Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Nasterea la Filantropia


18 raspunsuri la acest subiect

#1
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 09 ianuarie 2016 - 21:58

Salutare dragi mamici !

Sunt o viitoare mamica a carei minune va veni in prima saptamana din luna februarie si voi naste la spitalul Filantropia.

As dezbate cu drag acest subiect cu voi legat de maternitate. 



#2
NedeDeea

NedeDeea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 10 ianuarie 2016 - 13:58

Eu am născut acum un an la filantropia si am numai cuvinte de lauda .personal, curățenie doctori , căldură ,liniște .....totul ok 



#3
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 10 ianuarie 2016 - 14:22

Si eu am nascut acolo acum 4 ani si am fost foarte multumita de conditiile si personalul de acolo mai ales de medicul meu si mai putin de 1-2 asistente de la bebelusi care parca nu se mai saturau sa primeasca. ...dar cu toate astea este singura maternitate de stat in care imi doresc sa nasc....asa ca peste 3 saptamani  voi naste acolo.



#4
roxana458

roxana458

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 10 ianuarie 2016 - 16:45

Bună, îmi puteți recomanda un medic de la maternitatea filantropia? Am 23 săptămâni de sarcina. Pana acum am fost la privat dar îmi doresc sa nasc la stat. Și as vrea la filantropia. Mulțumesc 



#5
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 10 ianuarie 2016 - 17:54

Eu sunt la dr Varlas , un medic deosebit....foarte calm, are rabdare si iti explica orice nelamurire. Am nascut baietelul cu el acum 4 ani si peste 3 saptamani voi naste fetita cu el. Il recomand cu multa placere.



#6
roxana458

roxana458

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 11:50

Bună, despre dr Simona Duta știe cineva ceva? 



#7
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 21:50

Hello fetelor !

Si eu voi naste la Filantropia pe la mijlocul lunii Martie. Este prima mea sarcina, am auzit numai lucruri bune despre spital si m-a determinat sa nasc la ei faptul ca au conditii mai bune in saloane, rezerve mai mici cu bai proprii. Am avut noroc printr-o recomandare sa ajung si la un doctor pe sufletul meu.

Eu as avea cateva intrebari pt voi cele care ati mai nascut acolo. V-au trebuit cosmetice pt bebelus gen sampon/gel de dus? I-ati imbracat cu hainutele voastre sau i-ati tinut infasati?

A trebuit sa aveti torsoane la cezariana (daca ati avut cezariana) sau merge doar cu absorbante? Am vazut pe site ca cer sa aduci si vata, chiar este necesar sa folosesti vata?

Stiu ca poate sunt un pic absurde intrebarile, dar cand nu ai experienta, mai bine intrebi sa te duci pregatit fizic si psihic :)



#8
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 14 ianuarie 2016 - 14:22

Buna Ada!

Eu am nascut primul copil acum 4 ani la Filantropia. Atunci nu-ti trebuiau decat hainute ptr bebe, pamparsi, unguent cu bepanten si servetele umede.

Nu iti trebuie neaparat vata , eu am folosit absorbante normale ( eu am facut cezariana).

Acum se pare ca tot la fel este , stiu asta ptr ca a nascut nasa mea acolo acum 6 luni ; singura schimbare este ca te obliga sa stai cu bebele in camera de la inceput. Cand am nascut acum 4 ani tineau bebelusi separat si doar la cerere il dadeau sa stea cu tine.

Si eu voi naste al doilea bebe peste 3 saptamani tot acolo.

 



#9
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 14 ianuarie 2016 - 14:29

Daca ai fetita poti sa-ti cumperi cercelusii si le dai ceva la asistente de la bebelusi si iti fac ele gauri la bebe in urechi [:)]

 

 



#10
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 16 ianuarie 2016 - 20:58

Cory, multumesc de raspunsuri !

Asa scria pe site-ul lor, ca trebuie sa avem la noi 2 pachete mari de vata si nu stiam daca doar cele care nasc natural sau si cezarienele.

Eu stiam ca si acum e la cerere sistemul rooming in, adica daca te simti rau sau vrei sa te odihnesti noaptea, le rogi sa ia bebelusul si e ok.

Eu o sa am gemeni baietei, si chiar cred ca o sa-mi fie imposibil sa-i tin prima noapte dupa operatie cu mine.

Poate dupa ce nasti, intri sa lasi si un update aici [flo2] mai aflam si noi daca au mai schimbat ceva, cum a decurs nasterea ....:)

Nastere usoara si un bebe sanatos si cuminte ! [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -