Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Jurnal de grasa”


195 raspunsuri la acest subiect

#181
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 15:49

O sa "existi" ( :)) artificiu pentru ca efectiv nu mai stiu daca sa fi e cu un i sau cu doi :( ) tare invidiata!!

 

E FII, cu doi i [:)]

Eu cred ca putea fi invidiata si la marimea 46, tot ce trebuie e sa te simti invidiabil [il]



#182
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 17:30

Mulțumesc :)

#183
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 15 aprilie 2016 - 12:30

Astazi se implinesc trei luni de cand am luat decizia de a-mi schimba stilul de viata - si viata, deci - si n-as fi putut lua o decizie mai inspirata decat asta. 

Am slabit in jur de 11-12 kilograme. In ultimele saptamani destul de putin, insa sunt multumita cu asta. Am slabit mult in prima parte - a fost un soc sa mananc echilibrat si sa fac miscare intensa de trei ori pe saptamana. Pe urma m-am obisnuit cu noutatea si am intrat intr-o faza de stagnare. 

Am avut in aceasta perioada zile intregi in care am recazut in capcana dulciurilor si a mancatului compulsiv - a fost o situatie asumata. Am acceptat 'caderea" asta, am trecut prin momente mai dificile si mi s-a parut o batalie prea grea de dus. 

Revin :) 



#184
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 15 aprilie 2016 - 12:40

Așteptăm ! :)

#185
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 14 august 2016 - 09:54

N-am disparut si nici nu am renuntat! Doar ca sunt intr-o stare de stagnare si mi se parea ca nu am informatii noi de dat.

De fapt, simpla (!) realitate ca fac sport regulat de aproape 8 luni este fenomenala pentru mine, regina renuntarilor. Deci, in aceste 8 luni, am lipsit de la sport o saptamana cand am fost in concediu si inca de vreo 3-4 ori din cauze absolut obiective. In rest, de trei ori pe saptamana. Mi-a intrat in reflex sportul asta la fel ca spalatul pe dinti.

N-am mai slabit de la ultima raportare - deci tot minus 11-12 kilograme. Dar sunt multumita si realista. Adica, daca nu tin regim e cam imposibil sa mai slabesc. Deocamdata totul e ok: mananc ce vreau si cat vreau, dar nu ma ingras. Ceea ce e o imensa realizare. De regula, kilele date jos le puneam inapoi rapid, cu dobanda. Stiu ca, in momentul in care mai voi 'inerva' ( [:)] ) destul de tare, voi continua sa slabesc. Acum savurez realizarea asta.

Ceea ce ma bucura cel mai tare este faptul ca mi-am modificat corpul. Adica, am mai avut greutatea de acum. Dar nu aratam asa, nici vorba. Am muschi conturati, la brate nu mai atarna aripioarele dizgratios cand salut pe cineva, s-a dus o cantitate imensa de celulita. Regret ca nu am poze inainte-dupa. Adica oricum nu as fi postat, dar.. .regret :) Schimbarea este evidenta pentru toata lumea, si repet, nu sunt numai kilogramele in minus. Mi-am transformat inclusiv fata, gatul, umerii, tot. Sportul face miracole. Sper ca nu voi renunta niciodata la el. Si nu e doar atat, poate ca cel mai important castig al meu este tonusul, energia. 

Inca fac febra musculara dupa fiecare antrenament :) Criminal Bebe asta. Dar e exact ceea ce aveam nevoie. Conteaza enorm cineva care sa te ghideze atunci cand te hotarasti sa faci miscare. Pe cont propriu bajbai, faci greseli, poti obtine rezultate opuse fata de cele dorite. Sau te poti accidenta.

Cand voi schimba prefixul la kilograme, dau o petrecere. Cu morcovi si fulgi de ovaz. 



#186
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 august 2016 - 11:50

Excelent! Ma bucur sincer ca iti merge bine cu sportul! Si mie imi place , de aceea e un motiv in plus sa iti fac galerie in continuare, sa mai castigam poe cineva in tabara "miscaciosilor" !

#187
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 19 august 2016 - 10:00

Daca ai ocazia citeste Fat Chance - Nick Spalding 

http://www.nickspald...fat-chance.html

E o carte tare haioasa (asa de vara), descrie chiar fain cum e cu dietele de tot felul si alte aparate de gimnastica. 



#188
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 31 martie 2017 - 13:20

:) 

 



#189
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 08:06

Dragilor,

Va sunt datoare cu deznodamantul jurnalului, chiar daca nu am mai scris.

Deznodamantul este ca am slabit 20 de kile. 

:)



#190
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 08:11

Felicitari!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -