prieteni de varsta lor pentru socializare.

 

Caut o partenera de viata (viitoare sotie, de ce nu? - daca lucrurile merg bine; faptul ca prima casatorie nu mi-a iesit nu este motiv pentru a nu mai incerca o data) pentru a incerca sa construim o relatie de calitate. Prefer o mamica cu copil/copii de varste apropiate de a lui fi-miu - sa zicem intre 6 si 10 ani, grosso-modo - pentru ca imi plac copiii (initial mi-as fi dorit 3 sau 4 copii!). Singurele conditii obligatorii ar fi sa fie din Bucuresti (nu ma intereseaza relatii la distanta) si nefumatoare (nu as suporta langa mine pe cineva care sa miroasa a tutun; evident nici eu nu fumez); in rest sigur ca as prefera pe cineva cu care sa avem pasiuni comune (calatorii, drumetii), sa privim viata in mod similar si eventual cu mult timp liber, ca mine - dar asta chiar cred ca e cam putin probabil! :-)

 

Multumesc pentru timpul alocat citirii mesajului meu - si putem continua discutia pe mesaje private, daca este cazul!

 

Stefan Puscasu

http://stfp.net/

 



#2
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 17:45

Am dat like pentru ca mi-a placut mesajul tau. Iti doresc succes!



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 18:05

Succes!!!!

 

Chiar pari un tip de treaba.



#4
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 18:12

Salut initiativa si curajul ei. Pot sa-ti spun ca nu ai fi primul care si-ar gasi partenera de viata pe Desprecopii.com. Avem ceva povesti de succes la activ...
Mult succes, Stefan!
 
Doamnelor.... curaj!  


#5
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 18:39

Mult succes!



#6
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 05 februarie 2016 - 14:44

Si eu iti doresc succes!  [flo2]

Si te urmaresc la subiectul acela cu activitati pentru copii in timpul liber. Te rog sa mai scrii acolo, am mai preluat idei in decursul timpului :)




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -