Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La ce concursruri participa copiii vostri?


4 raspunsuri la acest subiect

#1
NataliaPetrut

NataliaPetrut
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 noiembrie 2015 - 12:15

Buna. As vrea sa stiu care mai sunt noutatile in materie de teste, concursuri. stiu de cele clasice din scoli, dar as vrea ceva online, sa poata lucra de acasa. 
Fetita mea este clasa pregatitoare si as vrea sa o inscriu la diverse concursuri, evaluari, testari etc. 
Cu baiatul cel mare, clasa a doua, nu am avut nicio sansa sa il fac sa ii placa competitia, sper sa am noroc cu cea mica :)
Mulțumesc!

 



#2
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 25 noiembrie 2015 - 12:36

e cam mica pentru concursuri si testari in clasa pregatitoare. are timp 12 ani de acum inainte sa tot participe.



#3
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 25 noiembrie 2015 - 12:57

 

Buna. As vrea sa stiu care mai sunt noutatile in materie de teste, concursuri. stiu de cele clasice din scoli, dar as vrea ceva online, sa poata lucra de acasa. 
Fetita mea este clasa pregatitoare si as vrea sa o inscriu la diverse concursuri, evaluari, testari etc. 
Cu baiatul cel mare, clasa a doua, nu am avut nicio sansa sa il fac sa ii placa competitia, sper sa am noroc cu cea mica :)
Mulțumesc!

 

 

te rog sa nu mi-o iei in nume de rau, dar exagerezi, destul de mult.

si nu este numai parerea mea, ci si opinia d-nei invatatoare de la clasa fetitei mele. exact genul acesta de atitudine si cerinte incearca si dansa sa "combata", ne repeta acest lucru la fiecare sedinta.

abia din clasa a II-a copiii pot sa inteleaga mai bine si sa aprecieze participarea la concursuri si performantele obtinute.

lasa copila in pace, sa se joace, sa se bucure de anii astia inocenti, are timp destul si pentru concursuri, olimpiade si alte competitii.



#4
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 25 noiembrie 2015 - 15:00

noi am fost chiar dragute si politicoase in raspunsuri.

pe softpedia a fost luata rau de tot, la intrebari sau peste picior.

 

natalia, stai calma si lasa-ti copiii sa fie copii, nu roboti, nu olimpici slabanogi, cocosati, palizi, extenuati si stresati. se cere si asa prea mult de la ei, in actuala programa scolara.

e suficient ce fac la clasa, in temele pentru casa, cel mult poti sa ii mai dai la o activitate unde sa faca ceva miscare, gen inot, dans, daca le face placere si au timp.

 

incearca sa faci un exercitiu de imaginatie : aminteste-ti cum erai tu pe la 6-7-8 ani. ti-ar fi placut ca parintii tai sa te bata la cap toata ziua cu teste, concursuri, teme suplimentare ?

risti ca fetita si baiatul sa prinda aversiune fata de aceste activitati. poate chiar asa s-a intamplat cu baietelul tau. d-na invatatoare ne spunea ca la aceasta varsta copiii nu constientizeaza pe deplin ce inseamna competitia, concursul, care ar trebui sa fie motivatia din spatele participarii. majoritatea copiilor au o tendinta naturala de a respinge ce li se pare in plus, la varsta asta joaca inca este pe primul plan, e placerea suprema.



#5
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 25 noiembrie 2015 - 16:02

 

Buna. As vrea sa stiu care mai sunt noutatile in materie de teste, concursuri. stiu de cele clasice din scoli, dar as vrea ceva online, sa poata lucra de acasa. 
Fetita mea este clasa pregatitoare si as vrea sa o inscriu la diverse concursuri, evaluari, testari etc. 
Cu baiatul cel mare, clasa a doua, nu am avut nicio sansa sa il fac sa ii placa competitia, sper sa am noroc cu cea mica :)
Mulțumesc!

 

 

N-ai ce lucra.




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -