Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Replica si contrareplica


616 raspunsuri la acest subiect

#11
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 09:16

Nu stiu Rufus ce sa spun!

Am 2 exemple printre prieteni de ei, care dupa divort s-au recasatorit cu ele mai tinere cu 15 - 20 ani.

Aaa cum am un exemplu de el ce si-a parasit nevasta mai tanara cu 8 ani pentru ea mai mare decat el cu 4 ani.



#12
Glicina

Glicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 10:07

... cica femeile sunt ca locurile de parcare: cele bune sunt luate, cele ramase sunt pentru handicapati....

 

NO OFFENCE!!!!

 

nu stiu cum sta treaba cu barbatii!

Si cam despre ce fel de handicap ar fi vorba? Senzorial, intelectual, fizic, un polihandicap, ceva, sa fie si mai distractiv? Crezi ca poti dezvolta?

Sunt si grade de "bunatate" pt celelalte femei? Oare una "luata" de un barbat mincinos/hot/betiv/prost crescut/samd e cu mult mai "buna" decat una ramasa pt vreun ghinionist care si-a pierdut vreun brat intr-un accident de circulatie? Sa-nteleg ca un barbat cu un timpan spart e musai  obligat sa "ia" o "nebuna"?

 

Cum sa stea treaba cu barbatii? La fel, unii se multumesc si cu ce pica, mai o tanti cu gura sloboda si minte subtirica, mai o perfecta...



#13
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 10:43

Si cam despre ce fel de handicap ar fi vorba? Senzorial, intelectual, fizic, un polihandicap, ceva, sa fie si mai distractiv? Crezi ca poti dezvolta?

Sunt si grade de "bunatate" pt celelalte femei? Oare una "luata" de un barbat mincinos/hot/betiv/prost crescut/samd e cu mult mai "buna" decat una ramasa pt vreun ghinionist care si-a pierdut vreun brat intr-un accident de circulatie? Sa-nteleg ca un barbat cu un timpan spart e musai  obligat sa "ia" o "nebuna"?

 

Cum sa stea treaba cu barbatii? La fel, unii se multumesc si cu ce pica, mai o tanti cu gura sloboda si minte subtirica, mai o perfecta...

 

 

tu la orice banc despici firul in 4? 

 

si la bancurile cu blonde faci analiza pe text?

 

reusesti vreodata sa te deconectezi de la cotidian si sa te relaxezi cu vreo gluma? 



#14
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 11:15

Mi-a placut mai mult contrareplica.

 

Dar... Fara sa fac generalizari, am observat tendinta multor barbati, iesiti dintr-o relatie, de a-si cauta partenere tinere, mult mai tinere.

 

Eh, aia nu-s (e)rodati destul.



#15
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 11:23

Cred ca mai degraba .. dupa o varsta ... vezi toate defectele celuilalt. In involburarea si orbirea tipica dragostei de tinerete, aia de la 20 de ani cand nu vezi prea multe, doar simti ... la 35 se schimba total. Dragostea e mai rationala, mai ales daca au fost si niste experiente mai putin placute inainte.

Si uite asa .. nu mai e nici unu bun, ba e prea tipicar, ba e prea ...temator, ba nu e invatat sa traiasca in 2, ba nu are masina pe care ar trebui sa o aiba la varsta lui ... ba e chelia prea lucioasa, ba e burta prea mare, nu face nimic in casa, il trimiti dupa marar in piata si vine cu menta, e mitocan sau nu zice nimic, te ignora pentru berea cu baietii, mai are si vreo pensie alimentara de platit si vacante cu "aia de i-a turnat copiii"

Ca sa nu mai vorbim ca si invers e la fel, pe la 35 nu mai ai pielea chiar la fel de intinsa, nu mai ai 10 kile in minus ca sa vina bine fusta, ba mai ai chiar vro cateva in plus, eventual si un copil/doi, nu faci nu stiu ce mancare de fitza pe care la 20 e normal sa n-o stii dar la 35 e obligatorie, nu mai esti la fel de calina si sexoasa si poate ai si zile de morocanosenie sau in care nu vrei sa vezi si sa auzi.

Si cred ca e la fel pentru ambele sexe si ce vede ochiul depinde enorm de ce simte inima si de ce a simtit candva pentru altcineva. La 20 nu prea ai sanse sa fii comparat, dupa vreo 10-20 de ani  ... va fi mereu o competitie in ochii privitorului.

Si asa ajung toti barbatii porci si toate femeile curve ca sa parafrazam din bancuri de autobaza :)).



#16
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 11:43

Nu stiu Rufus ce sa spun!

Am 2 exemple printre prieteni de ei, care dupa divort s-au recasatorit cu ele mai tinere cu 15 - 20 ani.

 

 

Aaaaa...pai 15-20 de ani nu inseamna "mult mai tanara"...e diferenta ideala [:D]

 

20 e cam mult. 10-15 as zice ca merge...



#17
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 12:01

Pai cine e are 25 si el 40 ...nu prea se simte diferenta,deja cind ea are 45 si el 60 ...incepe sa scirtie.Mai tirziu scirtiie si mai mult!!!! [:-)))] [:-)))]



#18
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 13:03



Pai cine e are 25 si el 40 ...nu prea se simte diferenta,deja cind ea are 45 si el 60 ...incepe sa scirtie.Mai tirziu scirtiie si mai mult!!!! [:-)))] [:-)))]

Eh, lasa ca daca scartiie e bulina albastra [:-)))]



#19
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 13:22



Eh, lasa ca daca scartiie e bulina albastra [:-)))]

(viviana nu m-am prins care e treaba cu bulina albastra!daca ziceai rosie...intelegeam,dar asta cu albastru??? [batcap] [batcap])


Editat de andacos, 02 februarie 2016 - 13:22 .


#20
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 13:28

Uite aici bulinuta :)) http://www.9am.ro/st...sc-estetic.html


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -