Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Atentie la vaccinuri !

vaccin vaccinare conspiratie

35 raspunsuri la acest subiect

#11
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 13:37

Ce s-a mai intamplat cu legea aia pe care urmau sa o dea cu 8 vaccinuri obligatorii in Romania ? A fost mai demult un subiect.

 

O fi :))) dar intre timp nu se gasesc.. pot fi ele obligatorii....



#12
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 14:03

Andaghe, care vaccin nu l-ati facut? Noi suntem in urma cu cel de 6 ani. 



#13
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 14:21

Si eu am un mare dubiu cu BCG-ul. In prospectul vaccinului scrie ca dupa 10 ani imunitatea scade. Dar de fapt nu se cunoaste cat timp acest vaccin asigura imunitatea. Partea foarte proasta e ca la noi in tara TBC-ul inca este o mare problema. Eu personal cunosc copilasi intre 5 si 7 ani care au facut boala. Si eu stau si ma intreb, cum e cu vaccinul? N-am facut investigatii, dar tind sa cred ca n-au fost vaccinati la maternitate din indolenta, nepasare, aceeasi indolenta si nepasare care ne lasa pe locul I in Europa la imbolnavirile cu TBC.



#14
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 20:27

Andaghe, care vaccin nu l-ati facut? Noi suntem in urma cu cel de 6 ani.

 

Pe cel de 11 luni



#15
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 21:19

dar nimeni nu stie exact ce vaccinuri a facut fetita lui mark si daca restul lumii are acces la astea...

 

 

pt mine vaccinurile sunt cu ? eu i-am facut multe din ele lui W...dar am rezerve mari...atita timp cat ma pune sa semnez ca am luat la cunostinta de efecte secundare si in caz de ceva nimeni nu e responsabil...

deci sanse sa se intimple ceva sunt...si cand e vb de copilul meu chiar si o statistica , un procent mic...are mare greutate...e vb de viata, sanatatea copilului meu.

 

fiecare parinte are de ales ...mai greu e ca la noi in stat ...nu mai avem de ales cu noua lege ca nu-l mai primeste la scoala daca nu le are facute. [smulgpar]



#16
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 21:29

 

deci sanse sa se intimple ceva sunt...

Sigur ca sunt sanse sa se intimple ceva,si cind iei un paracetamol e tot posibil sa se intimple ceva!

 

Ca va puune pe voi in state sa semnati...nici nu ma mira,ca voi ac dtai in judecata si pentru ca e cafeaua prea fierbinte,deic nu e obligatoriu ca ..e ceva.



#17
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 21:41

Sigur ca sunt sanse sa se intimple ceva,si cind iei un paracetamol e tot posibil sa se intimple ceva!

 

Ca va puune pe voi in state sa semnati...nici nu ma mira,ca voi ac dtai in judecata si pentru ca e cafeaua prea fierbinte,deic nu e obligatoriu ca ..e ceva.

nepoata mea , in rom. in urma cu 15 ani la o sapt dupa un  vaccine s-a imbolnavit f rau (conincidenta, sau nu?)

un copil perfect sanatos, ..ajunsese la un pas de moarte...nici in poze nu o mai recunosteam...ani de zile a tras cu asta(medicamente, stat in spital...in chinuri groaznice). slava Domnului acum e bine .

nu vreau sa sperii pe nimeni cu asta...fiecare face ce crede de cuvinta...asta e o experienta a familiei mele.



#18
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 21:45

nepoata mea , in rom. in urma cu 15 ani la o sapt dupa un  vaccine s-a imbolnavit f rau (conincidenta, sau nu?)

un copil perfect sanatos, ..ajunsese la un pas de moarte...nici in poze nu o mai recunosteam...ani de zile a tras cu asta(medicamente, stat in spital...in chinuri groaznice). slava Domnului acum e bine .

nu vreau sa sperii pe nimeni cu asta...fiecare face ce crede de cuvinta...asta e o experienta a familiei mele.

Tu ai scris ca te.au pus sa semnezi...deci sanse sa se intimple  ceva sunt...asa ai spus,iar eu am spus ca sanse sa se intimple sunt oricum,nu de asta te-.au pus sa semenzi.

 

Nu vrei sa sperii,insa dai niste exemple despre care oricum nu poti da amnunte,doar ai niste banuieli.



#19
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 22:34

Tu ai scris ca te.au pus sa semnezi...deci sanse sa se intimple  ceva sunt...asa ai spus,iar eu am spus ca sanse sa se intimple sunt oricum,nu de asta te-.au pus sa semenzi.

 

Nu vrei sa sperii,insa dai niste exemple despre care oricum nu poti da amnunte,doar ai niste banuieli.

 

nu am banuieli...sunt facts.... fiecare crede ce vrea,...desigur e diferit cind ceva se intimpla familiei tale sau doar altora.

 

cat despre exemplu lui mark pt mine e egal cu 0...atita timp cat noi nu ne permitem ce isi permite el si cei de nivelul  lui in ce priveste asistenta medicala...si habar nu avem exact ce fac si ce nu fac 'ei".



#20
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 23:26

Michelle, ai banuieli ca boala fetitei a fost produsa de un vaccin, asta nu e fact, ca nu e dovedit, e o supozitie.

 

Eu nu cred ca fetita lui Mark Z. a fost vaccinata cu altceva decat un vaccin de pe piata...nu pot sa cred ca se fabrica vaccinuri speciale pt miliardari. Am citit mai multe despre vaccinuri in ultimul timp. Sint zeci de ani de cercetari si teste in spatele fiecaruia si obiectivul e vaccinarea in masa, nu un remediu miraculos pt fata lui X sau Y. Se urmareste cresterea imunitatii globale a populatiilor, eradicarea unor boli, cresterea protectiei celor vulnerabili, nevaccinabili.

 

Cred ca Zuckenberg vrea si sa demonstreze ca se comporta ca un om normal, si are puterea financiara si mediatica sa fie un exemplu.

 

Andaghe, imi pare rau, ce absurd, vaccinuri obligatorii si nu se gasesc. Sper sa se remedieze situatia.

 

 





Etichetat si cu vaccin, vaccinare, conspiratie

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -