Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Grecia (4)


910 raspunsuri la acest subiect

#1
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 05 noiembrie 2015 - 13:11


Cap. 1
Cap. 2
Cap  3


Editat de o-baba, 05 noiembrie 2015 - 13:14 .


#2
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 05 noiembrie 2015 - 13:13

[barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]



#3
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 10 noiembrie 2015 - 14:03

La fix un an am revenit printre voi. Da, fetelor, am mai făcut un Fiv in urma cu o luna de zile. Totul a mers bine, am simțit ca sunt însărcinata încă din a doua zi de la ET. In ziua 9 de la ET mi-a fost extrem de rău.. Am ajuns la spital pt perfuzii din cauza deshidratării. In ziua 10 mi-am făcut un test de sarcina si surpriza a fost mare când am văzut ca a apărut si a doua liniuța dar foarte stearsa! Da, eram însărcinata! Dar ceva s-a întâmplat pentru ca in ziua 11 am început sa sangerez. M-am dus repede si am făcut si testul de sânge care a ieșit pozitiv 58,2. Nu, n-am apucat sa ma bucur pentru ca sângerarea era din ce in ce mai mare. Vineri, a 12 zi de la ET m am dus la dr VTK dar deja plecase... Nastea soția lui... Disperarea mea era mare!! Intr-un final in ziua respectiva m a văzut si mi a spus ca nu este ok ca sangerez si sa repet bhcg sâmbăta.....am făcut-o, bhcg scăzuse la 22, 23 :( . Încă ma uit la testele de sarcina pozitive si îmi vine sa urlu de durere. Va pup si va urez succes! PS: acum in Octombrie majoritatea fetelor au reușit sa obțină o sarcina! 

 



#4
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 10 noiembrie 2015 - 14:03

La fix un an am revenit printre voi. Da, fetelor, am mai făcut un Fiv in urma cu o luna de zile. Totul a mers bine, am simțit ca sunt însărcinata încă din a doua zi de la ET. In ziua 9 de la ET mi-a fost extrem de rău.. Am ajuns la spital pt perfuzii din cauza deshidratării. In ziua 10 mi-am făcut un test de sarcina si surpriza a fost mare când am văzut ca a apărut si a doua liniuța dar foarte stearsa! Da, eram însărcinata! Dar ceva s-a întâmplat pentru ca in ziua 11 am început sa sangerez. M-am dus repede si am făcut si testul de sânge care a ieșit pozitiv 58,2. Nu, n-am apucat sa ma bucur pentru ca sângerarea era din ce in ce mai mare. Vineri, a 12 zi de la ET m am dus la dr VTK dar deja plecase... Nastea soția lui... Disperarea mea era mare!! Intr-un final in ziua respectiva m a văzut si mi a spus ca nu este ok ca sangerez si sa repet bhcg sâmbăta.....am făcut-o, bhcg scăzuse la 22, 23 :( . Încă ma uit la testele de sarcina pozitive si îmi vine sa urlu de durere. Va pup si va urez succes! PS: acum in Octombrie majoritatea fetelor au reușit sa obțină o sarcina! 

 



#5
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 10 noiembrie 2015 - 18:53

Imi pare rau ptr.tine draga mea MASLINICA,chiar ma intrebam ce faci ,daca ai obtinut bebe,la mine nu sunt vesti bune ,numai pot face nici FIV,explicatia este ca bebele se poate naste cu ceva probleme de sanatate,si miau zis ca trebuie sa fac tratament 1 an de zile,acum de cateva zile tot caut dr.sa ma sfatuiesc ce sa fac,am primit raspuns ca nu pot adopta ca nu indeplinesc anumite conditii,ptr.mama surogat nu imi permit,asa ca ma rog la d- zeu sa ne dea si noua un bebelusi.Iti tin pumnii sa reusesti,daca ai avut test pozitiv,nu iti pierde speranta ca vei reusi in final.p



#6
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 10 noiembrie 2015 - 20:23

Îmi pare rău sa aud asta, mititica! Nu-ti pierde speranța! Si ce anume condiție nu ai îndeplini-o!? Am o colega de serviciu care a devenit mama adoptatoare, a primit carnetul ala si acum așteaptă răspunsul sa adopte doi copilași. Tu ce probleme ai întâmpinat? 



#7
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 07:53

Maslinica, imi pare sincer rau ca s-a intamplat asa...mult curaj si nu te lasa doborata. Te imbratisez.



#8
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 08:05

Mulțumesc, Theo! Astăzi ma duc sa vorbesc cu doctorul...ma gândesc ca are o explicație pentru ce s-a întâmplat. E greu de acceptat, dar n-am ce face...trebuie sa-mi revin! Din păcate nu mai avem bani pentru încă o încercare. Mai am 5 congelati la clinica dar nu prea cred ca se vor prinde...



#9
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 08:11

Cand imi voi reveni din socul asta de vesti proaste voi povesti cum sa ajuns la interzis bebelusi.Mult noroc  [caru2]



#10
elena31

elena31

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 120 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 09:53

Maslinica, imi pare tare rau...




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -