Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Octombrie 2016 (Bobocei de Octombrie 2016)

sarcina gravida bobocei octombrie 2016

294 raspunsuri la acest subiect

#151
White_Daisy

White_Daisy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 21:34

Sigur, Daniela. Cu mare placere! Numai că nu prea e a activitate pe aici. 



#152
daniela_mariana

daniela_mariana
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 09:55

Mulțumesc. Da, am observat.  [:)]  sarcina usoara tuturor mamocilor. Cum dormiti noaptea? Nu mi găsesc pozitia potrivită nici cu 10 perne



#153
nebuni1

nebuni1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 13:06

Eu noaptea nu pot dormi din cauza caldurii :(



#154
White_Daisy

White_Daisy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 22:08

Somnul a devenit o problemă și pt mine. Nu-mi găsesc locul in pat, mă trezesc de foarte multe ori peste noapte... Mai este si căldura o problemă... Și pe zi mă simt extrem de obosită. Încă am grețuri, amețeli. Și nici măcar nu sunt doar matinale. Sunt non-stop.

#155
DeliasiFlorinel

DeliasiFlorinel
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 15:36

Buna,mamici. Si eu sunt o viitoare mamica de octombrie 21...la noi toate merg bine pana acum ,mai greu cu somnul ,noi suntem in Germania si deja am intrat in prenatal (depuneam prea mult efort la servici), asteptam cu nerabdare sa vina bebele pe lume ,e primul nostru copil. Sanatate va doresc!



#156
White_Daisy

White_Daisy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 18:35

Bine ai venit Delia! 

Eu am data probabila a nașterii 20 octombrie, dar fiind a doua cezariană cel mai probabil voi naște în jur de 13-14 octombrie.



#157
IA2007

IA2007

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 02 august 2016 - 13:57

Noi suntem internați de aproape 2sapt. Nu prea am respectat tot ce a zis dr și am mai carat etc. Am avut dureri care cedau greu cu no-spa dar nu le-am luat in seama la timp. Colul s-a scurtat de dimineața până seara de la 3,3 la 1,89 și la spitalul meu nu m-au oprit pt ca aveam doar 29s și nu puteau îngriji copilul dacă se năștea atunci. M-au t rimis la filantropia dar nu aveau locuri la incubator și așa am ajuns la polizu. Aici suntem pe perfuzii ( cu vânătăi de la branule), stăm doar în pat nici cand mâncăm nu stăm în fund. În câteva zile colul avea 2,6-2,7 dar a început sa se deschidă. După încă o săptămâna s-a decis sa îmi puna un pesar, mâine vine sa vedem când mi-l pune. Poate cu el rezistam pana la 34s sau chiar 37. De frica ca nasc am început sa cumpăr tot felul de lucruri pentru naștere inclusiv kitul pt cel stem (nu l-am plătit căci nu sunt hotărâtă cu ce firma sa fac dar măcar îl am aici).

#158
IA2007

IA2007

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 02 august 2016 - 13:57

Noi suntem internați de aproape 2sapt. Nu prea am respectat tot ce a zis dr și am mai carat etc. Am avut dureri care cedau greu cu no-spa dar nu le-am luat in seama la timp. Colul s-a scurtat de dimineața până seara de la 3,3 la 1,89 și la spitalul meu nu m-au oprit pt ca aveam doar 29s și nu puteau îngriji copilul dacă se năștea atunci. M-au t rimis la filantropia dar nu aveau locuri la incubator și așa am ajuns la polizu. Aici suntem pe perfuzii ( cu vânătăi de la branule), stăm doar în pat nici cand mâncăm nu stăm în fund. În câteva zile colul avea 2,6-2,7 dar a început sa se deschidă. După încă o săptămâna s-a decis sa îmi puna un pesar, mâine vine sa vedem când mi-l pune. Poate cu el rezistam pana la 34s sau chiar 37. De frica ca nasc am început sa cumpăr tot felul de lucruri pentru naștere inclusiv kitul pt cel stem (nu l-am plătit căci nu sunt hotărâtă cu ce firma sa fac dar măcar îl am aici).

#159
Anca_2015

Anca_2015

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 627 mesaje

Postat 02 august 2016 - 16:17

IA2007, îmi pare rău ca treci prin problemele astea. Insa o sa  fie bine, sa fii optimistă.  Am o nedumerire, iti pun pescarul pentru ca ai prolaps uterin? Sau totul este de la caratul greutatilor? Suntem alaturi de voi.



#160
IA2007

IA2007

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 03 august 2016 - 14:10

Va mulțumesc mult

nu știu dacă e numai de la munca prin casa sau carat greutăți (oricum mai mult de 4-5kg nu duceam ) daroricum ăsta a agravat mult.

pesarul mi-l pune ca sa nu mai apese sacul amniotic pe col. Cerclaj a zis ca dc îmi face poate da contracții. 





Etichetat si cu sarcina, gravida, bobocei, octombrie 2016

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -