Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Un nou prim ministru

prim ministru guvern

37 raspunsuri la acest subiect

#21
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 15:35


Sincer .. eu nu legat de guvernul pe care il va forma Ciolos imi fac probleme, ci de parlamentul care trebuie sa amendeze legile proaste si facute cu picioarele. Ca aia sunt aceiasi 600 de incompetenti, penali si acum mai sunt si disperati. De astia mi-e mai teama, ca-s hiene.

.. exact si care i-au pus deja un pom in mijlocul drumului. Incepe cu un mare deficit - pentru ca tocmai s-a votat un cadouas pentru bugetari - la propunerea pesedeului...



#22
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 15:49

Exact .. au si inceput cu pomenile si nici n-a inceput inca Postul Craciunului. Dar ma intreb eu ... daca tot sunt ei in avant d-asta ... de ce nu fac ei fapte umanitare din banii lor? Sa-si taie fro 20% din bugetul nesimtit al parlamentului .. si sa dea la bugetari.

De parca aia 10% inseamna mai mult decat faimoasa suta de lei pe care tovarasa il instruia pe tovarasu sa ne-o dea in zilele de decembrie 1989. Va mai amintiti ? "mai da-le 100 de lei nicule ..."



#23
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 15:52

Oh, s-au organizat foarte, foarte bine pentru votul de astazi. PSD a inceput razboiul.

 

La sedinta au participat, din balcoanele rezervate publicului, si cateva zeci de sindicalisti, in frunte cu figuri controversate precum Vasile Marica, Marius Sepi si Sorin Stan. Sindicalistii au facut scandal, i-au huidut pe liberalii care s-au opus masurii populiste a PSD si au cerut aprobarea cresterii salariale.

La finalul votului, ministrul Muncii, Rovana Plumb, le-a spus sindicalistilor de la tribuna Camerei Deputatilor "Va multumim pentru tot ceea ce faceti pentru noi, pentru fiecare".

Liderii sindicalisti veniti la sedinta Camerei Deputatilor:

  • Vasile Marica - Alianța Natională a Sindicatelor Bugetarilor “SED LEX”
  • Sanitas - Marius Sepi
  • Radu Lita - Federaţia Națională Sindicală din Asistență Socială și Protecția Copilului
  • Sorin Stan - Federatia Salariatilor din Administratia Publica Centrala si LocalaCOLUMNA

Potrivit unor surse politice, sindicalistii au putut intra in Parlament doar dupa ce au primit aprobarea secretarului general.

 

Rovana Plumb le-a si multumit sindicalistilor. Si altii au multumit minerilor.



#24
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 16:34

Poate daca se dovedeste capabil, se gaseste o minte luminata sa-i prelungeasca mandatul si dupa alegeri. Ar fi o chestie inspirata, ca partid, sa renunti la un PM colorat politic si sa -l sustii pe unul cababil...

 

Black practica din lumea intreaga arata ca guvernele nu sunt apolitice. Adica strategia se face in functie de vointa poporului, care vrea la stanga sau la dreapta.

Problema nu asta este...ci faptul ca la noi politicienii nu au avut in cap o strategie pentru alegatori, ci exclusiv pentru propriile interese. Si, printre  interesele astea cateva masuri ratacite. Deci un guvern, chiar cu politicieni, dar oameni capabili cinstiti si muncitori ar face minuni.

Problema este ca la noi nu s-a vazut niciodata un politician in functie care sa fie capabil, cinstit si muncitor. De aia nu mai vrea lumea politicieni, adica pentru noi politician= hot, lenes, incapabil, nepasator cu problemele altora (nu mai vorbesc de problemele celor care i-au ales), neprofesionisti, plagiatori, inculti, ba chiar prosti.

Cum naiba sa vrei asa ceva in fruntea tarii?

Mister!



#25
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 16:42

Sunt 200 la suta de acord cu tine, eu ma refeream la faptul ca Ciolos a facut minuni cu masurile luate in domeniul agricol in UE. Daca se dovedeste la fel de capabil si ca PM, si nu are parte de cioace, poate ar fi bun de pastrat in functie mai multa vreme.



#26
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 16:50


Sincer .. eu nu legat de guvernul pe care il va forma Ciolos imi fac probleme, ci de parlamentul care trebuie sa amendeze legile proaste si facute cu picioarele. Ca aia sunt aceiasi 600 de incompetenti, penali si acum mai sunt si disperati. De astia mi-e mai teama, ca-s hiene.

 

Da asta-i problema.

De asta se zice ca un guvern apolitic, fara sustinere in parlament nu are sanse pe termen lung.

De altfel, doar furia strazii din acest moment le-a inmuiat glasurile celor 600, doar PSD zice "suntem curios, sa vedem guvernul, ne decinem cand o fi cazul", dar ceilalti au zis ca voteaza orice le da presedintele.

Ca daca ar fi fost dupa ei, cu doar 2 saptamani in urma, nici nu-si imaginau in ce rahat vor fi.

Oricum, nu ma astept sa fie foarte amabili cu Ciolos.



#27
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 16:53

 Daca se dovedeste la fel de capabil si ca PM, si nu are parte de cioace, poate ar fi bun de pastrat in functie mai multa vreme.

 

Eheee...eu nu indraznesc sa visez asa ceva.

PM si guvern de oameni capabili, pe termen lung?

SF dupa experienta de pana acum.



#28
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 17:32

Hai, mai, putin optimism, ce Dumnezeu? [:D]

De unde, de neunde, iata-l propus pe Ciolos. La inceputul saptamanii nici asta nu indrazneam sa speram, nu?  [:)]



#29
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 20:26

Hai nu ma innebuni... Esti de prin partile Crasnei .... [pk] bata-te norocul! Ehhhh oameni dintr-o bucata corecti marinimosi doar ca sa scriu repede ... dar am sa scriu o carte in care o buna bucata din ea va fi despre aceste locuri si despre acesti oameni. Frumosi pana la Dumnezeu!

 

Apoi stii vorba ceea? "Die undie iești? Djin Diej. Djin Diej din Diej?" ;))) 

Io mi-s djin Zalau Zalau da' am fost prin zona Crasnei in multe ocazii, si cu jobul dar si altfel :). 

 

Amu io-s numa crescută acolo, de la naștere pana la 7 ani in Ip, apoi in Zalau, mama locuiește acolo. Parintii mei sunt originari din Jud Cluj. :)



#30
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 22:08

Bunicii dinspre tata sunt din Badon.  De la Zalau- - spre Simleu drepta spre Hereclean Guruslau. Nasii mei sunt zalauani, am o suta de verisori in zona [:)], cele mai traditonale sarbatori de Craciun le-am trait acolo, cele mai bune sarmale, cel mai bun magiun si cea mai buna palinca le-am mancat/baut tot acolo, acolo la 8 ani am calarit un berbec atat de mare ca ma ducea fara sa simta ca ma are in spate pana s-a enervat si m-a aruncat intr-un gard de macies de eram zgaraiat si pe limba dar n-am spus la nimeni de rusine. Multe.... multe sunt de povestit. Prin Ip am trecut de zeci de ori, Dumnezeu sa-i odihneasca si pe cei de acolo si pe cei din Treznea ca nu se poate uita asta. Eh....





Etichetat si cu prim ministru, guvern

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -