Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Nunti in 2016


23 raspunsuri la acest subiect

#1
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 06 decembrie 2015 - 12:28

Buna Fetelor.Eu sunt o viitoare mireasa care asteapta cu nerabdare clipa si care se gandeste de pe acum cum o sa fie.Asadar,invit pe mirese,viitoare mirese si cine mai doreste sa discutam in acest subiect despre organizare,emotii si experienta femeilor care au trecut deja prin aceasta perioada unica din viata lor.Eu am emotii de pe acum,ce voi face atunci? [batcap]



#2
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 06 decembrie 2015 - 13:01

    Mireasa am fost de mult timp,organizarea am facuto noi,nu era posibilitatea unei firme de catering unde am avut nunta,asa ca daca crezi ca-ti pot oferi vreo info utila sunt aici.Peste 2ani avem o nunta in familie,organizarea s-a inceput acum,asa ca pot intreba si nepotul ce urmaresc.



#3
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 07 decembrie 2015 - 00:57

Noi ne-am gandit sa organizam noi,nu firma.E obositor dar asa am simtit noi si suntem convinsi ca va iesi totul bine.Voua cum va iesit?ati facut fața?:)



#4
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 07 decembrie 2015 - 09:00

   Am facut fata,dar in ziua nuntii abia asteptam sa se termine:))).Ma terminase o raceala si-n ultima saptamana nu stiu daca dormisem 24h in total.A iesit bine,in final.



#5
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 07 decembrie 2015 - 11:33

Toata lumea cu cine am vorbit,mi-au spus la fel ca la cat au asteptat sa vina clipa la fel si-au si dorit sa scape si sa fie apoi ei linistiti.Imi inchipui ca e mare oboseala,stres si emotii.Cred ca ti-a fost greu asa racita.Voi cu cat timp inainte ati inceput sa faceti pregatirile?noi mai avem 6 luni si am rezervat sala,muzica,poze,video,taroste.Si de anul viitor ne ocupam de restul.Tu de cati ani esti casatorita?



#6
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 07 decembrie 2015 - 12:44

    De 11ani.Cel mai naspa a fost in timpul slujbei de cununie,am tusit intr-una.Si ce nu am putut prevedea a fost vremea,a mijgurat toata ziua,dar rochia mea a aratat bine pana la final(nu m-am murdarit cum imi imaginam).Pregatirile le-am inceput cam cu un an inainte.Puteam face si in ultima luna,dar la fiecare salar cumparam cate ceva,ca sa nu ne aglomeram si sa nu simtim atat gaura in buget.Acasa,pregatirile au inceput de luni si s-au terminat in ziua nuntii.Noi am facut toata papa acasa,inclusiv taieteii pt supa si prajiturile.Chiar si saratelele ce erau puse pe mese.Cu astea si cu taieteii am inceput de luni.



#7
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 08 decembrie 2015 - 23:34

A trecut ceva timp de cand ai fost miresica.Acum s-au schimbat multe,la mine in oras nu se da voie sa facem papica acasa.Toate sunt de la restaurant apoi iti dai seama ca o gramada de bani se duc.Nah,speram sa fie bine.Nu stii inainte cu cat timp trebuie sa merg la biserica si starea civila sa vorbesc?gemenii din poza sunt ai tai?



#8
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 decembrie 2015 - 10:04

     La biserica am vorbit cam cu 2luni inainte,dar nu era aglomerat si am mers mai mult pt ca trebuia sa ma convertesc oarecum la catolici.Daca optezi pt o biserica dintr-un oras poti merge si de acum sa rezervi si sa vorbesti.La primarie am mers cam cu 1luna inainte,ne trebuia un certificat medical si nu stiam cat poate dura.Mergi cat mai repede peste tot si-ti va fii mai usor,te vor indruma ce e nevoie exact si nu te vei aglomera in ultimele momente.Nu am copii,poza de la avatar e o simpla poza care mi-a placut si pe care o mai schimb cand ma plictisesc.



#9
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 09 decembrie 2015 - 12:28

Am inteles.Mersi de ajutor.Daca o sa mai am nelamuriri o sa iti mai scriu.Din ianuarie merg sa vorbesc peste tot.Bine zici tu,din timp e mai usor si asa trec lunile vazand cu ochii.

Credeam ca sunt copiii tai.ft.fain avatarul.Asa mi-a placut si mie fetita din avatarul meu desi nu e a mea.Tu nu reusesti sa ai?sau inca nu vrei?



#10
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 decembrie 2015 - 20:28

   Copiii vor veni in viata mea atunci cand va considera D-zeu ca e momentul.Ii asteptam cu drag indiferent cand va fii "momentul" acela:)))




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -