Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Martisoare de 2016(5)


502 raspunsuri la acest subiect

#21
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:17

V-as da tuturor, fetelor, e bestiala!!!!

 

 

 

Buna fetele.

Mamiy, senzational arata. Foarte, foarte bine! Sa va pice numai bine. Vreun eveniment ceva? Sau doar o mica pofta?

Oana, bine ai revenit. Odihnita, optimista. 

Delyn, daca ramai acasa, trebuie sa stai la povesti mai mult.

Ieri am facut un tur de forta cu serviciul si apoi treburile din oras. Si ai mei ccopii au diverse activitati si ieri a fost greu. Mi-am luat eu reteta de la medicul de familie si doar nu credeti ca gravidele au prioritate! Nieee. Am stat un ceas jumate la coada. Bine ca n-a stat sotzul meu. Cred ca murea. Deci de data asta l-am salvat. O sa mai fie o tura sau doua de retete pentru injectii si am scapat. 

Oricum, dupa 6 ore la munca ma durea rau burta si spatele, apoi abia mi-am revenit si m-am suit in masina...........Si de la dureri, vezi sa mai pot si sa dorm .........Eu una ma trezesc oricum din ora in ora, beau apa si merg la toaleta.  [batcap]

 

Ghedia, eu fac diferite chestii- fie ceva dulce, fie mancare- fara un eveniment special, mai ales dulciuri:))

 

Cum adica n-ai avut prioritate gravida fiind? Medicul nu te-a primit sau ceilalti pacienti????

Fetelor, nu uitati sa... FIGHT FOR YOUR RIGHTS!!! Eu acu intru numai in fata pt ca mi-e greu sa stau si jos, daramite in picioare:(((

 

Ieri seara am dormit foarte bine si m-am simtit bine, azi noapte ioc! Am avut contractii si azi ma simt extrem de obosita!!!!! Uf, uf!



#22
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:24

Mami, dar cum sunt contractiile astea? Te dor? Intreb pentru ca eu nu am, sau poate ca nu le-am simtit. Si lasati dulciurile alea, ca am luat vreo 13 kg si nu stiu ce sa mai fac sa nu mai iau atat de mult.  [batcap]



#23
OnaOana

OnaOana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:30

Mamiy ce spui tu acolo??? Vorbim de România...la mine s-a uitat o femeie urat ca mi-a zis sa intre in față si i-am zis ca sunt însărcinată si ca si eu ma grabesc....



#24
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:44

Am si gustat dis de dimineata

Am vazut si eu pe facebook prajitura,arata tare bine si ma gandesc ca e foarte buna.

Gasesc destul de greu pampers new born,doar cu comanda online si transportul e jumatate din pretul lor :)). Mai cautam,poate poate.



#25
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:49

Da Mamiy, la noi e posibil orice, probabil ca nici nu ne cerem prea vocal drepturile. Dar mi-e sila de circ si discutii. Ma fac vizibila in ideea ca nu mi se vor baga altii in fata pe la cozi. De prioritate, nici gand. Pacientii, evident. Ca ma linsau si daca-mi bagam capul sa ma vada doctorita. 

Lavinia, trece si cu greutatea. Mai un dulce, mai un fruct.

Eu sunt in aceeasi stare. Nu mi-e rau, dar nici pofta n-am de lucruri. Ma uit luung la ele. Am zile in care mi-e mai foame, dar nu exagerat. Eu stau pe la +7, sper sa ma incadrez in +10. Si daca nu ma voi incadra, vreau sa fiu sanatoasa si eu si bebele. 

Mai zicea cineva de arsuri. Fac 30 de saptamani si momentan m-au ocolit. La a 3-a sarcina au fost criminale. Si bebele nu a fost mai "paros" decat ceilalti. Insa ce e interesant e ca si el a avut arsuri mari bebelush fiind (reflux gastro-esofagian sever). 



#26
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:49

Mie nici nu-mi place sa ma bag in fata,si oricum nu prea ii intereseaza pe oameni daca suntem gravide ,batranii oricum se baga in fata.



#27
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:50

Mie nici nu-mi place sa ma bag in fata,si oricum nu prea ii intereseaza pe oameni daca suntem gravide ,batranii oricum se baga in fata.



#28
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 10:56

Nici scutecele nu stiu din care voi lua.......Nici nu mai stiu ce marci sunt pe piata, ce mai au in ele. Am constatat eu ca la ai mei au mers cel mai bine cele mai "hartioase", chiar rigide. Adica alea mai ieftine care nu au cine stie ce geluri si chimicale in ele care sa absoarba lichidul. De fapt, am uitat.........La cei mari erau unele Huggies, dar la cel mic parca Libero de nu stiu care......(care nu mai erau ieftine. [batcap] ). Iar asta mic facea alergie si la lipiciul de la scutecel..........Si acum are aceeasi piele delicata. Se uita barbatu-meu la el si-mi zice "are pielea ta, e foarte sensibil". Om vedea. Fiecare are o reprezentare diferita a "bebelui din burtica' (asa ii spun copii). Mijlociul imi zice ca el crede ca va avea ochelari. Ta-su imi zice ca sigur are capul mare ca si ceilalti copii. Eu cred ca are ochi albastri.............si stiu sigur ca o sa fie blond. Cel mai mic e preocupat de operatia mea ("mami si o sa te trimita acasa taiata? Eu nu o sa ma pot uita!" "Nu, draga! O sa ma trimita acasa cusuta bine la loc") .Fetitza nu prea intra in asemnea jocuri. Ea are alte treburi. 



#29
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 12:38

Stati sa va iau pe rand [:-)))] [:-)))]

 

 

Mami, dar cum sunt contractiile astea? Te dor? Intreb pentru ca eu nu am, sau poate ca nu le-am simtit. Si lasati dulciurile alea, ca am luat vreo 13 kg si nu stiu ce sa mai fac sa nu mai iau atat de mult.  [batcap]

 


Stati sa va iau pe rand [:-)))] [:-)))]

 

Pai se intareste burtica; la mine uneori sunt f putin dureroase, mai curand deranjante ca se contracta involuntar si muschii. Foarte bine daca nu le ai!!

La dulciuri nu pot renunta orice ar fi!!! [alcool]

 

 

 

Mamiy ce spui tu acolo??? Vorbim de România...la mine s-a uitat o femeie urat ca mi-a zis sa intre in față si i-am zis ca sunt însărcinată si ca si eu ma grabesc....

 

 

Sa stiti ca cele mai rele sunt femeile, in special cele batrane. Dar si eu sint rea de gura [pk]  Mai ales acum, daca nu ma simt bine si mai am si riscul sa pierd sarcina.... asa ca merg pana-n pazele albe cu tupeu maxim, daca pot sa zic tupeu atata timp cat iti cer niste drepturi pe care o societate civilizata ti le ofera [bib]

 

 

Mie nici nu-mi place sa ma bag in fata,si oricum nu prea ii intereseaza pe oameni daca suntem gravide ,batranii oricum se baga in fata.

 

 

categoric, eu tin la corectitudine si nu-mi place nici eu nici altcineva sa se bage in fata. Sa stiti ca nu intru direct: anunt si ma bag, eventual argumentez ca am prioritate. Cine vrea sa inteleaga - bine, cine nu -nu! [bib] [bib]  cel mai important!!!



#30
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 12:42

Mamiy, lasa exprimarile de genul "riscul sa pierd sarcina". Nu-s scapi pe ala mic asa usor si in cel mai rau caz doar il nasti mai iute! Deci nu-l pierzi. Capul sus. Hai ca 32 de saptamani le faci imediat. Si cum scrie pe prima pagina esti in luna a 8-a, nu? 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -