Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gradinita Zece - Pipera

gradinita zece pipera

Fara raspunsuri la acest subiect

#1
Excalibur

Excalibur
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 decembrie 2015 - 15:45

Buna ziua,

 

Sunt o mamica cu un copilas inscris in grupa mare la aceasta gradinita. As vrea sa deschid acest subiect pentru ca, atunci cand mi-am inscris copilul la Gradinita ZECE nu prea am gasit topicuri despre ea si m-am bazat doar pe imaginea exterioara: curte mare, spatiu frumos, etc. Primii doi ani in gradinita asta au fost ok, dar in ultimul an copilului li s-a adus alta educatoare fiindca prima a intrat in concediu de maternitate. Mentionez ca, copilasul meu si-a facut multi prieteni in grupa si noi(parintii lor) am incurajat aceasta prietenie si am inceput sa tinem legatura intre noi. De ceva timp au aparut semne de ingrijorare in ceea ce priveste noua educatoarea si metodele ei pedagogice. Totul pana cand una dintre fetite din grupa a reusit sa le spuna parintilor ca ea nu mai poate sa mearga la gradinita, ca e ingrozita ca educatoarea o va umili punandu-i pe restul colegilor sa rada de ea in caz ca greseste ceva si multe altele. Pe scurt copii era santajati ca daca nu sunt cuminti li se va pune pampers si vor fi dusi la grupa mica sau li se va interzice sa iasa in curte sau sa se spele pe dinti!!! (da, le place lor asta si atunci s-a decis sa ii pedepseasca asa).

Am inceput sa discutam fiecare cu copii nostri si lucrurile s-au confirmat. In acest moment am discutat cu directoarea si patroana gradinitei care ne-au sugerat ca daca nu ne convin lucrurile sa ne luam copii si sa plecam. Mai mult, parintilor primei fetite care a povestit li s-a trimis notificare de incetarea a contractului. Mentionez ca daca copii nu ar fi in grupa mare nu am mai sta deloc pe ganduri si i-am muta la alta gradinita, dar asa cand mai au doar 4 luni...sa faca o noua mutare inaintea celei de la scoala...nu stim care e raul la mare si suntem bulversati total...A mai patit cineva ceva asemanator? Sfaturi? Ceva? Va multumesc!!!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -