Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dezordine, dezordine...


95 raspunsuri la acest subiect

#11
ni-na

ni-na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.324 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 22:18

Daniela,mulțumesc.Nu mă gândisem să caut pe net,am bântuit doar magazinele clasice! Însă mă tem să deschid cutia pandorei cumpărând "de-ale bucătăriei" de pe net unde posibilitățile sunt nelimitate!


Editat de ni-na, 13 ianuarie 2016 - 22:38 .


#12
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 22:24

Hihi ;)) eu sunt organizata si imi place sa le pun pe toate acolo unde imi trebuie. .. in schimb sotul...  [batcap]  pastreaza si ultul capat de ata...

Daaar am inceput sa ma obisnuiesc si sa nu mai dau atata importanta ordinii.. prefer sa ma concentrez pe curățenie si gata...

Ca altfel ajungeam sa mi smulg parul din cap... si de ce aa mi ingreunez singura viata cu pretentii inutile de la sot ?? Si mai ales pe a lui :))) ?!



#13
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 22:54

Tot cautand raspunsuri pe net am mai dat peste niste idei: sa impui regula 'unul intra altul iese', adica pentru o oala noua sa dai/ arunci una veche. Ni-na, pe tine nu te vad bine cu paletele de silicon daca adopti regula asta [:D]

Alta idee e sa nu iei in mana un obiect sa te uiti la el daca il arunci, ca il impregnezi cu emotii sau te inpregneaza el, ca madlena lu' Proust si te razgandesti. Daca esti chitita sa il arunci, atunci pui mana rapid si jap la gunoi. 



#14
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:01

Măi, nu se poate cu regula ”unul intră, altul iese”, decât dacă iei ceva ce mai ai. De ex. eu n-am tavă de brioșe. Dacă îmi iau una, ce tavă trebuie să arunc? Pe cea de friptură? Ca după aia să caut una de friptură și să arunc tava de prăjituri? Din această dilemă nu putem ieși, deci nu [:D].



#15
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:02

Eu am o alta dilema : cand si mai ales ce haine sa arunci?? La capitolul asta sunt restanta. ... am tot dat ce nu am purtat de mult, daaar observ ca moda se intoarce, domnule, si mi a parut rau ca am scapat de blugii evazati ca eram si eu in trend  acuma....



#16
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:04

Mianda, buflea, aqai si anda, cum ati gasit cel mai bun loc... De ex eu am urmatoarele obiecte pe care nu stiu unde sa le pun:

- cocarde tricolote cadou de la mama mea pentru fie-mea mare. Am incercat sa le matrasesc si s-a suparat fie-mea, dar nici la jucariile / bijuurile ei nu le tine

- husa de vara pentru scaunul fie-mii de masina

- decoratiuni dragute dar care nu se pupa cu nimic din casa daaaar, sunt cadou de la mama/ socrella si lipsa lor ar fi urgent taxata

- icoane de tot felul si rugaciuni printate pe diverse obiecte, cadou pentru fetite de la diverse rude, inclusiv bunici

 

Ar mai fi cate ceva dar asta imi vine in minte acum.



#17
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:07

Măi, nu se poate cu regula ”unul intră, altul iese”, decât dacă iei ceva ce mai ai. De ex. eu n-am tavă de brioșe. Dacă îmi iau una, ce tavă trebuie să arunc? Pe cea de friptură? Ca după aia să caut una de friptură și să arunc tava de prăjituri? Din această dilemă nu putem ieși, deci nu [:D].

 

Exemplul dat de mine nu e poate cel mai bun. In articol zicea de haine, sa dai ceva cand iti iei ceva nou. De exemplu, cumperi un fular si scapi de un palton [:D]



#18
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:09

Pai chestiile de vara le tin in cutia ( de la ikea) de vara , adica chestii de plaja, palete, set de picnic.. etc.. chestii pe care le scot vara si numai vara... atunci le mut in portbagaj. ..

Apoi se transforma in cutia de iarna cu patine, racleta, lopata care se strânge. . Etc...

La fel si cu hainele... acum de ex fuste, maiouri etc sunt in cutia lor... de vara :)

 



#19
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:10

Eu am o alta dilema : cand si mai ales ce haine sa arunci?? La capitolul asta sunt restanta. ... am tot dat ce nu am purtat de mult, daaar observ ca moda se intoarce, domnule, si mi a parut rau ca am scapat de blugii evazati ca eram si eu in trend acuma....

 

Vezi, vezi? Ia sa pastram noi blugii super-skinny de acum si in 30 de ani vom fi piece de la resistance. Eu tot mai astept revenirea crinolinelor, sa imi satisfac un vis din copilarie [:D]



#20
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:12

Anda, si eu fac transhumanta hainelor, ca nu am spatiu sa le tin pe toate in dulap, dar husa de scaun parca nu intra la tzoale. E buna ideea ce chestii de vara, am ceva oarecum in sensul asta. Multam de idee [flor]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -