Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Guvernul Ciolos

guvern

160 raspunsuri la acest subiect

#21
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 09:14

Lucrurile facute in graba produc erori. Asta este definitoriu din punctul meu de vedere cu ce se intampla acum. A guverna o tara nu e o joaca de copil. Nu se face cu oameni alesi la repezeala - a se vedea prop. pt min. justitiei. Am plecat eu capul de jena cand am vazut incapacitatea acelei persoane. Nu e Ok. 



#22
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 09:29

pff cam multa ezitare.



#23
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 09:38

Cu stangaciile probabil inerente (este mare, mare presiune din spatiul politic), se contureaza cel mai profesionist guvern pe care l-a avut tara asta, cel putin de la Revolutie. Pana sa fie (eventual) si cel mai performant mai este cale lunga...dar diferenta de imagine fata de Ponta, Oprea, Sova, Gerea, Plumb, Pop, Nicolicea si ceilalti intepeniti, diferenta de pregatire, de exercitare a pregatirii, este uriasa. Absolut uriasa.

Inlocuirile (la sanatate si justitie) probabil au fost necesare, desi la justitie mie doamna aia mi-a placut cum a abordat problema, asa cum a numit ea viziunea justitiabilului nu a justitiarului, adica hai si printre oameni, nu numai in slava cerului...dar ma rog, poate nu e asa (eu sunt insa dintre cei care cred ca unui minister i se potriveste un manager de top chiar daca nu e de meseria respectiva, ca are consilieri de meserie).

Dar, vorbind de doamna de la justitie, era aseara o emisiune in care un parlamentar PSD (nu-l cunosc) se sufoca de indignare ca doamna propusa nu era de meserie, cum vine ea la comisia juridica fara pregatire (parca la baza e inginer) si cum de si-a parmis sa amane ea audierea, de parca parlamentarii ar fi la cheremul ei, nu ea la cheremul parlamentarilor. Dincolo de nesimtirea si badarania pahidermului ce se dadea in stamba de parca era la ma-sa acasa, este inca o dovada ca imbuibatii aia din parlament n-au inteles nici un mesaj din ceea ce strada le-a trimis. Sau le-a trecut, cred ca totul a revenit la normal.

Iata de ce cred eu ca guvernul asta, cel putin pana proba contrarie, trebuie sustinut si de noi, de lume, in strada, acolo unde ne putem striga nemultumirile si unde putem sa le spunem celor pe care i-am votat ca ei sunt la cheremul nostru si nimeni, absolut nimeni nu este la cheremul lor, decat poate in visurile lor bolnave, de oameni rupti de realitate, bolnavi de putere si corupti pana in maduva oaselor.



#24
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 09:38

Lucrurile facute in graba produc erori. Asta este definitoriu din punctul meu de vedere cu ce se intampla acum. A guverna o tara nu e o joaca de copil. Nu se face cu oameni alesi la repezeala - a se vedea prop. pt min. justitiei. Am plecat eu capul de jena cand am vazut incapacitatea acelei persoane. Nu e Ok.

 

Perfect  ...da perfect  adevarat! 

O zapaceala  farà sens. ...nu inteleg  nimic. 

Sa nu ne asteptam la ceva schimbari  majore  in bine ....e imposibil! 



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 12:32

deja e mult mai bine pentru ca am scapat de Ponta. Si de baronii PSD din guvern.

 

OK, oamenii astia sunt incepatpri in ale aparatului guvernamental insa asta nu inseama ca din start guvernul Ponta era mai bun.

Si cred ca sunt sanse de schibari majore in bine.



#26
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 13:31


OK, oamenii astia sunt incepatpri in ale aparatului guvernamental insa asta nu inseama ca din start guvernul Ponta era mai bun.

 

 

Dupa mine, din start guvernul ponta a fost cel mai rau.

 

Ia uite cu ce se mai ocupa guvernele... [:)]

Fisiere atasate



#27
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 14:27

Digi 24 zice: "A început ședința din Parlament în urma căruia ar urma să fie dat votul de încredere Cabinetului Cioloș.

Sunt prezenți 375 de deputați și senatori."

 

Sunt curioasa de numa' unde sunt restul? CE sa aiba mai important pe agenda decat votul de azi?



#28
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 16:10

Digi 24:

 

Actualizare 14:45. Urnele au fost aduse în plenul Parlamentului. Votul propriu-zis a început. Sunt prezenți 547 de parlamentari, iar pentru ca guvernul să primească votul de învestitură este nevoie de 274 de voturi „pentru”

 

Actualizare 15:28. Votul s-a încheiat. Urmează numărarea voturilor, iar rezultatul să fie anunțat în câteva minute.

 

Actualizare 15:40. Guvernul Cioloș a primit 389 voturi „pentru”, alți 115 au votat „împotrivă”. Au fost două abțineri.

 

Actualizare 15:50. Dacian Cioloș le-a mulțumit parlamentarilor pentru votul de încredere.



#29
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 16:11

Bun. De-acu' sa-l vedem si la treaba...



#30
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 18 noiembrie 2015 - 09:13

generatie.o9y5iec6g0.jpg





Etichetat si cu guvern

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -