Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La ce varsta v-ati lasa copiii sa conduca si care sunt legile pe unde locuiti?


161 raspunsuri la acest subiect

#11
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 16:48

4050 euro si daca faci cu cineva cunoscut???? [help] [help]

 

La noi nu exista posibilitatea asta,si tot ajungi undeva la 2000 de euro cu numar regulamentar de ore(insa instructorii spun ca nu sunt de ajuns orele astea sa iei examenul)si sa presupunem ca iei exemenele din prima.

 

(ti-am trimis un pm ,e ceva o problema cred ,nu stiu daca l-ai primit.Da un semn...)



#12
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 17:06

4050 euro si daca faci cu cineva cunoscut???? [help] [help]

 

La noi nu exista posibilitatea asta,si tot ajungi undeva la 2000 de euro cu numar regulamentar de ore(insa instructorii spun ca nu sunt de ajuns orele astea sa iei examenul)si sa presupunem ca iei exemenele din prima.

 

(ti-am trimis un pm ,e ceva o problema cred ,nu stiu daca l-ai primit.Da un semn...)

Ce inseamna cunoscut? Poti face cu oricine peste 21 de ani, dar ala nu stie sa explice, nu are masina cu comanda dubla s.a.m.d. Aici astia zic ca e nevoiede 100 de ore parca ca sa iei examenul.

 

Dana, nu am primit nimic. Scrie-mi pe mesageria FB te rog.



#13
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 18:21

Am inteles,deci suma aia de 4050 de euro p scoti din buzunar daca faci cu instructor.



#14
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 18:29

Am inteles,deci suma aia de 4050 de euro p scoti din buzunar daca faci cu instructor.

Da,da instructor. Dar poti lua mai putine ore si atunci nu mai e asa scump. Eu am avut nevoie de multe ore. Depinde cum simti.



#15
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 21:51

 

Kari...cum mey n-ai stiut cs face scoala?Sincer n-am auzit pina la tine asa ceva.Pai costurile alea din ce le-a suportat,ca din Aushilfe ...ma indoiesc cs-ti poti plati complet scoala?

 

 

na lucrat ca aushilfe. a platit singur scoala, spre 2000 euro a fost in total. asta se intampla anul trecut la sfarsitul verii inceputul toamnei. 

uite asa nu am stiut.  [il]



#16
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 21:56

na lucrat ca aushilfe. a platit singur scoala, spre 2000 euro a fost in total. asta se intampla anul trecut la sfarsitul verii inceputul toamnei. 

uite asa nu am stiut.  [il]

E ceva ce tot nu pricep...pai de unde a avut bani daca nu a lucrat?Fiul tau nu era minor anul trecut?Si la scoala?

 

Cum mey nu ai stiut,dar nu sunteti in aceasi casa?????Adica sigur ,,,nu trebuie sa rapsunzi,insa eu nu pot pricepe ...



#17
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 22:04



E ceva ce tot nu pricep...pai de unde a avut bani daca nu a lucrat?Fiul tau nu era minor anul trecut?Si la scoala?

 

Cum mey nu ai stiut,dar nu sunteti in aceasi casa?????Adica sigur ,,,nu trebuie sa rapsunzi,insa eu nu pot pricepe ...

 

 

luna viitoare implineste 19 ani. lucreaza de la 16 ani,  a strans bani, nu stiu amanunte prea multe. eu sunt o mama mai.... independenta, nu tin sa stiu fiecare detaliu. a lucrat in timp ce era la scoala. 

a lucrat la un  post de radio, ca minijob, dar lucra cateodata mai mult si era platit in mana. (stii, asta nu ar trebui sa spun  [il] ) apoi a mai avut diverse joburi de cateva zile.... care nu necesitau contract. 

sa-ti mai spun ca anul trecut de ziua lui a zburat la paris cu cativa prieteni si si-a serbat 18 ani acolo, cu prieteni? 

deci la noi s-a mancat independenta pe paine.  [:)]


Editat de kariguld, 18 ianuarie 2016 - 22:05 .


#18
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 22:13

Kari...inteleg ce vrei sa spui,insa pentru mine ca mama e foarte important sa stiu de unde are fii mio 2000 de euro sa-si plateasca scoala.Independenta...dar intrebarile ramin.

 

Din minijob si scoala...nu ar reusi,dar ma rog daca pentru tine e ok...nu e treaba mea.

 

La noi daca se inscrie minorul la scoala de soferi(si traim in aceasi tara chiar daca in landuri diferite)trebuie sa aiba acordul parintelui,deci iar nu inteleg...

 

Eu ii platesc deocamdata lui fii mio,desi are si el minijob...da,isi va plati si el ceva ore de cinducere,insa tot noi suportam majoritar costurile.



#19
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 22:25

Kari...inteleg ce vrei sa spui,insa pentru mine ca mama e foarte important sa stiu de unde are fii mio 2000 de euro sa-si plateasca scoala.Independenta...dar intrebarile ramin.

 

Din minijob si scoala...nu ar reusi,dar ma rog daca pentru tine e ok...nu e treaba mea.

 

La noi daca se inscrie minorul la scoala de soferi(si traim in aceasi tara chiar daca in landuri diferite)trebuie sa aiba acordul parintelui,deci iar nu inteleg...

 

Eu ii platesc deocamdata lui fii mio,desi are si el minijob...da,isi va plati si el ceva ore de cinducere,insa tot noi suportam majoritar costurile.

 

 

anul trecut in vara avea deja 18 ani, deci keine semnatura de la mama sau papa. 

trebuie sa accepti ca la alti e diferit. 

avea de ex un job de cateva zile la o expozitie la Messe, unde castiga cateva sute de euro. deci avea de unde sa stranga bani, ca noi nu-i luam bani de chirie sau mancare. nici chiar acuma, cand lucreaza aproape vollzeit. 



#20
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 22:28

 

trebuie sa accepti ca la alti e diferit. 

Sigur...dar nu despre asta era vorba.

 

(era minor cind s-a inscris la scoala,dar e ok...oricum nu e treaba mea)


Editat de andacos, 18 ianuarie 2016 - 22:29 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -